Hipermarkety i supermarkety na Węgrzech
#31
(05-12-2014, 10:02)Komarek napisał(a): Osobiście jestem za tym, żeby każdy decydował gdzie i kiedy chce pracować.
W przywołanej Austrii duże sieciówki jak Billa czy M-Preis pracują w soboty i niedziele np. w ośrodkach narciarskich.
Małe piekarnie i sklepiki też są otwarte na okrągło.
Wolność gospodarcza właśnie na tym polega.
Prędzej czy później pogonią tego oszołoma Oczko

Tylko zazwyczaj jest tak że ludzie nie chcą a muszą.Rozumiem jakieś małe sklepiki ale molochy moim zdaniem powinny być ustawowo zamykane w niedziele choć zdaje sobie sprawę że to ogranicza tzw wolny rynek.

Tak na marginesie to mam wrażenie że w Pl pracuje się najdłużej.Niemcy/Holandia/Austria - nie wiem czy tam są jakieś ustawy czy sami do tego doszli ale już w sobotę wieczorem nie jest tak prosto zrobić zakupy, podobnie Czechy

Na Węgrzech z tego co ostatnio czytałem to koalicjant Orbana chce zamknąć 'molochy' w niedziele ale nie wiadomo jeszcze czy do tego dojdzie.

Dla mnie większy absurdem był stworzenie tych 'stref alkoholowych' w Budapeszcie ale w tym roku już tego nie było więc widać nie wszystkie głupoty się ostająOczko

ps a wie ktoś jak tam stoi sprawa e-papierosów?, bo dziewczyna gdzieś wyczytała że sprzedaż jest zakazana więc nabraliśmy liquidów na zapas coby nie zostać na lodzie - wchodzimy do właśnie Tesco a tam biedne bo biedne, ale było stoisko z e-petami.
Ogólnie byłem w szoku że tak dużo ludzi pali nadal 'analogi' a elektroniki są tak mało popularne
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Hipermarkety i supermarkety na Węgrzech - przez LK1 - 05-12-2014, 16:08
Sklepy czynne w niedzielę - przez Waldek - 28-04-2015, 23:03

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 153,581 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 690 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 964 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,669 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 65,361 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości