Bieżące wydarzenia na Węgrzech
ex-komar
Na fb kierowcow pisza ze zaczyna brakowac 95 na malych stacjach i wprowadzili ograniczenia w tankowaniu

Jechalem w nocy z Veszprém do Austrii i na duzych stacjach nie widzialem brakow

To chyba trwa już od pewnego czasu.
08.08.2022r się odbiłem od stacji OMV w Koszeg. Nie było Pb95.
Pojechałem na MOL, były spore kolejki ale zatankowałem.

BTW - wyszło dość drogo, więc w drodze powrotnej tankowałem w Austrii
Ubocznym skutkiem orbanowego burdelu z paliwami jest to, że podjeżdżając do stacji cudzoziemiec nie widzi ceny paliwa.
Na pylonie jest 480Ft, a rzeczywista cena... dopiero przy kasie Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Dlatego w tym roku w ogóle olałem węgierskie stacje - zatankowałem na full w Polsce, potem trochę dolałem w Komarnie, a następnie dopiero w Serbii Uśmiech W drodze odwrotnej zrobiłem to samo Szeroki uśmiech

Cytat:Na pylonie jest 480Ft, a rzeczywista cena... dopiero przy kasie [Obrazek: biggrin.gif]
I teraz wyobraźmy sobie, że przychodzisz do marketu, patrzysz na metki, zabierasz coś, a następnie w kasie okazuje się, iż płacisz o połowię więcej. W Polsce by to nie przeszło, bo obowiązuje cena z półki, pylonu itp., ale w przypadku Węgier coraz częściej można mówić "przecież to Madziarzy"... i machnąć ręką.
Odpowiedz
(27-05-2022, 21:40)josef.svejk napisał(a): Do Rumunii będę jeździł a na Węgrzech nie zatankuje!!!
Szeroki uśmiech
"Aż do Morza Czarnego mamy wszystkie stacje benzynowe poobrażane."
Odpowiedz
Orban coś ostatnio mówił w Unii, że Węgrzy jako pierwszy naród w Europie będą mieli szanse wypowiedzieć się, co sądzą o wojnie i sankcjach na rosję w powszechnych konsultacjach. Są już może wyniki tych badań opinii?
Odpowiedz
(30-09-2022, 6:11)eplus napisał(a): Orban coś ostatnio mówił w Unii, że Węgrzy jako pierwszy naród w Europie będą mieli szanse wypowiedzieć się, co sądzą o wojnie i sankcjach na rosję w powszechnych konsultacjach. Są już może wyniki tych badań opinii?

Badania opinii jeszcze się nie odbyły.

Dzisiaj rano, po dwóch miesiącach przerwy, premier udzielił wywiadu w rządowym radiu Kossuth'a.
Na temat konsultacji powiedział:
" w ciągu 12 lat rządów zdarzały się momenty kryzysowe i nauczył się z tego (Orbán), że w takich momentach lepiej angażować ludzi w podejmowanie decyzji. Według niego najbardziej elastyczną formą prawną są konsultacje krajowe. Pytanie nie brzmi, czy rząd ma opinię, ale czy istnieje porozumienie z ludźmi."

W dalszej części wywiadu nawiązał do polityki sankcji. Orbán nadal uważa, że polityka sankcji jest przyczyną kryzysu. Powiedział, że Bruksela obiecała nie rozszerzać sankcji na energię, ale zmieniło się to w czerwcu. A potem ceny poszybowały w górę. Orbán dodał, że w Brukseli okłamali Europejczyków, kiedy nałożyli sankcje na nośniki energii.
Odpowiedz