Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg
(02-06-2017, 23:41)Bialy napisał(a): ... Wybieram się w tym roku nad Balaton... Wyjeżdżam z Poznania chcę jechać DK11 na Tarnowskie Góry potem A1 i w Żorach na Cieszyn. Miejscowość docelowa to Balatonlelle. Jak dalej proponujecie tak by nie kupować niepotrzebnych winiet. Dodam że chcemy po drodze na Węgrzech zachaczyć o Wyszehrad i Ostrzyhom spodobały się nam te miasteczka.
Jak jechałem stopem do Budapesztu ... jechaliśmy przez Żylinę, Żwoleń i Vac na Węgrzech tylko nie wiem czy tam są potrzebne Winiety i średnio już pamiętam tą drogę...

(03-06-2017, 7:31)Sztasek napisał(a): Do Cieszyna drogę opisałeś, więc wiesz jak jechać.
Z Cieszyna przez Czechy do słowackiej granicy (Svrčinovec) czeska-winietka nie jest potrzebna.
Skoro masz w planie Esztergom i Visegrád, należy zmienić wyznaczoną trasę na drogach Słowacji i kierowć się na słowcko-węgierską granicę jadąc przez most na Dunaju w Štúrovo(Párkány)-Esztergom.
Dojazd do Balatonlelle: kep węgierską winietkę i problemy z dojazdem znikną. Trudno ci będzie bez winietki bezproblemowo dojechać do celu, w okresie letnim nawet autostrada nad Balaton potrafi się zakorkować.
Jedziesz przez Budapeszt, więc zmuszony będziesz wjechać na jego obwodnicę M0, której nie wszystkie odcinki są wolne od opłat. Droga krajowa nr.7 z Budapesztu nad Balaton w dzień to "trasa przez mękę".

(04-06-2017, 9:24)Bialy napisał(a): Dzięki za informację. Czyli winietka na Węgry obowiązkowo. Mam jeszcze pytania co do Słowacji Jechać trasą 65 czy 64? Czy macie jakieś ogólne informacje co do przejazdu przez ten kraj? Rozumiem, że winietka jest potrzebna tylko na autostrady, jadąc tą trasą nie trzeba mieć? Teoretycznie mamy jeszcze jeden dzień wolnego. Gdzie polecilibyście pojechać? Hajduszoboszlo trochę za daleko...

Słowacja > Jeśli masz zamiar przekroczyć granicę słowacko-węgierską na moście w Sturovo-Esztergom (rozumiem, że jedziesz bez słowackiej winietki) trudno mi doradzić. Obie trasy mają pewne utrudnienia, trudność polega na ominięciu wjazdu na płatną ekspresówkę R1. Dodatkowo na drodze nr.65 jest objazd oznakowany dla aut do 3,5 t po trasie: Kremnica–Krahule–Kremnické Bane.
Napotkasz też trudności spowodowane brakiem odpowiedniego oznakowania pokazującego zjazd z głownej na drogę prowadzącą do granicy na moście w Sturovo...
Nie mniej kłopotów napotkasz na drodze nr.64... chodzi o rozjazdy.
Jeśli masz nawet aktualne dane GPS, też należy jechać z rozwagą i mieć oczy otwrte.
Węgry > dokąd na jeden dzień z Balatonlelle ... wycieczka statkiem po jeziorze ?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg - przez Sztasek - 04-06-2017, 10:26

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 435 492,075 07-04-2024, 8:44
Ostatni post: Waldek
  Nowe płatne odcinki dróg węgierskich od nowego roku Waldek 0 575 12-12-2023, 14:42
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 96,335 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 987 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,271 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 41 gości