Wydarzenia, imprezy z polskiej strony
#63
Prezydent m.st. Budapesztu István Tarlós oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz mają zaszczyt zaprosić na otwarcie plenerowej wystawy fotograficznej BUDAPESZT ŚWIATŁEM MALOWANY, dnia 22 marca 2013 r. (piątek), godz. 11.30, miejsce: parkan Ogrodu Botanicznego Aleje Ujazdowskie, Warszawa.

„Budapeszt światłem malowany” – wystawa plenerowa
Węgierski Instytut Kultury oraz Biuro Kultury Urzędu m. st. Warszawy wspólnie organizują wystawę "Budapeszt światłem malowany". Celem wystawy, powstałej z inicjatywy prezydentów miast stołecznych Hanny Gronkiewicz-Waltz i Istvána Tarlósa, jest wzajemne zaprezentowanie stolic ich mieszkańcom. Wernisaż „Budapeszt światłem malowany” ma się odbyć w symbolicznym momencie – z okazji uroczystości towarzyszących tegorocznym obchodom Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, święta przyjętego uchwałą parlamentów obu państw. Wystawa zostanie otwarta 22 marca i będzie można obejrzeć ją przy Ogrodzie Botanicznym aż do 29 kwietnia 2013 r. Obok zdjęć archiwalnych bezimiennych artystów na wystawie m.in. prezentowane są prace: André Kertész, Roberta Capy, Lenke Szilágyi, Tamása Dezső, Enikő Hangay, Gábora Arion Kudásza, Márka Simona, Gyuli Sopronyi, Judit Szabó, Balázsa Teleki, Sári Ember, Gábora Kasza.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wydarzenia, imprezy z polskiej strony - przez Maniek - 30-05-2012, 15:18
RE: Wydarzenia, imprezy z polskiej strony - przez agi - 20-03-2013, 22:32
Zaproszenie do Łodzi - przez Waldek - 16-09-2013, 22:18
Warszawskie Targi Książki - przez Waldek - 21-05-2016, 14:08
Węgierska kawalkada - przez emi13214 - 06-09-2012, 8:12
RE: Węgierska kawalkada - przez Blisko Tokaju - 06-09-2012, 9:21



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 55 gości