Papież Franciszek w Csiksomlyó
#7
Program uroczystości (http://csiksomlyo.ro/index.php/aktualis-...sok-eveben

PÜNKÖSDI BÚCSÚ CSÍKSOMLYÓN A  HIVATÁSOK ÉVÉBEN
         A Gyulafehérvári Főegyházmegyében a hivatások éve van. Ennek jegyében kerül sor 2019. június 7–10. között a csíksomlyói pünkösdi búcsúra, amelynek a mottója: „Íme, az Úr szolgálóleánya” (Lk 1,38). A búcsú liturgikus programja a következő:
        • Június 7-én, pénteken az este 7 órától ünnepélyes szentmise. Ezt követően a  kegytemplomban egész éjszakán át tartó virrasztás lesz.
        •  Június   8-án,   szombaton   reggel   7-kor   és   8-kor,   valamint   este   7   órakor lesznek szentmisék a kegytemplomban. A papságot, a búcsú szimbólumának tekintett labarumot és  a  pápai kisbazilika-jelvényt kísérő kordon délelőtt fél 11-kor indul a kegytemplom előtti térről az   ünnepi   szentmise   helyszínére,   a   Kis-   és   a   Nagysomlyó   hegyek   közötti nyeregbe   a Hármashalom oltárhoz, ahol az ünnepi búcsús szentmise délután fél 1-kor kezdődik.
        • Június 9-én, vasárnap, pünkösd ünnepén a kegytemplomban reggel 7-kor és 8-kor, délelőtt fél 11-kor és este 7-kor lesznek szentmisék.
        • Június 10-én, hétfőn, pünkösd másodnapján reggel 8-kor, délelőtt 11-kor és este 7 órakor lesznek szentmisék a kegytemplomban.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Papież Franciszek w Csiksomlyó - przez rwmagyar - 18-04-2019, 22:56
RE: Papież Franciszek w Csiksomlyó - przez Sztasek - 20-04-2019, 19:17
RE: Papież Franciszek w Csiksomlyó - przez Sztasek - 05-05-2019, 10:28
RE: Papież Franciszek w Csiksomlyó - przez rwmagyar - 05-05-2019, 10:44
RE: Papież Franciszek w Csiksomlyó - przez Sztasek - 05-05-2019, 14:22



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości