Co warto zwiedzić wieczorem?
#1
Hej Uśmiech

Witam wszystkich, otóż w poniedziałek lecę do Budapesztu na 3 dni. Pierwszy raz tam będę, dlatego tez mam do was pytanie. Ok 16 przylatuje zanim zamelduje się w hotelu, ogarnę będzie już pewnie 18. Dlatego tez miałbym prośbę do tych co znają Budapeszt, lub tam byli o poleceni co ciekawego mogę zobaczyć, gdzie mogę pójść taka porą. Hotel mam kolo stacji metra "Nyugati pályaudvar" wiec pomyślałem o parlamencie tak wstępnie. Ale może macie jakaś inna propozycje? A i przydało by się pewnie coś zjeść wiec może jest w okolicy jakiś fajny warty uwagi lokal by pójść z dziewczyna na kolacje? Z góry dziękuje wam za wszelka pomoc Uśmiech
Odpowiedz
#2
Akurat, żeby dotrzeć na zachód słońca na Wzgórze Gellerta. A jak z dziewczyną, to już koniecznie Uśmiech
Odpowiedz
#3
(24-05-2014, 19:41)Kamjon napisał(a): Akurat, żeby dotrzeć na zachód słońca na Wzgórze Gellerta. A jak z dziewczyną, to już koniecznie Uśmiech

O super pomysł . Wielkie dzięki Uśmiech Na pewno skorzystam. Tylko teraz jak dojechać tam? Z tego co widziałem muszę jechać metrem z Nyugati pályaudvar (niebieska linia) a potem przesiąść się na Kálvin tér (zielona linia) i tam dojechać do Móricz Zsigmond körtér a potem autobusem 27?
Odpowiedz
#4
(24-05-2014, 20:36)przemb4 napisał(a): (...)metrem z Nyugati pályaudvar (niebieska linia) a potem przesiąść się na Kálvin tér (zielona linia) i tam dojechać do Móricz Zsigmond körtér a potem autobusem 27?

To opcja "podziemna". Jak masz więcej czasu to polecam jazdę z dworca Nyugati tramwajem 6 do Móricza i dalej autobusem 27.
Jest jeszcze jedna alternatywa: z dworca Nyugati metrem do Deák Ferenc tér, dalej trawajem 47, 48 lub 49 do Szent Gellér tér. Dalej spacerkiem pod górę na sam szczyt Gellérta. Trasa nie wymaga przygotowania kondycyjnego. Można podziwiać panoramę miasta podczas spaceru.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dzień św. Stefana - czy warto? Enkeli 22 17,849 07-08-2015, 7:27
Ostatni post: Sztasek
  Budapeszt wieczorem Węglarz 1 3,862 17-01-2015, 20:50
Ostatni post: gruby
  4 dni w Budapeszcie, co zwiedzić senseios 22 21,670 13-07-2014, 16:20
Ostatni post: moziba



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości