Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(28-08-2016, 19:01)eplus napisał(a): Podobno zatrzymali sznurek polskich aut za "zbyt krótkie zatrzymanie się na znaku STOP"
Parę lat temu zatrzymali mnie w podobnej sytuacji ale za Cadcą w kierunku Zyliny kiedy zatrzymywałem się przed przejazdem kolejowym Patrol stał kilkaset metrów dalej i obserwowali przez lornetkę. Jako, że nie miałem koron przyjęli łapówkę 20 zł.
Miałem wiele "ciekawych" sytuacji ze Słowakami, Czechami, którzy nie wiem dlaczego tak nie lubią Polaków. Może dlatego, że za komuny my mogliśmy podróżować w ramach RWPG a oni nie. Zawsze śmieszyły mnie ich zapytania na granicy Czesko-Słowackiej: jaki towar wiozę, kiedy były to już czasy prawdziwej polskiej turystyki a nie tej handlowej Ale oni mieli to głęboko w mózgach zakodowane.
Opiszę 2 "najciekawsze sytuacje:1
1. Wracałem służbowo z Węgier i na granicy czeskiej przed Cadcą zapytali czyj podpis jest na zielonej karcie. Odpowiedziałem, że mój. Wiedziałem do czego zmierzają: po angielsku było napisane "podpis właściciela" Jako, że jechałem autem służbowym miałem w paru językach napisane upoważnienie prezesa do kierowania autem oraz podpisywania umów z ubezpieczycielem. Pokazałem im te wszystkie papierki a oni na to, abym zjechał na parking, ponieważ zapłacę pokutę 60 tys. koron czeskich i zarekwirują mi auto za fałszowanie dokumentów.
Wezwali mnie do budki i zaczęli przesłuchiwać: skąd jadę, gdzie pracuję itp. itd w końcu po ok. 40 minutach jak zapytali czy skoro jadę z Wegier czy mam wino? Odpowiedziałem, że tak i wtedy zaskoczyłem, że chyba od początku chodziło im o jakąś "łapówkę". Wyskoczyłem z budki gnając do auta mówiąc, że przyniosę butelkę. Wtedy jeden z nich (było ich 2) pokazał mi na palcach, że 2 butelki.
W ten sposób "załatwiłem" sprawę.

2. Na tym samym przejściu chyba 2 lata później wracając z rodziną i dziećmi, z których młodszy syn siedział jeszcze w foteliku zostaliśmy zatrzymani przez patrol policji zaraz ok. 700 m za granicą na tym dość ostrym podjeździe, który tam się znajduje. Policjant zażądał okazania apteczki, trójkąta. Moje kombi po dach było załadowane i musiałem wszystko z auta na drogę wyładować, albowiem po tym jak pokazałem trójkąt i apteczkę, które miałem na wierzchu zażyczył sobie zobaczyć gaśnicę. Ta na nieszczęście była na dnie bagażnika gdzieś. W końcu podchodzi z boku do auta i wskazując na dziecko mówi, że zapłacę pokutę, albowiem dziecko nie ma zapiętych pasów. Ja na to, że miało, ale jak się zatrzymałem i wyłączyłem silnik pasy odpięło aby sięgnąć po coś. W końcu powiedziałem, że dzwonię do konsulatu bo to jest jakiś cyrk i na tym się skończyło.

Między innymi dlatego jadąc przez SK+CZ ZAWSZE przestrzegam przepisów i albowiem te mędy są bardzo upierdliwe.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez makgajwer - 29-08-2016, 8:34

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 498 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,177 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,113 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,196 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości