Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(24-10-2015, 19:26)Simon napisał(a):
(22-10-2015, 16:12)Sztasek napisał(a): Zmiany na węgiersko- serbskiej granicy !
Droga nr.5. na odcinku granicznym z Serbią otwarta dla ruchu, stare przejście graniczne Röszke-Horgos pomiędzy HU-SRB od dziś znów jest dostępne dla ruchu międzynarodowego.

@Sztasek - od kiedy stare przejście Roszke/Horgos było zamknięte? Chodzi mi o to, kiedy wcześniej ...

15 września wyruszyłem z Polski... odpoczynek w Budapeszcie. Tutaj dowiedziałem się o zadymie na granicy z Serbią i zmieniłem plany. Na kilka dni zaszyłem się na wsi i było wspaniale.
O zamknięciu granicy dowiedziałem się w tydzień czasu po fakcie. Granicę zamknięto 15. września !
Wcześniej pisał Komarek o kolejkach na tym przejściu.
Całe zamieszanie związane było z informacją dotyczącą budowy "płotu" i uszczelnienia granicy węgiersko-serbskiej. O ile pamiętam, gdzieś pod koniec sierpnia podjęto decyzję o całkowitym uszczelnieniu granicy, decyzja uprawomocniła się dokładnie 15. września. Dzień wcześniej zamontowano bramę-zaporę zamykającą szczelnie przejście kolejowe. Od tego dnia tylko wydzielonymi bramkami "migranci" mogli wejść na terytorium Węgier od strony Serbii. To dało poczatek niezadowoleniu na granicy, ale po serbskiej stronie... rozdrażnieni "migranci" rozpoczęli atak skierowany przeciwko służbom węgierskim. Odpowiedzią na to było całkowite zamknięcie przejść granicznych Röszke-Horgos (autostrada M5, droga krajowa nr.5)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez Sztasek - 24-10-2015, 21:16

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,990 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 602 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,687 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 1,005 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,310 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 48 gości