Berekfürdő
#11
Witam
Dzięki Marek za szybką odpowiedź.Jestem już spakowany rano ruszam w trasę.W zeszłym roku byłem z rodziną nad Balatonem, a w 2013 i 2014 byliśmy na prywatnej kwaterze w Bogacs. Spodobały nam się węgierskie klimaty, mieszkamy pod Kielcami więc podróże nie są męczące, do Berek mam około 500 km. Węgry są "kopalnią" wód termalnych co bardzo cieszy moje małe dzieci i....moje stawy kolanowe.;-)
Pozdrawiam-Mariusz.
Odpowiedz
#12
Ja poniekąd w temacie wód. Czy w okolicach Berekfürdő zna/wie ktoś o jakieś winnicy gdzie można nabyć, skosztować dobrego wina?
Odpowiedz
#13
W okolicy raczej niema plantacji winorośli , więc nie ma co oczekiwać winnic dla degustacji win.
Mnie też kiedyś dziwnie kojarzyło się , że cały obszar Węgier to winnice - to bzdura.
Winnice występują (z tego co wiem) w trzech obszarach.
1.rejon Tokaju
2. rejon Egeru
3. rejon jezior Nezyderskich
---proszę o sprostowanie (rozszerzenie) przez osoby mające wiedzę
Odpowiedz
#14
Regiony winiarskie na Wegrzech ... jest ich 22
Odpowiedz
#15
Dzięki za odpowiedź. Teraz organoleptycznie to stwierdzam na miejscu, faktycznie winnicy tu raczej nie uświadczy a w sklepie COOP dużego wyboru nie ma. I taka ciekawostka na terenie basenów jest "restauracja" tańsza niż ta obok sklepu Uśmiech
Odpowiedz
#16
Czy już ktoś był w tym roku w Berekfürdő chciałem się dowiedzieć czy wszystkie baseny działają ??
Odpowiedz
#17
Też się wybieram, na dzisiaj mam tylko cennik pobrany z tej strony http://furdo.berekfurdo.hu/?module=news&...ermal-arak
Odpowiedz
#18
Witam
Wybieram się w lipcu z rodziną do Berekfurdo na camping, byłem w zeszłym roku wrażenia pozytywne.
Kameralne miejsce, nie ma tłoku, kuchnia w której można przygotować posiłki, dostęp do pralki i lodówki za niewielką opłatą. Można płacić kartą za pobyt na campingu i w niektórych knajpkach. Znalazłem na lokalnym osiedlu kort tenisowy gdzie można trochę postukać. :-) Tak było latem 2016, jak jest obecnie? Czekam na Wasze relacje i życzę udanych wakacji.
Odpowiedz
#19
Nic się nie zmieniło, kilkudniowe pokazy naukowe skończyły się w niedzielę,

[Obrazek: 62zw1zh8k8l4.jpg]

wczoraj kosili trawę na stadionie, Omega wystąpi w sierpniu, za to piwa więcej dają

[Obrazek: ukcsttl26q54.jpg]

PS. Połowa nas jest z Kielc.
Odpowiedz
#20
Cześć Marek

Dzięki za info, czyli wrażenia na urlopie pozytywne. U mnie nastąpiła zmiana planów jadę do Komarom nad Dunajem.Miasto zostało w 1920 podzielone w wyniku traktatu w Trianon między Węgry i Czechosłowację (słowacka obecnie część funkcjonuje pod nazwą Komárno). Zakłady przemysłowe (Nokia, browar Dreher), zabudowania obronne, kąpielisko termalne.Będę tam z rodziną pierwszy raz, więc po powrocie opiszę wrażenia.
Pozdrawiam-Mariusz.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szerencs-Erdobenye-Berekfurdo lisia312 9 8,860 15-08-2013, 12:01
Ostatni post: P.semcz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości