Awaria samochodu w drodze na Węgry
#1
Witam,

piszę czysto teoretycznie. Jeszcze nigdy nie miałem takiej sytuacji ale nieraz się nad tym zastanawiam co bym zrobił jak bym miał awarię i nie mógł bym sam jej usunąć. Czyli sytuacja jest taka - mam awarię np. na Węgrzech i nie znam języka. Co wy na to ?
Odpowiedz
#2
dzwonie na polski numer assistance i czekam na lawete
laweciarz przywozi auto zastepcze i albo kontynuuje podroz albo wracam do domu
to nie burundi tylko wegry

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#3
Helka Travel to jest odpowiedź  Uśmiech

Mieszkam w Siófok nad Balatonem, więc oczywiście w tej okolicy najłatwiej mi Wam pomóc. Wszystko zależy od rodzaju usterki, ale najczęściej mój mechanik zgadza się naprawiać w trybie ekspresowym i to po normalnych cenach. Jestem w stanie odwieźć, zawieźć do warsztatu i jasne, że służę tłumaczeniem. W Polsce byłam dziennikarką motoryzacyjną, uwielbiam samochody, tematykę raczej dobrze rozumiem.

W odleglejszych miejscowościach moje możliwości są bardziej ograniczone, ale z reguły właściciel potrafi podpowiedzieć, do kogo się udać. Jeśli nie jesteście w stanie się dogadać, tłumaczę przez telefon, jaką diagnozę stawia mechanik.

Wszystkie moje oferty są z dojazdem własnym, co oznacza, że od przygód po drodze trzeba się indywidualnie ubezpieczyć.

pozdrawiam,
Kasia Kociuba
Odpowiedz
#4
A jeżeli ktoś nie ma wykupionego assistance lub nie ma assistance w opcji międzynarodowej ?
Odpowiedz
#5
- 112
- na drodze krajowej na poboczu: włączasz światła awaryjne, wysiadasz z auta i zakładasz żółtą kamizelkę, ustawiasz trójkąt ostrzegawczy i czekasz aż ktoś ci pomoże... 
- na autostradzie na pasie awaryjnym: włączasz światła awaryjne, wysiadasz z auta i zakładasz żółtą kamizelkę, ustawiasz trójkąt ostrzegawczy i telefonujesz z najbliższego telefonu stojacego przy autostradzie...
Odpowiedz
#6
Założyłem w pierwszym poście, że nie znamy języka węgierskiego.
Odpowiedz
#7
- 112 to numer pod kórym obsługa nie tylko po węgiersku mówi.
- Zapoznaj się z obsługą telefonu alarmowego (SOS) przy autostradach i drogach ekspresowych.
Odpowiedz
#8
Najlepiej pomyśleć o tym w Polsce i wykupić na czas podróży "assistance" tak jak pisał Komarek. W innym przypadku pozostaje "język migowy" i życzliwość miejscowych. Miałem taką awarię w Rumunii. Odpadł mi tłumik przy kolektorze i to na nowej równej drodze. Na szczęście kilka kilometrów dalej, "czekał" już na mnie mechanik z wolnym stanowiskiem. Wystarczyło pokazać tłumik, by po 15 minutach oraz 40zł za naprawę, kontynuować podróż.  Oczko
Odpowiedz
#9
(06-05-2019, 13:54)Tomeq napisał(a): A jeżeli ktoś nie ma wykupionego assistance lub nie ma assistance w opcji międzynarodowej ?

pozostaje urlop na dzialce i/lub malowanie mieszkania
naprawde wyjezdzajac poza polske nie dbasz o wlasne bezpieczenstwo i pieniadze?
za czesto widuje polskich husarzy stojacych na poboczu z placzaca zona i dziecmi

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#10
Ja miałem taką sytuację. Wbiłem w nawigację najbliższy warsztat samochodowy i powoli się dowlekłem. Na miejscu pomógł wujek Google
Naprawą została wykonana sprawnie, chociaż nie szybko, bo była to sobota przed długim weekendem. To był mój ostatni wyjazd bez assistance.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,566 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,151 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,092 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Do Mezokovesd z Katowic bez samochodu hanek 2 868 18-04-2023, 0:29
Ostatni post: Waldek
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości