Balaton na jeden dzień
#11
(13-05-2018, 20:26)Rafał napisał(a): ... "jeden dzień", a dokładniej o "godzinkę, góra dwie" nad Balatonem, z tym, że południowym. ...  celuję ... gdzieś między Balatonberény, a Szigliget. ...
Dodatkowe "utrudnienia" do tego pytania: plaża musi być bezpłatna Uśmiech zakładam, że parking w niedzielę będzie gratis.

Polecam Balatonberény, łatwe dostęp do wody, drzewa dające cień, bufet, zaplecze socjalne, parkowanie gratis ... płytka woda
fotki masz tutaj > https://turizmus.balatonbereny.hu/kepek
Odpowiedz
#12
(14-05-2018, 22:10)Kardasz napisał(a): jakaś tam infrastruktura zazwyczaj jest typu toalety czy prysznice (choć to nieraz skanseny minionej epoki) i jakieś tam budy z żarciem. No i to nie są "plaże" typu lepienie babek z piasku, tylko mniej lub bardziej zaśmiecone trawniki. Te płatne mają ten plus, że przynajmniej czasem je sprzątają i są dalej od ulicy. 

Szkoda, że nie byłeś we Włoszech, na najpiękniejszych plażach, które wyglądają jak popielniczki. 

Bardzo się nie zgodzę z kolegą Kardaszem, choć nie wiem, co porównujemy. Ja najbardziej obskurne miejsca spotkałam we Włoszech i w Słowenii. Najbardziej podoba mi się Francja i Hiszpania, choć i tu jest raz lepiej, raz gorzej. 

Balaton na tle moich europejskich podróży jawi mi się bardzo pozytywnie. Węgrzy, prawdopodobnie przez lata mariażu z Austriakami, mają zamiłowanie do porządku. Szkoda patrzeć na tych nie zawsze subordynowanych turystów, po których się codziennie sprząta. Osobiście zapadam się pod ziemię, widząc wysprejowane Korona Kielce Polska na zabytkowych budynkach w Siófok.

Słowem: nie mamy zaśmieconych trawników, bo wszystko jest regularnie sprzątane po inwazji bydła. Wszędzie na plażach płatnych i bezpłatnych są toalety. Życzę takich przybytków Włochom. I Słoweńcom przy autostradach słono płatnych. 

Odnośnie "bud z żarciem" to nawet nie chce mi się komentować - przywieź prowiant z Polski, nie będziesz skazany na to węgierskie jedzenie.
Odpowiedz
#13
A plaza w Csopak to dobry wybor?
Odpowiedz
#14
Csopak to fajne miejsce, podobnie i Alsóörs, Balatonalmádi  Uśmiech
Odpowiedz
#15
plaza w csopak duzy tlok i slabo z parkowaniem (na duzym bezplatnym parkingu powstal dom wczasowy)
plaza wieksza i spokojniejsza w alsoors, plus parkingi wzdluz plazy i stacji kolejowej
poza tym obie plaze trawiaste i bardzo przyjemne

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#16
W Alsoors plaza jest bezplatna?
Odpowiedz
#17
minikawalek przy porcie bezplatny
reszta platna, dosc dobrze zagospodarowana

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#18
Finalnie weszlismy na plaze w Csopak... Ale to nie moje klimaty jednak. Dla mnie duzo wody musi tez miec fale, szum fal, piasek na plazy. Nie lubie polskich jezior, Balaton tez mi nie podpasowal...
Odpowiedz
#19
(16-07-2018, 7:08)Sztasek napisał(a): Csopak to fajne miejsce, podobnie i Alsóörs, Balatonalmádi  Uśmiech

A JAKIE CENY PLAŻY W BALATONALMADI? KTOŚ COŚ???
Odpowiedz
#20
to okolica Csopak i Alsoors, więc pewnie 700HUF za dorosłego i 500HUF za dziecko, po 16.00 500HUF za dorosłego i 400HUF za dziecko...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ceny wejścia na plaże na Balatonem w 2023 roku Waldek 5 1,565 25-07-2023, 13:21
Ostatni post: ex-komar
  Balaton, camping- namiot Misio884 0 523 16-07-2023, 18:26
Ostatni post: Misio884
  Balaton, Plaża Mireczekooo 1 610 02-06-2023, 10:17
Ostatni post: ex-komar
  Ceny wstępu na plażę w 2020 Waldek 1 2,495 03-07-2022, 17:00
Ostatni post: Waldek
  DOM-Balaton marecky 11 4,792 07-12-2019, 14:05
Ostatni post: Sztasek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości