Forinty węgierskie (HUF) - banknoty i monety
#51
Flaga węgierska  W 2017 roku wycofano z obiegu banknoty o nominale 2000 i 5000. Wycofane stare forinty zastąpiono nowymi (post nr.33).
Banki i urzędy pocztowe nadal będą mogły zamienić/wymienić banknoty o wartości 2000 i 5000 forintów wycofane w 2017 roku, ale za taka "wymianę" od 1 sierpnia 2020 r. będzie pobierana prowizja. Bezpłatną wymianę starych nominałów na nowe gwarantuje już tylko kasa w siedzibie Narodowego Banku Węgierskiego (Magyar Nemzeti Bank) w Budapeszcie.
Odpowiedz
#52
^^^Trzeba uważać jeszcze dwa lata temu ,w jakimś miejscu wydano mi stary banknot 5000,zorientowałem sie dopiero jak chciałem nim zapłacić w sklepie (to był piątek wieczór) i musiałem czekać do poniedziałku na wymianę w banku w Egerze
Odpowiedz
#53
Proszę o pomoc doświadczonych kolegów i koeżanki
Co dziś lepiej zabrać do HU euro czy forint ?
nadmienię, że mój bank bierze drakońskie prowizje za wypłatę gotówki , biorę więc pod uwagę możliwość płacenia kartą ale wiemy że często potrzebna jest też gotówka np płacenie za kwatery
będę wdzięczny za opinie
Odpowiedz
#54
(11-08-2020, 11:57)quharz napisał(a): Proszę o pomoc doświadczonych kolegów i koeżanki
Co dziś lepiej zabrać do HU euro czy forint ?
nadmienię, że mój bank bierze drakońskie prowizje za wypłatę gotówki , biorę więc pod uwagę możliwość płacenia kartą ale wiemy że często potrzebna jest też gotówka np płacenie za kwatery
będę  wdzięczny  za opinie
Jeśli uda Ci się kupić forinta w kantorze w Polsce po kursie 1.3- 1.32 za 100 forint to nie kombinuj z euro. 
Przy płatności kartą PKO S.A wychodzi kurs 1.27
Odpowiedz
#55
zaopatrzyć się w kartę Revolut, niższe ceny walut i proste w użyciu
Odpowiedz
#56
Uwielbiam takie odpowiedzi: ktoś się pyta A lub B, a jakiś mądry zawsze wyskoczy z C.
Odpowiedz
#57
(11-08-2020, 16:39)Pudelek napisał(a): Uwielbiam takie odpowiedzi: ktoś się pyta A lub B, a jakiś mądry zawsze wyskoczy z C.

Uwielbiam takie odpowiedzi, wreszcie ktoś wyskoczył i potwierdził, że jestem mądry Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech .

Lepiej oczywiście nic nie doradzić tylko komentować bez sensu nic nie wnosząc. A może ktoś się akurat skusi, no ale zawsze jakiś mądry z krytyką wyskoczy  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech
Odpowiedz
#58
^^^ No to ja w temacie-nigdy nie jechałem z Euro zawsze brałem forinty ale coraz częściej płace też revolutem Oczko Choć forinty kupiłem tez w dobrej cenie więc na Revolut mam tylko ciut taniej- przy płatności za 11 noclegów dla całej rodziny to tylko 44 zł taniej ale dobre i to Oczko
Odpowiedz
#59
Jak ktoś z Rzeszowa to dziś w kantorze Tadek na ul . Kopisto , naprzeciwko Millenium Hall ,kupowaliśmy forinty po 1,28 zł
Odpowiedz
#60
(17-08-2020, 18:23)stareczka napisał(a): Jak ktoś z Rzeszowa to dziś w kantorze Tadek na ul . Kopisto , naprzeciwko Millenium Hall ,kupowaliśmy forinty po 1,28 zł

też tam kupowałam jakis czas temu, choc wiecej płaciłam kartą po 1,25 mi przeliczało Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak adresować korespondencję na Węgry? Węgierskie adresy rozszyfrowane! Arw 15 29,073 22-04-2020, 9:31
Ostatni post: Kalina123
  Mbank - USD -> HUF baribarylka 7 4,810 17-02-2017, 0:22
Ostatni post: OldMan
  Złotówki, Forinty czy Euro? - Półroczny wyjazd do Budapesztu kamo99 3 8,837 10-01-2015, 16:12
Ostatni post: Simon
  Węgierskie szlaki górskie - LEGENDA Rafał 0 3,137 20-04-2014, 9:52
Ostatni post: Rafał
  Portale węgierskie z ofertami najmu mieszkań w Budapeszcie senseios 35 36,549 21-01-2014, 12:53
Ostatni post: gon178



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości