Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
Jak wczoraj wracałem, to gdzieś od Kosarowców zrobiło się biało na drodze, coraz więcej marznącej kaszy, od Havaja rozważałem jazdę na Stropkov, ale przede mną auto osobowe skręciło w Makovcach na Krajną Polanę, na skrót, którego się obawiałem. To był jakiś lokals, zaraz znikł, a ja po siedmiu kilometrach (Makovce-K. Polana to jakieś 12 km) musiałem się poddać, górka za Mirolą obmarzła. Zawróciłem do głównej szosy, na Stropkov i trasą do Rzeszowa, a dalej jeszcze trochę na wschód. Bo choć w Domaradzu spróbowałem z wahaniem odbić na Dynów, to musiałem zawrócić - na dole szosa czarna, sto metrów wyżej za serpentynami stan klęski żywiołowej.
Od Stropkova do Miejsca Piastowego ciągle pod prąd strumienia TIRów, które właśnie ruszyły o 22:00 w drogę. Dalej też się zdarzały, tyle, że dużo rzadziej. Trasa z S-pataku, którą robię z reguły w 4 godziny albo krócej, zajęła 5,5, z tego pierwsze 1,5 godziny jechało się normalnie. Na letnich gumach, bo nie było kiedy zmienić - ze względu na wyjazd trzeba było w ostatnich dniach trochę dłużej popracować. Ale bez niebezpiecznych sytuacji i bez zarysowania traktora. I nie spocony. Szeroki uśmiech
Nie widziałem żadnego samochodu utrzymania dróg - pługa, piaskarki, ani śladu ich pracy, ani nawet zwiadowczej osobówki drogowców z kogutem. Wygląda na to, że odśnieża sama natura - droga w kotlinach odśnieżyła się skutkiem topnienia i przejazdu ciężarówek, wyżej trzeba czekać na odwilż.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez eplus - 14-11-2016, 9:25

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,219 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 583 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,407 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 988 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,272 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości