BUBI - rowery miejskie. Pytanie o kaucję
#1
Witam, chciałabym skorzystać z oferty rowerów miejskich BUBI. Otóż interesuje mnie bilet 24 godzinny. Wraz z chłopakiem chcielibyśmy wypożyczyć dwa rowery. Na stronie nie do końca zrozumiałam jak wyglada kwestia kaucji. Wyczytałam coś na styl, że jedno konto to możliwość wypożyczenia do 4 rowerów. Nie wiem już w końcu czy aby wypożyczyć dwa rowery na 24 godziny musze zapłacić 2x 25.000 ft czy wystarczy jedna kaucja. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć tą kwestie? Mam Jeszcze jedno pytanie odnośnie swobodnego poruszania się po Budapeszcie. Czy gdy wykupie bilet na 24 godziny to czy mogę przez ten czas swobodnie zwracać rowery do danych punktów a następnie wypożyczać rower w innym punkcie? Chciałabym się przemieszczać miedzy sławnym hostelem Kocsis Szálló a Parlamentem, Rynkiem czy Górą Gellerta. Bardzo dziękuje! Uśmiech

Z góry przepraszam, że od razu założyłam wątek zamiast post w wątku Komunikacja. Jestem tu nowa i zrobiłam wszystko na szybko a teraz mam problem z usunięciem wątku.
Odpowiedz
#2
(21-03-2016, 20:49)gabrielazapalaa napisał(a): Witam, chciałabym skorzystać z oferty rowerów miejskich BUBI. Otóż interesuje mnie bilet 24 godzinny. Wraz z chłopakiem chcielibyśmy wypożyczyć dwa rowery. Na stronie nie do końca zrozumiałam jak wyglada kwestia kaucji. Wyczytałam coś na styl, że jedno konto to możliwość wypożyczenia do 4 rowerów. Nie wiem już w końcu czy aby wypożyczyć dwa rowery na 24 godziny musze zapłacić 2x 25.000 ft czy wystarczy jedna kaucja. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć tą kwestie?

Są dwie grupy użytkowników, tymczasowi i stali... w związku z tym są różne warunki wypożyczania i opłat. Dla uzytkowników czasowo korzystających z rowerów nie ma znizek. Aby korzystać z rowerów należy się zarejestrować, opłacić bilet np.24-godzinny oraz opłacić kaucję za rower w wysokości 25000 Ft od roweru. Właściciele karnetu (abonamentu) maja zniżki i korzystają z rowerów na dogodniejszych warunkach. W waszym przypadku kaucja za dwa rowery to 2x25000 Ft.
Za korzystanie z roweru należy też płacić (500 Ft to tylko opłata registracyjna na 24 godziny). Fajnie brzmi to, ze 30 minut jest gratis, ale popatrz dalej ... to okaże się że jazda takim Mol-Bubi rowerem może sporo kosztować - szczególnie wtedy, gdy nie wie się gdzie można zaparkować.

(21-03-2016, 20:49)gabrielazapalaa napisał(a): Mam Jeszcze jedno pytanie odnośnie swobodnego poruszania się po Budapeszcie. Czy gdy wykupie bilet na 24 godziny to czy mogę przez ten czas swobodnie zwracać rowery do danych punktów a następnie wypożyczać rower w innym punkcie? Chciałabym się przemieszczać miedzy sławnym hostelem Kocsis Szálló a Parlamentem, Rynkiem czy Górą Gellerta.

Rower można zwracać, zmieniać dowolną ilość razy w okresie ważności wykupionego czasu... osobiście myślę, że 24-godzinny bilet komunikacji miejskiej jest lepszym rozwiązaniem niż rower. I jeszcze jedno: na ile znacie trasy rowerowe po Budapeszcie i miejsca parkingowe dla BUBI?
Odpowiedz
#3
Czyli oprócz 2x 500ft i 2x 25.000ft musielibyśmy cos jeszcze zapłacić? Troche przeraża mnie, że na 24 godzinna przyjemność korzystania z roweru musielibyśmy zapłacić 600 zł, oczywiście kaucja zwrotna ale trzeba jeszcze takie pieniądze mieć.. Punkty parkingowe znamy z mapy. Nie wiem jak by wyglądało w praktyce znalezienie tych punktów ale mysle ze nie byłoby to większym problemem poniewaz rowery chcielibyśmy zwracać po skończonym zwiedzaniu a udaniu się do noclegu, następnego dnia odebralibysmy rower ze stacji. Chyba nawet bardziej opłacałoby nam się wykupienie 72 h biletu. Gorzej z wiedza o trasach rowerowych. Nie chciałabym zarobić mandatu jeżdżąc sobie swobodnie po Budapeszcie tam gdzie oczy poniosą. Powiem szczerze, że rozważaliśmy komunikacje miejska ale przeraża mnie z kolei to ze nie uda mi się ogarnąć gdzie musielibyśmy wysiąść zeby pozwiedzać. Te nazwy węgierskie Oczko Nasz hostel byłby oddalony o prawie 7 km od Parlamentu i jego okolic. Dlatego musielibyśmy korzystać na bieżąco z komunikacji. Mamy też opcje noclegu gdzie do Parlamentu i okolic mamy 2 km więc tutaj moglibyśmy nawet wybrać sie spacerem a do zabytków po stronie Budy wybrać się już komunikacja miejską. Fajnie byłoby zwiedzać Budapeszt na rowerach ale jeżeli faktycznie musielibyśmy kierować się tylko trasami rowerowymi a znalezienie ich zajęłoby czas to nie wiem czy faktycznie ma to sens.
Odpowiedz
#4
(21-03-2016, 22:38)gabrielazapalaa napisał(a): (...) Powiem szczerze, że rozważaliśmy komunikacje miejska ale przeraża mnie z kolei to ze nie uda mi się ogarnąć gdzie musielibyśmy wysiąść zeby pozwiedzać. Te nazwy węgierskie Oczko (...)

Aplikację do planowania podróży środkami komunikacji miejskiej w języku angielskim znajdziesz w necie tutaj . Jest też aplikacja na Androida BKK Futar ale tylko po węgiersku.
Odpowiedz
#5
Wcześniej pisałem, sporo można zapłacić za wypożyczanie... odnośnie wysokości konkretnej opłaty za łączną ilość godzin można zapytać w punkcie obsługi komunikacji miejskiej BKK (BKK ügyfélközpont / BKK’s Customer Service Center). Aby oszczędzać na wydatkach należy obserwować zegar i w odpowiednim momencie rower zdać w depo... można coś takiego robić dowolną ilość razy Szeroki uśmiech
Należy wiedzieć, są ścieżki rowerowe i trasy rowerowe. Po trasie można jechać max.30 km/h, po ścieżkach rowerowych mamy ograniczenia prędkości, w zależności od miejsca może to być nawet 10 km/h. (są tablice).
Dla miejsc wspólnych z pieszymi, dozwolona prędkość to max.10 km/h. W miejscach określanych jako "nie dla rowerów" można jechać tylko z prędkością max.10 km/h - to chodnik i wyznaczone przejazdy po pasach na ulicy. Można jechać też po ulicy po pasach przeznaczonych dla aut, tutaj jest obowiązek jazdy w kasku. Są też miejsca odpowiednio oznakowane, gdzie jest obowiązek poruszania się po pasie dla aut.
Odpowiedz
#6
Podłącze się pod pytanie.

Czyli chcąc wypożyczyć 2 rowery muszę uiścić kaucję w wysokości 2 * 25000 forintów. Bilet kosztuje 1000 forintów. I jeszcze muszę płacić za przejazdy, czy w cenie 1000 forintów przez 72 godziny mogę korzystać z rowerów bez wpinania w stację?
Odpowiedz
#7
(15-05-2016, 16:20)duda33 napisał(a): Podłącze się pod pytanie.

Czyli chcąc wypożyczyć 2 rowery muszę uiścić kaucję w wysokości 2 * 25000 forintów. Bilet kosztuje 1000 forintów. I jeszcze muszę płacić za przejazdy, czy w cenie 1000 forintów przez 72 godziny mogę korzystać z rowerów bez wpinania w stację?

Nie daj się złapać na chwyty reklamowe ... ZAPOZNAJ SIĘ Z TYM ... Zarumieniony
Odpowiedz
#8
Nie wiem jak się to miało w czasie pisania ostatniej odpowiedzi, ale obecnie BKK Futar jest dostępny​ po angielsku. Jedyne co wyskakuje po węgiersku to wieści o nieczynnych przystankach itp.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości