Jak zaczęła się Wasza przygoda z Węgrami?
#21
(13-07-2012, 14:39)fvg napisał(a):
(13-07-2012, 14:31)andrasz napisał(a): czy podają cenę coli za 100 ml, a nie szklankę, czy butelkę. Chyba dlatego omijam baseny w Haj-lo i wolę mniejsze ośrodki.

To jest akuart ogólnie przyjęty na Węgrzech system miar Oczko Jest tak w zasadzie wszędzie. Na początku faktycznie może być uciążliwy, ale po przyzwyczajeniu się uważam go za nawet lepszy, niż nasz. Sam możesz zadecydować, ile ml wina/soku/wody sobie zażyczyć. W żadnym wypadku nie należy traktować tego jako próbę oszustwa. Po prostu inny system Oczko

Może masz rację, że jest to lepszy system. Nie pamiętam, jak to było dawno temu, gdy bywałem na Węgrzech częściej i dłużej, niż teraz. Chociaż powiem szczerze, gdy od kilku lat jeżdżę, to raczej się w knajpkach spotykam z cenami za 250 lub 300 ml, oczywiście gdy mówimy o różnych "colach". Inaczej jest z alkoholami, ale ponieważ nie piję, to mniej zwracam uwagę Zarumieniony
Natomiast faktem jest, że w "zagłębiach turystycznych", szczególnie z dużą liczbą odwiedzających cudzoziemców, próby naciągania zdarzają się zdecydowanie częściej, niż w w mniej uczęszczanych mieścinach. Zresztą podobnie jest z knajpkami. Ja staram się przed wyjazdem wyszukać (m.in. na etterem.hu), takie, z których (przynajmniej na "oko") korzystają miejscowi, a nie tylko nastawione na turystów. Może są one mniej efektowne, zdarza się na przykład cerata na stołach, ale mają dwie zalety: mają bardziej autentyczne dania, a przy okazji większe porcje oraz są tańsze. Oczywiście w tych dla turystów jest łatwiej, bo menu jest często nawet po polsku, a w tych dla "Tubylców" tylko po węgiersku, ale jeśli się nawet z dużą dozą nieudolności, jak w moim przypadku, coś próbuje powiedzieć w ich języku, to zawsze można liczyć na uśmiech i cierpliwą pomoc w wyjaśnianiu menu Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak zaczęła się Wasza przygoda z Węgrami? - przez andrasz - 13-07-2012, 15:03

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moja mała przygoda z Węgrami claudiene 15 20,864 07-09-2017, 21:32
Ostatni post: piablo75
  Moja przygoda z Węgrami. grzesiuu 5 7,657 21-05-2015, 13:21
Ostatni post: Katia
  Jak się zaczęła moja przygoda z Węgrami SKORPIONFH 8 7,076 09-08-2014, 21:51
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości