Do Mezokovesd z Śląska
#11
Trasa Karwina - Cieszyn - Trzyniec - Jabłonków - Mosty (CZ/SK) - Czadca - Żylina bez winiet.
Odpowiedz
#12
Dzięki TBela !
Odpowiedz
#13
tylko ja bym zamiast na Cieszyn wybrał opcję Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń. Po otwarciu ekspresówki z BB do Zwardonia właściwie cały czas (poza tym odcinkiem wokół Węgierskiej Górki) jedzie się bardzo sprawnie i szybko. Kiedyś sam jeździłem na Cieszyn, ale teraz szybciej wychodzi mi przez Zwardoń właśnie.
Odpowiedz
#14
No to w sumie mam dylemat bo myślałem że A1 będzie szybciej
Odpowiedz
#15
wszystko zależy od tego jaki ruch będzie w Czechach. Można przejechać sprawnie, a można stać w korkach w okolicach Trzyńca. W wariancie żywieckim raczej nie ma obaw co do zatorów.
Odpowiedz
#16
Wyjazd z Rudy Śl. planuję o 3 w nocy czyli w okolicach Trzyńca powinienem być około 6 rano możliwe ze nie będzie jeszcze ruchu co ?
Zawsze jechałem Kraków, Brzesko, Koszyce, Miszkolc itd. niby szybko bo autostrady, ale to jest o 120 km więcej w obie strony plus winiety słowackie i węgierskie.
Drążę temat bo kolega raz jechał i powiedział że jak w Słowacji wyjechały furmanki i traktory to dostał prawie szału Uśmiech i nigdy tą trasą nie będzie jeździł !
Odpowiedz
#17
A ja mam pytanie o trasę Śląsk - Eger. To niedaleko Mezokovesd więc nie zakładam nowego wątku.

Zawsze jeździmy ze śląska trasą Cieszn -> Czadca -> Żylina -> Martin -> Zwoleń -> Salgotarian -> Eger. Od 3 sierpnia podobno nieprzejezdny jest odcinek trasy Martin -> Żar. Deszcze zniszczyły drogę w miejscowości Kremnickie Bane.

Jechał ktoś ostatnio jakimś objazdem, tak żeby nie było za dużego ruchu, głównie aut ciężarowych na krętych drogach (gdzie ciężko wyprzedzić)?

Winiety i tak kupujemy, więc dróg płatnych nie musimy omijać.
Odpowiedz
#18
Tradycyjne już w sobotę wyruszam do Mezőkövesd trasą: RŚL, BB, Żywiec, Korbielów, Bańska Bystrzyca, Salgótarján - Mátraszele - Mátraterenye - Pétervására - Eger i już.
Ktoś coś może jechał ostatnio … jakieś niespodzianki po drodze ?.
Odpowiedz
#19
Ja tę trasę mam sprawdzoną, po drodze robimy 2 przystanki w około 8 rano Krvani - Motorest u Gaborikov oraz  9/10 kawa w McDonalds Salgótarján od 4 lat tak samo Uśmiech  
Odpowiedz
#20
Cześć wszystkim, w tym roku chcę jechać do Mezokovesd. Dawno temu jechałem tą trasą i widzę, że się sporo pozmieniało.
Kolega pisze że z RŚL jedzie podobnie jak ja chcę, a ja jadę z Rybnika. Może ktoś obeznany wrzuci trasę bez winiet - bo coś google nie wierzę za bardzo.Interesuje mnie przede wszystkim przejazd od Zwolenia na Lieskowiec w kierunku Deteva tą trasą R2 bo raz Google kieruje z ronda a raz z drogi nr 16 po wyłączeniu opcji unikaj opłat - tak też widziałem w innych proponowanych przez was trasach. 
Pytanie, mogę kupić winietę na Słowację i Węgry i się nie martwić. Pytanie czy jest konieczność i sens.

Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Do Mezokovesd z Katowic bez samochodu hanek 2 868 18-04-2023, 0:29
Ostatni post: Waldek
  dojazd z Krakowa do Mezokovesd adddd 2 4,026 24-07-2013, 8:26
Ostatni post: adddd



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości