Tatralandia, Liptovský Mikuláš
#2
Dam kilka informacji o Tatralandii. Odwiedziłem ją w lutym 2013 roku i za dwie osoby kosztowało to wówczas 33 euro (za 3h siedzenia). Ważne info: buty należy chować do szafek!!! (Ja raz nie schowałem i trzeba było latać za sprzątaczką... Uśmiech). Ogólnie kompleks nastawiony jest bardziej na atrakcje "pod dachem" niż na zewnątrz. Temperatura wody 34 stopnie (w środku, na zewnątrz brak termometru). W środku woda wygląda normalnie, a po wyjściu jest zgniłozielona (z tego, co pamiętam, to chyba 2 baseny). Sauny od 18 lat, płatne dodatkowo 15 euro/osoba.
Podsumowując:
Warte zobaczenia raz. Później już się nudzi (aquapark bardziej nastawiony na MAŁE dzieci), baseny płytkie i ogólnie... turystyczne miejsce. Jeśli ktoś ma dylemat, gdzie jechać (Tatralandia/Besenova) - to bez dwóch zdań Besenova!

PS. Zaliczyłem oba te słowackie aquaparki.
PS2. Jeśli ktoś chciałby jednak jechać do Tatralandii, to podaję wskazówki dojazdowe:
Do Liptowskiego Mikulasza są 3 warianty trasy (żaden nie wymaga winiety słowackiej):
1. Przez Rużomberok. (Trasa rekomendowana osobom jadącym z Budapesztu.) Należy przejechać przez przejście graniczne Parassapuszta/Sahy . Dojedzie się do Zwolenia (70 km) i Bańskiej Bystrzycy (do Bańskiej kolejne 20 km, droga nr 69 przez Sliac). Z Bańskiej należy jechać drogą nr 55 do Rużomberoka. Stamtąd należy po drugiej stronie Wagu skręcić na Liskovą i jechać cały czas lokalną drogą do drogi 584 (przejeżdża się przez Besenovą). Trzeba odbić w prawo - pozostanie około kilometra do Tatralandii.
2. Przez Aggteleki i Poprad. (Ta trasa zalecana jest osobom jadącym z okolic Miskolca, Hajduszoboszlo, czy Parku Aggteleki.). Z Aggteleki należy wyjechać słowacką drogą 587. Po 32 km połączy się z drogą 67, gdzie należy skręcić w lewo i dojechać do Popradu (ok. 60 km). Z Popradu zostanie ostatnie 60 km do Liptowskiego Mikulasza (droga nr 18), gdzie trzeba skręcić w drogę 584 (w prawo). Po ok. 3 km - Tatralandia.
3. Przez Tvrdosin. (Ta trasa jest dla osób jadących z Polski.) Po przekroczeniu granicy PL/SK w miejscowości Chyżne, jedziemy do Podbiela (23 km) przez Trstenę i Tvrdosin (Trstena ma obwodnicę, ale lepiej przejechać przez miasteczko). Z Podbiela zostaje 50 km do celu. Droga bardzo widokowa, polecam. Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez eplus - 15-02-2014, 22:04
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez Simon - 03-08-2014, 17:02
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez Simon - 02-10-2014, 16:21
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez Aattaa - 04-10-2014, 18:03
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez eplus - 06-10-2014, 1:04
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez Aattaa - 06-10-2014, 10:24
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez Aattaa - 19-10-2014, 17:33
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez TBela - 05-12-2016, 21:55
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez Simon - 06-12-2016, 0:35
RE: Tatralandia, Liptovský Mikuláš - przez TBela - 05-12-2016, 22:25



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości