Demjen - mój faworyt
Woda jest przeźroczysta, dno białe. Siarkowodór czuć z wody i czernieje srebro. Więc i jakieś metale też muszą być - wapń, sód albo magnez, bo przecież nie pływa tam kwas siarkowy.
Odpowiedz
(08-01-2020, 12:01)slołmen napisał(a): Ja też :-))  ale w słońcu mocnej wiosny ta woda nie była tak mleczna

Tam są dwie duże niecki.
Jedna o dnie betonowym, pokrywa się już wapieniem, więc woda w niej wydaje się niebiesko-mleczna.
Druga zarzucona otoczakami, woda w niej wydaje się z koloru "jeziorna", być moze tą widziałeś.pzdr,
Odpowiedz
z racji iz majówka lada dzień postanowilem sprawdzic jak sie sprawa z pogoda ma na wegrzech w demjen a tu na kamerce jak by wczesna jesień byla jakas maskara
Odpowiedz
Dzisiaj zajechałem zobaczyć to miejsce o którym pisaliście wcześniej,docelowo byłem w Demien z tym aquaparkiem w grotach.
Ale ta plażowa miejscówka w pięknym słońcu wśród winnic mnie zauroczyła,trzeba będzie następnym razem specjalnie się tam wybrać.Obok są też super domki ale pewnie ceny powalają sądząc po standardzie-elegancja Francja Oczko
[Obrazek: pnmNXrkh.jpg]
[Obrazek: W8CJInCh.jpg]
[Obrazek: mtyWV5Nh.jpg]
[Obrazek: XurRIk4h.jpg]
Odpowiedz
Felnőtt hétfőtől - csütörtökig
2290 Ft
Felnőtt péntektől - vasárnapig
2690 Ft
Gyerek (2-18 év) és nyugdíjas hétfőtől - csütörtökig
2 100 Ft
Gyerek (2-18 év) és nyugdíjas péntektől - vasárnapig
2 290 Ft
Családi jegy (2 felnőtt + 2 gyermek) hétfőtől - csütörtökig
7 500 Ft (minden további gyermek 1 800 Ft)
Családi jegy (2 felnőtt + 2 gyermek) péntektől - vasárnapig
8 500 Ft (minden további gyermek 1 800 Ft)
Öltözőszekrény
700 Ft/szekrény (+ 500 Ft kaució)
Látogatójegy
200 Ft
2 év alatti gyerekek a fürdőt ingyenesen látogathatják
Demjéni lakosoknak -10% kedvezményt biztosítunk a jegyárból

Ceny normalne ale widziałam niefajne oceny tego kompleksu. Może ktoś to zweryfikuje. Ochotnik poszukiwany Uśmiech
Odpowiedz
Ja tam byłem przecież, na Sylwestra półtora roku temu.
Odpowiedz
Przeoczyłam Twoją relację. Wtedy, gdy Ty piłeś noworocznego szampana ja jechałam do Hajdúszoboszló.
Odpowiedz
^^^Stojąc obok mi się podobało ,ceny też normalne-to raczej miejscówka typu plaża i relaks. Nie wiem tylko jakie temperatury tych jeziorek.
Odpowiedz
Wujek Google mówi : Temperatura wody w dwóch przybrzeżnych jeziorach termalnych jest płytka, a następnie stopniowo się pogłębia - odpowiednio 27-28 °C i 30-32 °C. Pośrodku jezior termalnych znajduje się łaźnia z elementami doznań, której woda lecznicza ma temperaturę 36-38 °C, a baseny siedzące mają temperaturę 28-38°C.
Odpowiedz
Tak by się zgadzało. Akwen po lewej stronie kładki (po stronie wejścia) w grudniowe popołudnie był zdecydowanie zimny, ten po prawej chłodnawy, ale spoko, zwłaszcza, jeśli siedziało się blisko dopływu ciepłej wody. Pod szklanym daszkiem było gorąco i nie da się tam siedzieć bez końca. Reszta była nieczynna.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nocleg w okol. Eger, Demjen, Egerszalok akimer 48 45,234 08-08-2017, 14:17
Ostatni post: jolanta631
  Eger, Demjen, czy Miskolc? jaceks 4 8,893 04-10-2013, 10:31
Ostatni post: Timo



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości