3 kwietnia 2022 Węgrzy pójdą do urn wyborczych
János Áder prezydent Węgier 11 stycznia b.r. ogłosił, że wybory do Parlamentu węgierskiego odbędą się 3 kwietnia 2022. Węgrzy po raz dziewiąty będą mogli swobodnie wybrać komu powierzą zarządzanie ich wspólnymi sprawami. Do Parlamentu trafi 199 posłów z tego 106 wybranych w okręgach indywidualnych (jednomandatowych) i 93 z listy krajowej (partyjnej i mniejszości narodowych).
Wybory zostaną przeprowadzone na podstawie skomplikowanej węgierskiej ordynacji wyborczej z 2011 roku.

W tym samym dniu zostanie przeprowadzone referendum o ochronnie dzieci. Głosujący mają odpowiedzieć na 4 poniższe pytania:
* Czy popiera Pani/Pan żeby w edukacji publicznej, bez zgody rodzica, prowadzone były zajęcia dla małoletnich dzieci o ich orientacji seksualnej?
* Czy popiera Pani/Pan promocję zabiegów zmiany płci dla nieletnich?
* Czy popiera Pani/Pan wprowadzanie bez ograniczeń dla nieletnich treści mediów seksualnych, które wpływają na rozwój nieletnich?
* Czy popiera Pani/Pan wyświetlanie nieletnim  treści medialnych pokazujących zmianę płci?
Odpowiedz
Czarnek im te pytania pisał ?
Odpowiedz
(13-01-2022, 19:52)OldMan napisał(a): Czarnek im te pytania pisał ?

Co masz na myśli zadając powyższe pytanie?
Odpowiedz
Odpowiedz
(13-01-2022, 21:47)OldMan napisał(a):
Każde pytanie skierowane do kogoś w  odczuciu "tego kogoś" może być tendencyjne.
Odpowiedz
Każdy ma swoje sympatie polityczne, ja też. Wstawiałem plakaty z dziadziem Sorosem i z Karacsonym. To subforum o aktualnych faktach na Węgrzech i tak widzę te billboardy. Niekoniecznie miejsce na licytowanie się komentarzami, racjami za i przeciw. Nie ma chyba potrzeby sprowadzać wszystkiego do polskiego podwórka. Mam nadzieję, że nie po to się tu spotykamy, i że mimo różnych poglądów pomagamy sobie wzajemnie.  Wino  Jak już weszliśmy na ministra Czarnka, to dla wyluzowania na początek weekendu filmik z fejsa. Mogło być gorzej.  Uśmiech Uśmiech

Minister Edukacji Afganistanu dostał pytanie:
- Gdzie leży Afganistan??[Obrazek: 1f914.png][Obrazek: 1f914.png][Obrazek: 1f914.png][Obrazek: 1f602.png][Obrazek: 1f602.png][Obrazek: 1f602.png]
Wideo od @janek_W1 on TT

Okienko wchodzi obcięte, pełny format pod linkiem: (nie trzeba się logować)

https://www.facebook.com/100010735864356...4414357909
Odpowiedz
To akurat często się zdarza kiedy występuje przewaga ideologii ( ew. religii) nad rozumem  Zmieszany . Nawet mnie to nie zdziwiło  Smutek .
Odpowiedz