Różnice w klimacie i zabudowie
#13
(17-09-2016, 7:06)tkoko napisał(a): To tutaj masz bardziej historyczny argument

https://pl.wikipedia.org/wiki/Komorowice...ia%C5%82a)

Co na to odpowiesz Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech
Nie wiem za bardzo co mam na to odpowiedzieć, gdyż co ma piernik do wiatraka? Gdzie tu argument na rzecz położenia CzDz w B. Śląskim?? Toż nawet w tym artykule pisze, że Komorowice leżą na Pogórzu Śląskim, a Pogórze to nie Beskid Śląski!

Pogórze Śląskie (513.32) – pogórze w południowej Polsce, fragment Pogórza Zachodniobeskidzkiego, ograniczony dolinami Olzy na zachodzie i Skawy na wschodzie, oddzielony od Beskidu Śląskiego i Małego na południu, przechodzący w Kotlinę Oświęcimską i Ostrawską na północy. Jest porozcinane dolinami rzek: Olzy, górnej Wisły, Białej, Soły, Wieprzówki, Kleczanki i Skawy.
Obszar jest gęsto zaludniony, na jego terenie znajdują się miasta: Cieszyn, Skoczów, Bielsko-Biała, Kęty, Andrychów, Wadowice.


Cytat:Dodam tylko że zarówno Komorowice Śląskie (Niemieckie) jak Czechowice i Dziedzice (będące dawniej odrębnymi wsiami) należały do tzw. Państwa Bielskiego (dzielnicy Śląska Cieszyńskiego). Podczas gdy Komorowice Krakowskie (Polskie) jak i Biała !!! należały jak sama nazwa wskazuje do POLSKI Szeroki uśmiechSzeroki uśmiechSzeroki uśmiech

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielsko-Bia%C5%82a

Bielsko-Biała formalnie powstało 1 stycznia 1951 r.[1] z połączenia położonego na Śląsku Cieszyńskim Bielska, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z 1312 r. oraz małopolskiej Białej założonej w końcu XVI wieku

Co do Bystrej spojrzyj dokładnie na mapę . Szeroki uśmiech

Zapomniałeś dodać z Wikipedii akapit
" Miasto leży w historycznych granicach regionu Śląska Cieszyńskiego."

Wszystko się zgadza. Tylko nadal nie widzę związku... Państwo Bielskie to nie synonim Beskidu Śląskiego. Śląsk Cieszyński to też nie synonim Beskidu Śląskiego. Skoczów, Cieszyn oraz m.in. Czechowice Dziedzice leżą na Śląsku Cieszyńskim, ale nie w Beskidzie Śląskim, tylko na północ lub północny-zachód od niego (jak Cieszyn). Nawet Bielsko-Biała nie leży w całości w Beskidzie Śląskim, a jedynie jego fragmenty, natomiast pozostała część to właśnie Pogórze i trochę Beskidu Małego.

Bystra składa się z części śląskiej i małopolskiej, to też jest znany mi fakt, tylko też nie ma nic wspólnego z pretensjami Czechowic do B. Śląskiego Oczko

https://pl.wikipedia.org/wiki/Beskid_%C5%9Al%C4%85ski
"Beskid Śląski graniczy z Beskidem Śląsko-Morawskim na zachodzie, Beskidem Żywieckim na południowym wschodzie, Kotliną Żywiecką na wschodzie, Beskidem Małym na północnym wschodzie i Pogórzem Śląskim na północy."

Zresztą wcześniej linkowałem do artykułu o samych Cz-Dz, nic tam nie pisało o B. Śląskim... Zadałem sobie trud i wszedłem też na oficjalną stronę UM - http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_3...iczne.html

Zaraz się okaże, że nawet włodarze miasta nie wiedzą gdzie miasto leży, a prawidłowe położenie znasz jedynie Ty Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Różnice w klimacie i zabudowie - przez grzesiuu - 03-09-2016, 9:13
RE: Kilka pytań. - przez tkoko - 03-09-2016, 12:43
RE: Kilka pytań. - przez eplus - 03-09-2016, 13:25
RE: Kilka pytań. - przez tkoko - 03-09-2016, 19:50
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez Pudelek - 16-09-2016, 18:18
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez tkoko - 16-09-2016, 21:56
RE: Kilka pytań. - przez eplus - 03-09-2016, 20:03
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez tkoko - 04-09-2016, 11:58
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez tkoko - 15-09-2016, 18:33
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez Pudelek - 16-09-2016, 23:50
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez tkoko - 17-09-2016, 7:06
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez Pudelek - 17-09-2016, 11:28
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez tkoko - 23-09-2016, 19:51
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez tkoko - 19-04-2017, 19:30
RE: Różnice w klimacie i zabudowie - przez greki - 21-05-2017, 22:10



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości