Covid-19 na Węgrzech
(30-11-2020, 23:52)Pudelek napisał(a): W Eger może być ciężko, większa szansa będzie spędzić je w Egerze.
 
masz rację! Uśmiech
Odpowiedz
Planujecie już przyszłoroczny majowy odpoczynek, a ja sie głowię nad tym, jak bez grypy i covidu przeżyć do wiosny ...  Szeroki uśmiech
Odpowiedz
Niestety lub stety, ale z biegiem czasu wszystko to spowszedniało. Coraz więcej znajomych ma już to za sobą, człowiek sam się zastanawia, czy czasem tego nie przeszedł. Teraz problemem z mojego punktu widzenia jest gospodarka i totalna zapaść służby zdrowia, a nie covid sam w sobie...
Odpowiedz
(01-12-2020, 15:19)Pudelek napisał(a): Niestety lub stety, ale z biegiem czasu wszystko to spowszedniało. Coraz więcej znajomych ma już to za sobą, człowiek sam się zastanawia, czy czasem tego nie przeszedł. Teraz problemem z mojego punktu widzenia jest gospodarka i totalna zapaść służby zdrowia, a nie covid sam w sobie...
 ... dobrze mieć niezastąpionego przyjaciela-lekarza ...  Uśmiech
Odpowiedz
(25-11-2020, 0:13)Pudelek napisał(a): Ja zazwyczaj sprawdzam tu (też to podałeś): ilość przypadków na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni:
https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea

Polska jest obecnie w ścisłej czołówce, nawet Czechów przegoniła. I tak jak pisałeś: Węgry - 644, RP - 811. A były momenty, że te liczby były odwrotne i to bardzo mocno.

No i właśnie się sytuacja odwróciła, nawet dość dokładnie: Węgry ponad 800 u nas ponad 600. Dlatego pisałem że to nie są istotne różnice.
 O tym, że gdzieś "jest lepiej" można mówić gdy ilość przypadków zmaleje 10x a nie o parę procent.
Polskę właśnie  wyprzedziła... Szwecja.
Odpowiedz
Hmm, zastanawia mnie czy na Węgrzech i w Szwecji też są podejrzenia, iż rząd celowo zaniża liczby zakażeń do swoich celów?

Z drugiej strony jeśli za takim zaniżaniem ma iść jakieś otwieranie zamkniętych instytucji, ewentualnie powrót miedzynarodowego ruchu turystycznego, to jestem w stanie to zaakceptować, bo i tak nie liczę na pomoc przeciążonej służby zdrowia. Ale na razie chyba nic z tego. Dla przykładu - od czwartku Czesi otwierają niemal wszystko, zapowiadane są nawet jarmarki świąteczne w ograniczonej formie, a w Polsce zamknięte co najmniej do świąt albo i dłużej, niezależnie od rozwoju sytuacji. Idiotyzm w czystej postaci. O, przepraszam, galerie handlowe otwarli...
Odpowiedz
O, przepraszam ...
W Łodzi się odbędzie jarmark świąteczny
Odpowiedz
Miniony tydzień na Węgrzech, to dodatkowe testy. Okazało się, że cowidowców jest więcej. Były dni, że rejestrowano ponad 6000 przypadków dziennie. Na podstawie wyników badań dotyczących zawartości genowmu w ściekach, wynika że ikość przypadków z wynikiem pozytywnym będzie wzrastać...
01 grudnia 2020 r.  >>>  łącznie przypadków: 221073  /  aktywnie chorych: 151294
[Obrazek: 68099211201map.jpeg]
Odpowiedz
(01-12-2020, 17:07)Slavekk napisał(a): O, przepraszam ...
W Łodzi się odbędzie jarmark świąteczny

No to zazdroszczę! Tylko w jakiej formie? W myśl obecnie obowiązujących przepisów nawet nie można wypić kupionego na takim jarmarku grzańca ani nic zjeść (chyba, że pójdzie się do np. parku).
Odpowiedz
(01-12-2020, 17:51)Pudelek napisał(a):
(01-12-2020, 17:07)Slavekk napisał(a): O, przepraszam ...
W Łodzi się odbędzie jarmark świąteczny

No to zazdroszczę! Tylko w jakiej formie? W myśl obecnie obowiązujących przepisów nawet nie można wypić kupionego na takim jarmarku grzańca ani nic zjeść (chyba, że pójdzie się do np. parku).

Oczywiście w okrojonej formie.
Znaczy wino grzane czy piwo trzeba wypić po odejściu od budki, bo... Covid itd Oczko
Można podglądać tutaj
Kamerka nr 1
Kamerka nr 2
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,226 705,253 08-03-2024, 13:39
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 195 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 289 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 143 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 462 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości