Budapeszt mnie zainspirował i teraz mam problem :)
#1
Witajcie! Mam na imię Marta i potrzebuję pomocy (wybaczcie ten dramatyzm Oczko )

W dużym skrócie - piszę pracę magisterką i potrzebuję materiałów z prasy węgierskiej, do której w Polsce póki co nie znalazłam dogodnego dostępu. Moją sytuację dodatkowo skomplikowało to, że miesiąc temu wyjechałam na rok do Urugwaju, więc wszystko stało sie jeszcze trudniejsze. Jedynym plusem jest to, że dzięki temu zyskałam na czasie, ale mniejsza z tym. Czy jest tu ktoś, kto byłby w stanie mi pomóc?

Tytuł pracy to: Wizerunek Victora Orbana w wybranej prasie polskiej, angielskiej i węgierskiej w latach 2010-2014. (studiuję politologię, specjalizacja dziennikarska, a na pomysł tego tematu wpadłam właśnie kiedy byłam w październiku na Węgrzech, co za życie)

Jasna sprawa, zdobycie takich materiałów wymagałoby poświęcenia swojego czasu itd. Ja oczywiście liczę się z tym, dlatego jeśli ktoś zechciały mi w tym pomóc albo poleciłbym mi kogoś kto mógłby to zrobić byłabym BARDZO wdzięczna (zapłaciłabym w sensie).

No i dodatkowo nie mówię po węgiersku, więc dodatkowo muszę zrobić tłumaczenia, ale tym będę sie martwić potem, póki co nie mam nawet artykułów Uśmiech

Z góry dziękuję za odpowiedzi Uśmiech
Odpowiedz
#2
Czy dobrze Cię rozumiem? Chcesz, aby Ci ktoś wyszukał na internecie artykuły o Viktorze Orbánie w prasie węgierskie na internecie? No ale jeśli sama wpiszesz do wyszukiwarki "Orbán Viktor" to wyskoczy Ci masę artykułów. Mogę Ci podać serwisy internetowe popularnych gazet węgierskich i robiąc odpowiednie ustawienia wyskoczą Ci wszystkie artykuły dotyczące Viktora O. Np. w Népszava online wstawiłam w okienku "Orbán Viktor" i daty na od 13.03.2010 do 13.03.2014 i wyskoczyło mi 12,260 artykułów. Mogę Ci podać jeszcze kilka tytułów gazet węgierskich w rodzaju naszej Gazety Wyborczej, Polityki, Rzeczpospolitej itp. I po wpisaniu w wyszukiwarkę (keresés) nazwiska i imienia (pamiętaj, że jest to wersja węgierska: nazwisko najpierw a imię potem) i ustawieniu dat od kiedy do kiedy , sama sobie wyszukasz artykuły. Czy o to Ci chodzi?
http://www.nepszava.hu/kereses?action=se...-14&sort=1
Odpowiedz
#3
Podaję inną węgierską gazetę w wersji online Magyar Hírlap.
Zrobiłam ustawienia "Orbán Viktor", daty od 14.03.2010 do 14.03.2014.
Masz do wyboru dział/y [rovat(ok)]: krajowy, gospodarczy, zagraniczny itd. Możesz oznaczyć jeden dział albo wszystkie w zależności w jakim kontekście Cię interesuje Viktor O. Po oznaczeniu odpowiednich działów nacisnij "keresés".
http://www.magyarhirlap.hu/search/archiv...n%20Viktor
Czy o taką pomoc Ci chodziło?
Odpowiedz
#4
Nie prościej byłoby poprosić promotora o zmianę tematu pracy na "Wizerunek Victora Orbana w wybranej prasie polskiej, angielskiej i urugwajskiej w latach 2010-2014"?
Odpowiedz
#5
Wydaje mi się że przygotowanie takiej pracy wymaga ciągłego monitoringu żeby mieć jak najświeższe informacje. Jeśli masz już na tym etapie problem, to może lepiej odpuścić i zmienić temat, tak jak mówi Rafał, bo przed samą obroną możesz mieć problem.
Odpowiedz
#6
Ten wątek nie jest już aktualny. Pewnie już problem został rozwiązany.
Odpowiedz
#7
Dzięki serdeczne za odpowiedzi i pomoc! Głupio mi, że tak późno odpisuję we własnym wątku, no ale rzeczywiście, to jest jak z motyką na słońce. Dzięki Ribizli za linki! Jednak będę musiała zmienić temat bo to bez sensu. A co do prasy urgwajskiej - tak jak do nas wieści z Urugwaju nie są w prasie prawie w ogóle obecne (no może z wyjątkiem informacji o prezydencie Urugwaju, który to niby jest taki super, bo zalegalizował marihuanę i związki homoseksualne np.), tak tutaj o Węgrzech też się nie mówi. Dzięki jeszcze raz za pomoc! Pozdrawiam! Uśmiech
Odpowiedz
#8
Budapeszt to piękne miasto, uwielbiam do niego wracać i w pełni Cię rozumiemUśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co teraz czytasz? fvg 224 170,780 10-01-2023, 13:56
Ostatni post: blackgrzywa
  "Równoległy" Budapeszt Waldek 1 1,103 20-09-2021, 21:27
Ostatni post: Rafał
  Zielony Budapeszt na dzień św. Patryka Waldek 0 831 18-03-2021, 3:12
Ostatni post: Waldek
  Problem :( grzesiuu 5 6,475 03-02-2016, 16:41
Ostatni post: ProfInfo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości