Covid-19 na Węgrzech
Życzę wszystkim NAM oby w tym Nowym 2021r nie było już co pisać w tym temacie :-D
Odpowiedz
Pani Cecília Müller, dyrektorka Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego, odpowiadając na pytanie dziennikarzy potwierdziła, że Węgry zamówiły ponad 19 milionów szczepionek (czyli dla ponad 9,5 milionów pacjentów).
Według producentów:
    z Pfizer'a szczepionki dla blisko 3,3 milionów ludzi,
    z Moderny  dla 872 tysięcy ludzi,
    z AstraZeneca dla 3,27 milionów ludzi,
    z Janesne dla 2,18 milionów ludzi,
    z CureVac dla 250 tysięcy ludzi.


źródło:

* https://vakcinainfo.gov.hu/hirek/orszago...-oltoanyag
* https://444.hu/2021/01/08/eddig-ot-gyart...arorszagra


Na stronie https://vakcinainfo.gov.hu/ Węgrzy mogą się zapisywać na szczepienia.
Odpowiedz
Witam,
Mam pytanie.
Znajomy ,który jeździ na Węgry od x lat powiedział mi, że do września granice maja być zamknięte.
Czy wie ktoś coś na ten temat ? Czy po prostu gada głupoty?

Pozdrawiam
Odpowiedz
To znajomy musi mieć chyba dojścia do samego Orbana, bo jak nigdzie takich komunikatów niw wychwyciłem a staram się być na bieżąco bo już mam pewne plany wakacyjne Oczko
Odpowiedz
a czy może ktoś ma jakieś aktualne info co do wjazdów i wyjazdów, czyli w te i we wte na Węgry, a także odnośnie funkcjonowania pensjonatów, knajp, basenów i innych atrakcji ?
Może tak raz na jakiś czas gdzieś na początku by się przydała. No ale ktoś to musiałby zrobić i to chyba mieszkający na miejscu, a to chwilę zajmuje.
Odpowiedz
Były komunikaty o zamknięciu kąpielisk, o otwarciu nic na razie nie wiadomo.
Odpowiedz
(31-01-2021, 15:15)Cz@rek napisał(a): To znajomy musi mieć chyba dojścia do samego Orbana

albo jest samym Orbanem Oczko
Odpowiedz
(01-12-2020, 15:19)Pudelek napisał(a): Niestety lub stety, ale z biegiem czasu wszystko to spowszedniało. Coraz więcej znajomych ma już to za sobą, człowiek sam się zastanawia, czy czasem tego nie przeszedł. Teraz problemem z mojego punktu widzenia jest gospodarka i totalna zapaść służby zdrowia, a nie covid sam w sobie...
Badania przesiewowe z Polski z tego roku pokazuja 20-60% osób z antyciałami, wiec sprawa powszednia jak bułka z masłem. Na Węgrzech zapewne tak samo.
pzdr.
Odpowiedz
dostalem troche privow na temat aktualnej sytuacji, postaram sie odpowiedziec w jednym poscie
jestesmy na gorce zachorowan (na dzis ok 120tys zakazonych) i od kilku dni sa nowe obostrzenia
od poniedzialku na miesiac zamknieto szkoly (nauka przez komputer) i uslugi poza zdrowiem
teoretycznie moze dzialac maly handel spozywczy, reszta zamknieta na dwa tygodnie ale widzialem otwarty market
nieprawda ze zamykane sa stacje na noc, calodobowe pracuja jak zwykle
jak sie jest zaszczepionym to warto miec kwit ze szczepieniem (dwukrotnym) nawet jako zdjecie w telefonie
na granicy pokazuje zdjecie (ja mam comirnaty od pfizera) i zadnych testow, jezdze po eu i to bardzo pomaga
najwazniejsze: nikt, naprawde nikt poza rzadem nie wie co dalej i nie ma sensu spekulowac
orban powiedzial wlasnymi zlotymi ustami ze od wielkiej nocy zacznie luzowac i jak znowu nie pierdyknie to pomysla o otwarciu sezonu
co prawda nie uzyl slowa 'pierdyknie' ale cos w podobnym sensie  Oczko

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(10-03-2021, 21:12)ex-komar napisał(a): dostalem troche privow na temat aktualnej sytuacji, postaram sie odpowiedziec w jednym poscie
jestesmy na gorce zachorowan (na dzis ok 120tys zakazonych) i od kilku dni sa nowe obostrzenia
od poniedzialku na miesiac zamknieto szkoly (nauka przez komputer) i uslugi poza zdrowiem
teoretycznie moze dzialac maly handel spozywczy, reszta zamknieta na dwa tygodnie ale widzialem otwarty market
nieprawda ze zamykane sa stacje na noc, calodobowe pracuja jak zwykle
jak sie jest zaszczepionym to warto miec kwit ze szczepieniem (dwukrotnym) nawet jako zdjecie w telefonie
na granicy pokazuje zdjecie (ja mam comirnaty od pfizera) i zadnych testow, jezdze po eu i to bardzo pomaga
najwazniejsze: nikt, naprawde nikt poza rzadem nie wie co dalej i nie ma sensu spekulowac
orban powiedzial wlasnymi zlotymi ustami ze od wielkiej nocy zacznie luzowac i jak znowu nie pierdyknie to pomysla o otwarciu sezonu
co prawda nie uzyl slowa 'pierdyknie' ale cos w podobnym sensie  Oczko

tapatalk
brak polskich liter
Dzięki za info. nie jest dobrze. Nie pomyliłeś się w zerach ?  120 tysięcy ?
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,228 712,871 22-04-2024, 22:24
Ostatni post: Sztasek
  Węgrzy nie oszczędzaja na paszportach dyplomatycznych Waldek 0 208 13-10-2023, 11:53
Ostatni post: Waldek
  Orban nie zaprosił Morawieckiego na święto Węgier. "Upadek tradycyjnie dobrych stosun mariusz 1 303 31-08-2023, 10:05
Ostatni post: ember
  Przepadła Fundacja Uniwersytetu Fudan na Węgrzech Waldek 0 156 10-07-2023, 23:30
Ostatni post: Waldek
  Ile czasu czekają Węgrzy na operacje w państwowej służbie zdrowia. Waldek 0 484 12-04-2023, 14:43
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości