Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(04-08-2016, 12:26)wojti76 napisał(a): Jeśli opłaty masz zrobione na Słowację i na Węgry to upoważnienia Cię do korzystania z autostrad i żadnych dodatkowych opłat nie musisz ponosić no chyba że jedziesz autem ciężarowym Uśmiech

Witam.
Witam się ze wszystkimi podróżującymi. Jako, że za tydzień wybieram się z żoną no tak długo wyczekiwany wypad. chciałem się skonsultować jak wybrnąć z problemu opłat. Także do rzeczy:

W trasę ruszam z Rzeszowa -> Barwinek -> Budapeszt
1. Czy dobrze zrozumiałem przedmówcę (cytat powyżej) gdy wykupie winietę, to nie poniosę żadnych dodatkowych opłat? Autostrady, odcinki płatne, obwodnice itd. wszystkie stać będą przed nami otworem??

2. Czy da się przejechać przez Słowację, bez winiety? Pytam, czy jest jakaś trasa, która nie wiedzie, przez drogi płatne? Pytam, bo gry wpisuję w google (tudzież w nawigację) trasę z PL do HUN to nie ma możliwości zmienić i trasa wiedzie przez drogi płatne). Lecz jak wpisze trasę od jednego do drugiego przejścia granicznego to znajduje trasę bez opłat. Jak to się ma w praktyce?

Pytam o takie rozwiązanie ponieważ na Węgrzech mam dwa punkty wycieczki (Budapeszt i Hulajdusza) więc trasy sporo i żeby nie tracić czasu na jazdę to autostradami). Lecz przez Słowację będzie tylko przelot w jedną i w drugą stronę więc jazdy niewiele, a wtedy nie zależy mi na czasie.


Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniach.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez krzysiek30 - 09-08-2016, 12:03

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 497 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,113 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,081 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 49 gości