Balmazujvaros
#1
Drugiego maja wybraliśmy się z Miskolca do Balmazujvaros, ponieważ mamy tam znajomych. Droga bardzo dobra, 80km. Obowiązkowo udaliśmy się też na kąpielisko.

[Obrazek: 7c979ef78f53d99f.jpg]

Wstęp dla rodziny 2+2 - 4450Ft. Obiekt w stanie technicznym i sanitarnym igiełka+, 10/10. Podobno oddany prawie rok temu, ale ja dawałem mu najwyżej miesiąc: ani jednego pękniętego kafelka czy brudnej fugi, żadnej pajęczyny czy zacieku na suficie, ani jednej obluzowanej klamki czy odpadającej tabliczki.

[Obrazek: 75834bba9de9178c.jpg]

[Obrazek: 6db3171d67567253.jpg]

Pod dachem basen "pływacki" długości 10 czy 12 metrów, grzybek i bełkotki w chłodniejszej wodzie - naczynie połączone z basenem pływackim, brodzik dla dzieci, jacuzzi z wodą czystą oraz basen z ciemną wodą ciepłą i natryskami z rur do masażu pleców, częściowo wychodzący na zewnątrz.

[Obrazek: b902ecde91641f99.jpg]

W części zewnętrznej wystawiony na wschód taras z leżakami, a także widoczna jedna z saun (są też sauny i spa wewnątrz budynku, za dopłatą - tam nie byliśmy). Na antresoli - bufet (oczywiście nieczynny). Z tarasu widzieliśmy dwa czy trzy baseny zewnętrzne, o tej porze bez wody, oraz ogródek zabaw dla dzieci. W środku tygodnia w południe oprócz nas było może 12 osób, a więc błoga cisza i spokój, potem na chwilę przyszły dzieci ze szkółki pływackiej z instruktorką, po 15-tej przybyło jeszcze parę osób, ale jednocześnie nie było chyba więcej niż 25. Mam nadzieję, że w weekendy i wakacje mają tam większy ruch, bo choć na paragonie drukują formułkę "non-profit", to bez końca dokładać do interesu chyba się nie da.

Kąpielisko jest po lewej przy głównej drodze prowadzącej do centrum Balmazujvaros, Obok Penny Market. Po prawej widziałem tabliczkę "Pokoje u Ewy", więc Polacy są tam chyba mile widziani.

Polecam wszystkim kąpielisko "Rumianek" w Balmazujvaros. Oczko
Odpowiedz
#2
Równo po dwóch latach ponownie odwiedzamy kąpielisko. Drugiego maja jest sobota, kąpie się może 100 osób, w tym kilkoro Polaków. Bufet na tarasie jest czynny, zapiekanki, batoniki, chipsy, piwo, kawa, herbata. Stan techniczny wciąż idealny, z usterek jedynie drobiazgi, jak nie odbijające przyciski w dwóch prysznicach - woda nie zamyka się przez to samoczynnie.
Trwa jakiś maraton saunowy - korzystamy i my, poniżej zdjęcia z części saunowej.

[Obrazek: 12d20226bc82ff1e.jpg]

[Obrazek: fff6787bd8bec4e5.jpg]
Odpowiedz
#3
Na kąpielisku zainstalowano ciekawy system, prawdopodobnie bazujący na obrazie z kamer. Otóż w jacuzzi i na bąbelkowych łóżkach zasilane wodą są tylko stanowiska zajęte przez ludzi. Tam, gdzie nikogo nie ma - nie ma i bąbelków. Działa to jednak tylko na początku seansu. Jeśli ktoś wstaje z czynnego stanowiska albo zajmuje wolne - zmiana nie zostaje rozpoznana. Dlatego należy zawczasu zająć miejsce, jak te dwie osoby na zdjęciu:

[Obrazek: b9172162daeaacfb.jpg]
Odpowiedz
#4
System bąbelkowy się zmienił. Włączają wszystkie stanowiska, co jakiś czas, zarówno leżanki jak i jacuzzi. Bufet oferuje też potrawy przywożone z Muzeum kavehaz es etterem. Duży wybór ok.20 rodzajów pizzy ( jedliśmy 2 różne i były marne) oraz 4 rodzaje sałatek ( Cesarska bardzo dobra ).
Ogólnie kompleks bardzo fajny, oprócz basenów wewnętrznych otwarty był jeden zewnętrzny ale w październiku było mało osób, więc w zupełności wystarczał.
Więcej informacji i zdjęcia można obejrzeć na ich stronie www.kamillafurdo.hu.
Cennik nie został zaktualizowany. Wejście os.dorosłej wg.cennika to 1750 f. a faktycznie jest to 1950 f.
Noclegi
u Polki: Eva Vendeghaz, Boszormenyi u.28.
Info o noclegu:
Pensjonat Ewa usytuowany jest w pobliżu centrum miasta, w pobliżu spa i oferuje komfortowe zakwaterowanie w 5 pokojach dla 10 osób (+ 2 dodatkowe łóżka). Apartamenty z wyżywieniem we własnym zakresie dysponują dobrze wyposażoną kuchnią, 2 łazienkami i dużym salonem. W ogrodzie znajduje się sprzęt do grillowania i gotowania dla osób poszukujących wypoczynku.
Otwarte: 1 maja - 30 września, ewa.b@citromail.hu
CT: Hűséné Barcikowska Ewa
Adres: 4060 Balmazújváros, Böszörményi u. 28-ty
Tel .: +36 30 607-4267
Odpowiedz
#5
W Balmazujvaros znajdują się dwie restauracje, które oprócz normalnego menu oferują dania dnia. Są to wspomniane już Muzeum Kavehaz es Etterem oraz Kerekes Panzio es Etterem. Obydwa lokale znajdują się w niewielkiej odległości od kompleksu basenowego. Na Facebooku można znaleźć menu dnia na tydzień.
W samym centrum mamy też markety Penny i Lidl, dwie cukiernie, lodziarnię, dwie zapyziałe piwiarnie i sporo sklepów odzieżowych. W sezonie na terenie kompleksu działa gastronomia basenowa lecz po sezonie wszystkie budy były zamknięte.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości