Czy woda w Balatonie jest czysta?
#1
Kilkukrotnie przewijał się na forum temat czystości wody w Balatonie, jej pokrycia glonami. Tak, woda w Balatonie jest jak najbardziej czysta. Na dowód ten oto film:



I mały bonus:

[Obrazek: Pi04qll.jpg]

Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Koko spoko woda jest czysta. Jedynie z uwagi na podłoże jej przeźroczystośc może sugerować, że coś nie tak z czystością. Jednakże jak rano wejdziemy do wody kiedyu jeszcze nie ma tłumów możemy przekonać się, że jest bardzo czysta.
Odpowiedz
#3
Ja mam trochę inne odczucia. Przezroczysta woda na pewno nie jest. Co jakiś czas pływają na powierzchni martwe ryby, owady, chyba skórki węży, łuski. Razem z dziewczyną stwierdziliśmy zgodnie, że nie jest czysta.
Odpowiedz
#4
U nas w ciągu 2 dni dzieci ok 10 razy krzyczały mama-ryba, mama ryba. oczywiście martwa. Ale mocno wiało w nasza stronę, pewnie dlatego tyle ich było. Nie jest to fajny widok, szczególnie jak jest to wielka ryba, a i takie widzieliśmy.
Dziś nie było martwych rybek Oczko
Odpowiedz
#5
(15-06-2014, 12:16)LA4 napisał(a): Ja mam trochę inne odczucia. Przezroczysta woda na pewno nie jest. Co jakiś czas pływają na powierzchni martwe ryby, owady, chyba skórki węży, łuski. Razem z dziewczyną stwierdziliśmy zgodnie, że nie jest czysta.
... nie nadaje się do bezpośredniego spożycia... Język
Odpowiedz
#6
(03-07-2014, 18:56)Sztasek napisał(a): nie nadaje się do bezpośredniego spożycia...

A kto pije wodę na Węgrzech Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#7
(03-07-2014, 20:31)Komarek napisał(a):
(03-07-2014, 18:56)Sztasek napisał(a): nie nadaje się do bezpośredniego spożycia...

A kto pije wodę na Węgrzech Szeroki uśmiech

Ki a Balcsi vizét issza, saját vizét issza vissza... Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#8
Uśmiech))))))))
Odpowiedz
#9
Tak na poważnie teraz, aż nie wiem czy o tym pisać, bo temat cuchnący. Żeby nie siać paniki nawet rząd zabrał głos w sprawie tej wielkiej plamy nieczystości unoszącej się na wodzie, uspokajają że wszystko OK. Czytaliście o tym? Chyba z 2 tyg. temu z jakiegoś większego statku musieli to wypuścić.
Odpowiedz
#10
(04-07-2014, 0:01)budapeszter napisał(a): Tak na poważnie teraz, aż nie wiem czy o tym pisać, bo temat cuchnący. Żeby nie siać paniki nawet rząd zabrał głos w sprawie tej wielkiej plamy nieczystości unoszącej się na wodzie, uspokajają że wszystko OK. Czytaliście o tym? Chyba z 2 tyg. temu z jakiegoś większego statku musieli to wypuścić.
Bez paniki, to absolutnie nie cuchnie, temat w sezonie kąpielowym jest kłopotliwy, a ta "wielka plama" wcale nie jest wielka - widziałem.
Ten cały rozgardiasz to tylko nagonka konkurencji w celu odstraszenia turystów od Balatonu, węgierskie morze jest naprawdę czyste, W tej sprawie wystarczy skontaktować się z... wedkarzem. Wędkuję i ja, mam trochę wiedzy na tema przynęt i nie tylko. Jedną z bardzo dobrych i chętnie zkładanych na haczyk są larwy ochotki czerwonej. Znaleźć je można tylko w czystym, pozbawionym chemii środowisku wodnym. Takie larwy to doskonały pokarm dla ryb, w akwarystyce to naturalny "prowiant" o dużej wartości odżywczej. Można go też mocniej schłodzić w lodówce i przechowywać. Ale... czy ktoś zastanawiał się, jakie pozostałości są po wyklutej kolonii? Takich poczwarek w jednej "rodzince" są miliony. Po wykluciu dorosłego osobnika - a to już komar - jeśli tych pozostałości nic nie skonsumuje, pozostaje lekko zaróźowiona błonka. To potrafi zbić się w sporych rozmiarów unoszącej się tuż pod powierzchnią tafli wody paskudnie wyglądającą maź, piankę, do której łatwo przylepiają się pływające po wodzie drobiazgi ... i w tym momencie można porównać to do fekalii, choć tak nie jest.
A teraz wracamy do jachtów i statków. Pływające jednostki muszą posiadać licencję, bez niej nikt nie zezwoli na wodowanie. Pojemnik na fekalia to zamknięty zbiornik i nie tak łatwo go opróżnić - ale o tym niewielu wie.
Więc bez paniki, woda w Balatonie do kąpieli jest idealna, do picia nie nadaje się - jak napisał Komarek powyżej : "A kto pije wodę na Węgrzech?" ... i zgadzam się z tym,
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Temperatura wody w Balatonie fvg 11 46,274 10-11-2022, 12:32
Ostatni post: stan
  Spada poziom wody w Balatonie Waldek 0 798 11-07-2022, 12:41
Ostatni post: Waldek
  Zmiana rozkładu rejsów po Balatonie od 2 września Waldek 0 1,673 01-09-2019, 12:21
Ostatni post: Waldek
  Prom na Balatonie fvg 29 46,218 29-07-2019, 19:56
Ostatni post: Sztasek
  Balaton - północny czy południowy brzeg? Modanisko 2 4,445 30-11-2018, 20:49
Ostatni post: Helka Travel



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości