Balatonfüred
#51
w b-fured sa dwie ogolnodostepne plaze (kisfaludy i esterhazy) obie platne
na plaze przy campie nie wejdziesz chyba ze tam mieszkasz

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#52
A jakie narodowości można spotkać najczęściej nad Balatonem? Czy wygląda to tak samo jak na basenach w północnej części Węgier, że na miejscu jest więcej Polaków niż innych narodów razem wziętych? Czy jednak odległość dla rodaków już robi swoje i jest nas tam mniej?
Odpowiedz
#53
(04-06-2019, 9:46)McMichael napisał(a): A jakie narodowości można spotkać najczęściej nad Balatonem? Czy wygląda to tak samo jak na basenach w północnej części Węgier, że na miejscu jest więcej Polaków niż innych narodów razem wziętych? Czy jednak odległość dla rodaków już robi swoje i jest nas tam mniej?

Nad Balatonem jest zdecydowanie mniej Polaków niż w północno-wschodniej części Węgier,na kempingu przeważali Niemcy byli też Holendrzy ale minęło już trochę czasu od  mojego pobytu więc mogło się coś pozmieniać  Oczko
Odpowiedz
#54
Witam wszystkich, 
Byl ktos moze w obiekcie Jókai Társasüdülő ??
Wybieram sie na wakacje na przelomie lipca i sierpnia i mam zamiar tam zacumowac. Moze ktos ma jakies informacje lub spostrzezenia o tym obiekcie.
Odpowiedz
#55
(04-06-2019, 9:46)McMichael napisał(a): A jakie narodowości można spotkać najczęściej nad Balatonem? Czy wygląda to tak samo jak na basenach w północnej części Węgier, że na miejscu jest więcej Polaków niż innych narodów razem wziętych? Czy jednak odległość dla rodaków już robi swoje i jest nas tam mniej?

Polaków nad Balatonem jest "relatywnie" mało,  zapewne dlatego że zmierzają raczej dalej, do Chorwacji czy Czarnogóry Uśmiech
Odpowiedz
#56
(14-05-2019, 12:34)ex-komar napisał(a): w b-fured sa dwie ogolnodostepne plaze (kisfaludy i esterhazy) obie platne
na plaze przy campie nie wejdziesz chyba ze tam mieszkasz

tapatalk
brak polskich liter
Jeśli masz na myśli plaże na campingu to wejdziesz, wystarczy kupić bilet na szlabanie.
Odpowiedz
#57
mam na mysli plaze na campie fured (dostarczalismy tam mobilhomy)
to ciekawe co piszesz bo pamietam tablice o ograniczeniu wstepu tylko dla mieszkancow campingu
plaza jest malutka ale i tak mniej oblezona niz esterhazy

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#58
(06-06-2019, 15:35)ex-komar napisał(a): mam na mysli plaze na campie fured (dostarczalismy tam mobilhomy)
to ciekawe co piszesz bo pamietam tablice o ograniczeniu wstepu tylko dla mieszkancow campingu
plaza jest malutka ale i tak mniej oblezona niz esterhazy

tapatalk
brak polskich liter
Byłem tam rok temu jak i dwa lata temu, jest tablica na wejściu z cennikiem wstępu na kąpielisko.
Odpowiedz
#59
Tu jest cennik Uśmiech Trzeba wybrać "usługi", bo automatycznie nie pokazuje

Beach-ticket prices :
over 14 years: 1500 HUF
2-14 years: 1000 HUF
under 2 years: free

https://www.balatontourist.hu/pl/campsit...aton/fured
Odpowiedz
#60
Ja bym nie powiedziała, że Polaków jest mało nad Balatonem. Według mnie zatrzęsienie. Na co oczywiście sama dzielnie pracuję  Szeroki uśmiech

I ta tendencja z roku na rok się umacnia. Od paru lat jesteśmy w pierwszej trójce obcokrajowców wypoczywających nad Balatonem. W szranki stajemy głównie z Austriakami i Slowakami. 

Także słysząc niemiecką mowę, nie utożsamiajcie jej od razu z Niemcami. Choć i Niemców nie brakuje. Można też spotkać Rosjan, Ukraińców. Trochę Holendrów, Włochów, Skandynawów.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wino - Siófok, Balatonfüred SickBoy 1 3,816 06-08-2018, 15:27
Ostatni post: eplus
  Kemping w Balatonfured, parkowanie i restauracje adam83 17 11,702 01-03-2018, 12:35
Ostatni post: Aattaa
  Komunikacja miejska Tihany Balatonfured Grzybek 4 5,295 03-07-2017, 20:59
Ostatni post: Sztasek
  Polecany nocleg w okolicy Balatonfured pietja 1 4,555 15-06-2014, 14:37
Ostatni post: Sztasek
  O pomnikach: Rybaka i Przewoźnika w Balatonfüred Klimaty Węgierskie 8 6,763 02-07-2013, 21:02
Ostatni post: malika_12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości