A co zabieracie ze sobą na Węgry??
#1
Witam wszystkich Uśmiech

Pytanie do stałych bywalców lub osób, które zauważyły jakieś duże rozbieżności cenowe.
W tym roku jedziemy na 10 dni w dwie pary i z dwójką małych dzieci.

Dlatego też pojawiło się pytanie - co zabrać ze sobą w większej ilości gdyż jest na Węgrzech dużo droższe??

Słyszeliśmy że soki/napoje, przekąski (jakieś gotowe rogaliki/ciasteczka), piwa i niektóre owoce są droższe na Węgrzech niż w Polsce.
Czy ktoś może to potwierdzić albo może dorzucić coś od siebie??

Pozdrawiam
Seba
Odpowiedz
#2
Można wziąć polską wódkę, bo tam dość trudno kupić. Wina tańsze, whisky, brandy porównywalne, piwa podobnie - znajdą się i po 149FT czyli 2zł, będą i takie po 3,20zł. Ser żółty jest wyraźnie droższy, biały i masło chyba też. Z 10 dni 3 można przeżyć na zapasach, a następny tydzień warto poznawać węgierską kuchnię.
Odpowiedz
#3
Podepnę się do tematu ale w innym sensie. Co zabrać ze sobą na drobny prezent, bo mi się pomysły skończyły. Właściciele pensjonatu w którym pomieszkuję goszczą mnie winem często własnej produkcji. Ja się odwzajemniam np. Żubrówką, Wedlowskimi czekoladkami. Może ktoś wie o typowo naszym produkcie cieszącym się uznaniem u Węgrów.
Odpowiedz
#4
Jeśli lubicie masełko to lepiej zabierzcie z Polski bo na Węgrzech kostka kosztuje około 600 ft i w dodatku nie ma go za wiele, kiedyś całą chłodnie przeszukałem w jednym sklepie w Hajduszoboszlo i w końcu udało się, lezało kilka kostek jednego producenta miedzy innymi produktami nabiałowymi Uśmiech Nie tak jak u nas ze jest do wyboru kilka masełek róznych producentów .Reszte produktów tak jak pisał eplus w podobnych canch za jedno zapłacice pare groszy taniej za inne troszke drożej wiec nie musicie zabierać za wiele żywnośći ze sobą
Odpowiedz
#5
Na moje to nie ma sensu niczego brać - jedne rzeczy będą trochę drożej inne taniej.Jeśli jesteście piwoszami to może, tam piwa są trochę słabsze i trochę droższe ale jak ja jadę na Węgry to nie biorę niczego
Odpowiedz
#6
kasza manna drobno mielona, płatki owsiane, herbata, wódka z trawką, aromat do ciasta
Odpowiedz
#7
(24-05-2016, 21:39)oldman58 napisał(a): Podepnę się do tematu ale w innym sensie. Co zabrać ze sobą na drobny prezent, bo mi się pomysły skończyły. Właściciele pensjonatu w którym pomieszkuję goszczą mnie winem często własnej produkcji. Ja się odwzajemniam np. Żubrówką, Wedlowskimi czekoladkami. Może ktoś wie o typowo naszym produkcie cieszącym się uznaniem u Węgrów.

JA zawsze swojemu znajomemu u którego nocuje kupuje piwo Tyskie bo bardzo mu smakuje ale można zabrać też krówki widziałem ładnie zapkowane w kartonik z napisem Polskie Krówki
Odpowiedz
#8
Popieram! Krówki są mile widziane... Ja biorę też swojskiej, suchej kiełbasy dla znajomej z Węgier..
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strony ze sprzedażą motorów Lechu19811 5 274 12-03-2024, 3:01
Ostatni post: Waldek
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,294 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 605 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,568 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości