Ukraina - dlaczego mnie tam ciągnie ?
#1
Przeglądając archiwa własnego kompa wybieram niektóre zdjęcia do skopiowania.
W tej postaci papierowej trafią do rodzinnego albumu te z najważniejszymi momentami.
W ubiegłym roku miałem okazję zrobić "podkowę Lwowa". Planowałem to już parę lat.
Nie był to pierwszy wyjazd na Ukrainę. Sam zastanawiam się co mnie tam znowu ciągnie?
"Podkowa Lwowa" to dotknięcie historii Polski która w czasach radosnego ustroju była pomijana. Może więc chcę nadrobić zaległości i zobaczyć miejsca które tak mocno wpisały się w nią .
Podhorce to miejscowość ok 100 km na wschód od Lwowa gdzie książęta wznieśli rezydencję w postaci zamku która miała pokazać zamożność Koniecpolskich.
[Obrazek: ABqwl2w.jpg]

Imponujący obiekt. Jako mieszkaniec Rzeszowa porównywałem go do siedziby Lubomirskich i Potockich w Łańcucie, dopóki znajoma osoba nie uzmysłowiła mi że to nie ta skala.
Podhorce to granica gdzie pogórze przechodzi w płaskie czarnoziemy, urodzajne czarnoziemy.
[Obrazek: TUhA6Z1.jpg]
.
Ci na wschodzie mieli do dyspozycji znacznie większe majątki.
To było dawniej , a dziś ?
Jak porównać stan zamku w Łańcucie i Podhorcach ?
Trzeba to zrobić osobiście, aby zrozumieć więcej, niż przekazują to kłamliwe obecnie media.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ukraina - dlaczego mnie tam ciągnie ? - przez Mamut - 04-01-2018, 22:00

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mała odległość, a tak ciepło. Dlaczego tak się dzieje? grzesiuu 29 22,850 26-12-2015, 18:34
Ostatni post: eplus
  Ukraina - Zakarpacie Sztasek 11 13,249 04-07-2015, 19:41
Ostatni post: Sztasek
  Neapol :) Byliście kiedyś tam? grzesiuu 19 11,532 17-06-2015, 18:50
Ostatni post: Simon
  Rumunia - byliście tam kiedyś? grzesiuu 11 10,781 06-01-2015, 1:39
Ostatni post: Simon



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości