Autem jako współwłaściciel.
#1
Witam.
Jadę za tydzień do Macedonii przez Węgry, Serbię i Słowację.

Rzecz w tym, że jestem współwłaścicielem pojazdu i jestem też dopisany w Zielonej Karcie.
Czy ktoś ma pewne informacje czy trzeba mieć dodatkowo upoważnienie głównego właściciela skoro figuruję w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel?
Ogólnie nie obawiam się samych Węgier, ale np. granicy Węgiersko-Serbskiej.
Odpowiedz
#2
Lepiej zabierz ze sobą upoważnienia współwłaściciela, właśnie wczoraj opowiadał mi kolega jak nie chcieli go wpuścić do Rumunii parę lat temu bo auto miało dwóch właścicieli a on nie miał upoważnienia od tego drugiego
Odpowiedz
#3
To że pogranicznikowo coś się przywidzi to jedno, dla mnie najważniejsze jak to jest oficjalnie.
Większość informacji które mam to, że jak jest się wbitym w dowód to nie potrzeba upoważnień, ale nie mogę znaleźć pewnego źródła.
Odpowiedz
#4
Skoro jesteś współwłaścicielem to nie trzeba nic więcej. Zwłaszcza, jeśli jesteś wydrukowany w dowodzie rejestracyjnym. Raz,kiedy miałem stary dokument z wozu i byłem tam dopisany w urzędzie (nie jako oryginalny współwłaściciel) to na granicy albańskiej pytano się mnie, który z właścicieli to ja - pokazałem "dopisek" i nie było problemu.Tak więc nie masz się co przejmować Uśmiech
Odpowiedz
#5
Witam, a co jeśli chcę jechać autem służbowym? (przez Czechy i Słowację na Węgry) Potrzebuję jakąś umowę użyczenia czy upoważnienie?
Mało tego, to jest osobówka zarejestrowana jako ciężarowy : ), tylko kratek nie ma.
Odpowiedz
#6
Uważaj przy zakupie winietki, żeby kupić właściwą, przynajmniej taką jak na Iveco wywrotkę;-)
Odpowiedz
#7
(27-06-2017, 13:00)Michał napisał(a): Witam, a co jeśli chcę jechać autem służbowym? (przez Czechy i Słowację na Węgry) Potrzebuję jakąś umowę użyczenia czy upoważnienie?

Wklep w szukajce to > "autem służbowym za granicę" i poczytaj...

(27-06-2017, 13:00)Michał napisał(a): Mało tego, to jest osobówka zarejestrowana jako ciężarowy, tylko kratek nie ma.

Przy zakupie winietki podaj dowód rejestracyjny jako dokument auta na który kupujesz winietkę.
Na Węgrzech auta zarejestrowane jako ciężarowe do 3,5 t (kategoria D2) mogą korzystać z winietki (E-matrica).
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Warszawa - Balatonszemes autem. boney 3 2,877 23-08-2016, 22:11
Ostatni post: makgajwer



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości