Atrakcje Osobista mapa Budapesztu - Wasze rekomendacje
#7
Przede wszystkim - ogromne uznanie :exclamation: dla moziba, za znajomość B-tu i za umięjetność przekazania tej wiedzy w zajmujący sposób.
Tych miejsc, które też znam na pewno bym lepiej nie opisał, te nieznane zachęcony opisem będę chciał poznać.

A ad rem, skoro jest to osobista mapa B-tu, to ja dodam całą dzielnicę, która jest dla szczególnie ważna - Kobanya.
Jak pisałem w innym wątku przemieszkiwałem w B-cie swego czasu jeżdżąc tam kilka razy w roku i najpierw były to typowe blokowiska (Rakospalota, Ujpalota), ale na końcu i najdłużej miałem możliwość mieszkania właśnie na Kobanya, przy małej uliczce Halom koz, bocznej od Halom utca. Właśnie tam m.in. poczułem taki codzienny Budapeszt, nie zabytkowy, nie turystyczny, ale taki powszedni. Z okiem mieszkania widziałem teren browaru Kobanya, chodziłem na zakupy do okolicznych sklepów, w małym parku przy skrzyżowaniu Halom utca i Kapolna utca były budki z langoszami, kiełbaskami, itp. lokalnymi fast-foodami. Ja wiem, to nie jest sugestia dla odwiedzających Budapeszt, bo to trochę tak jakby cudzoziemcom polecać warszawski Żoliborz, czy bazar Różyckiego (przy którym zresztą mieszkałem na studiach 3 lata). Ale na mojej osobistej mapie Kobanya na pewno pozostanie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Osobista mapa Budapesztu - Wasze rekomendacje - przez andrasz - 03-07-2012, 21:10

Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Budapesztu wracają rozświetlone autobusy i tramwaje. Waldek 1 1,106 02-12-2023, 18:02
Ostatni post: eplus
  Uwagi do Nowa atrakcja Budapesztu wieża MOL Waldek 0 478 24-04-2023, 10:58
Ostatni post: Waldek
  Najnowsi honorowi obywatele Budapesztu Waldek 0 453 18-11-2022, 2:57
Ostatni post: Waldek
  Książka Sekrety Budapesztu eplus 8 1,942 13-02-2022, 22:52
Ostatni post: Tudós
  Muzea Budapesztu Geograf 9 3,822 26-09-2019, 0:52
Ostatni post: Geograf



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości