Zmiany - ceny regulowane dłużej
#1
Dzisiaj rząd węgierski przedłużył okres obowiązywania cen regulowanych na podstawowe artykuły żywnościowe      (cukier, mąka pszenna, olej słonecznikowy, udziec wieprzowy, filet z piersi kurczaka i niektóre elementy z kurczaka, mleko krowie 2,8 % UHT), olej napędowy i etylinę do 1 lipca.
Odpowiedz
#2
(27-04-2022, 17:35)Waldek napisał(a): Dzisiaj rząd węgierski przedłużył okres obowiązywania cen regulowanych na podstawowe artykuły żywnościowe      (cukier, mąka pszenna, olej słonecznikowy, udziec wieprzowy, filet z piersi kurczaka i niektóre elementy z kurczaka, mleko krowie 2,8 % UHT), olej napędowy i etylinę do 1 lipca.
Czyli co wypad na weekend majowy baseny  A później zapasy i do domu   Oczko
Odpowiedz
#3
Czy ja dobrze wygoglałem, że maksymalna dozwolona cena benzyny / oleju napędowego to teraz 480 Ft ???
To jakieś 6,10 zł po kursie nabycia kantorowym, a wg XE.com to średnio 5,92 zł.
Odpowiedz
#4
(04-05-2022, 19:24)Rafał napisał(a): Czy ja dobrze wygoglałem, że maksymalna dozwolona cena benzyny / oleju napędowego to teraz 480 Ft ???
To jakieś 6,10 zł po kursie nabycia kantorowym, a wg XE.com to średnio 5,92 zł.
na większości stacji benzynowych cena B10 i E10 to 479,90 Ft/l  Szeroki uśmiech ...
Odpowiedz
#5
A czy na MOLu w owej cenie maksymalnej regulowanej są zarówno paliwa "zwykłe", jak też te "plus"?
https://mol.hu/hu/autozzon-velunk/uzemanyagok
Odpowiedz
#6
(08-05-2022, 18:17)Rafał napisał(a): A czy na MOLu w owej cenie maksymalnej regulowanej są zarówno paliwa "zwykłe", jak też te "plus"?
https://mol.hu/hu/autozzon-velunk/uzemanyagok
Teoretycznie i paliwa typu "plus" powinny być w tej cenie, ale jeszcze nie udało mi się owych zatankować.
Wygląda na to, że ceny ustalone na poziomie max. 480 Ft/l dotyczą tylko paliw E10 i B10... (???)
Odpowiedz
#7
(08-05-2022, 19:54)Sztasek napisał(a): Teoretycznie i paliwa typu "plus" powinny być w tej cenie, ale jeszcze nie udało mi się owych zatankować.
Wygląda na to, że ceny ustalone na poziomie max. 480 Ft/l dotyczą tylko paliw E10 i B10... (???)

Ceny regulowane dotyczą jedynie:
* benzyny silnikowej określonej w MSZ-EN 228 (numer normy węgierskiej i europejskiej) klasy ESZ 95, która nie spełnia wymagań klasy ESZ 98
* oleju napędowego o kodzie 27102011KN określonego w normie MSZ-EN 950
z biokomponentami i domieszkami według normy.

Źródło: Rozporządzenie Rządu 624/2021 (XI.11.)
Odpowiedz
#8
(08-05-2022, 19:54)Sztasek napisał(a):
(08-05-2022, 18:17)Rafał napisał(a): A czy na MOLu w owej cenie maksymalnej regulowanej są zarówno paliwa "zwykłe", jak też te "plus"?
https://mol.hu/hu/autozzon-velunk/uzemanyagok
Teoretycznie i paliwa typu "plus" powinny być w tej cenie, ale jeszcze nie udało mi się owych zatankować.
Wygląda na to, że ceny ustalone na poziomie max. 480 Ft/l dotyczą tylko paliw E10 i B10... (???)
Czym się różni paliwo ,,plus,, od ,,zwykłego,, jaki lepiej tankować ...
Odpowiedz
#9
(09-05-2022, 7:09)jurow napisał(a): Czym się różni paliwo ,,plus,, od ,,zwykłego,,



Marketingiem


tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
#10
(09-05-2022, 8:20)ex-komar napisał(a):
(09-05-2022, 7:09)jurow napisał(a): Czym się różni paliwo ,,plus,, od ,,zwykłego,,

Marketingiem
Paliwo typu plus ma w swoim składzie dodatek, którego skład jest uzależniony od pory roku...
To tzw. substancje uszlechatniające paliwo o których mówią, że zmniejszaja tarcie, wspomagają pracę silnika, ...
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ceny w sierpniu. Waldek 1 177 09-09-2023, 17:48
Ostatni post: Pompa@



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości