Fotografie Lillii Szász
#1
Fotografie Lillii Szász zaprezentowano w tym roku podczas prestiżowej wystawy PHotoEspañán. Kilka zdjęć autorstwa Lillii Szász:

[Obrazek: 30le4y9.jpg]

[Obrazek: 103imc0.jpg]

[Obrazek: wt7i28.jpg]

[Obrazek: 1ggkrk.jpg]

Po więcej zdjęć zapraszam tutaj.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Ciekawe te zdjęcia, chociaż jak na nie patrzę to zdaje mi się, że to bardziej na Kwejka jakiegoś pasuje niż na wystawę Szeroki uśmiech

To mnie powaliło Szeroki uśmiechSzeroki uśmiech

[Obrazek: 3007462_4a6bd9a4227d4276eb5eeb2540eab16e_wm.jpg]
Odpowiedz
#3
zdjęcie z tym kotem to chyba właśnie na jakiegoś kwejka kiedyś trafiło, bo wydaje mi się, że już je gdzieś widziałem, choć nie miałem świadomości, że jego autorem jest Węgierka. Uśmiech
: Ɔ(X)И4M :
Odpowiedz
#4
Kolorowe zdjecia węgierskiej wsi z lat 30-tych
http://www.geekweek.pl/galerie/2742/kolo...zdjecie=18
Odpowiedz
#5
Wystawya fotografii László Harisa
„Rozglądaj się dookoła!” w Domku Romańskim we Wrocławiu

5 września - 26 października 2013
Dolnośląskie Centrum Fotografii „Domek Romański" Galeria OKiS, pl. bpa Nankiera 8

<<W Dolnośląskim Centrum Fotografii „Domek Romański” we Wrocławiu zaprezentowana zostanie wystawa wybitnego węgierskiego artysty – László Harisa. Będzie to pierwsza ekspozycja prac artysty w Polsce. Na wystawie zatytułowanej Rozglądaj się dookoła! zaprezentowane zostaną wielkoformatowe fotografie – panoramy. Prace postawały w latach 2008-2013 na Węgrzech i w Rumunii (Transylwania). Artysta dzieli się z widzami swoim subiektywnym spojrzeniem na otaczający świat.

László Haris urodził się 9 lutego 1943 roku w Budapeszcie. Fotografią interesował się już w dzieciństwie. Jako 13-letni chłopak robił zdjęcia podczas węgierskiej rewolucji. Jego reportaż z 2 listopada 1956 roku, przez wiele lat ukrywany, ujrzał światło dzienne w 50. rocznicę wybuchu rewolucji. Historyczne fotografie zostały pokazane najpierw w Budapeszcie, a później m.in. w Waszyngtonie i Wiedniu.

Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem – dyplom na Politechnice w Budapeszcie zrobił w 1968 roku.

Jako początek swojej kariery artystycznej László Haris wskazuje rok 1969. Wziął wtedy udział w wystawie Szürenon w Budapeszcie. W tym samym czasie powstawał ruch Nowa Węgierska Awangarda, a artyści z tej formacji stanowili dla niego ważne źródło inspiracji.

W latach 1970-73 bierze udział w wystawach w Kaplicy Balatonboglár. Multidyscyplinarne działania – niezależne wystawy, koncerty, przedstawienia spotkały się w niedługim czasie z dezaprobatą władz. Bezkompromisowi artyści mimo zastraszania i manipulacji ze strony władzy, nie zmienili profilu działalności. Spotkania w kaplicy skończyły się dopiero wtedy, gdy zbrojny oddział wojska wkroczył podczas teatralnego przedstawienia, wygonił wszystkich i zamurował wejście.

Lata 1973-80 przyniosły zainteresowanie sztuką konceptualną, tworzył performance. Później przez 10 lat (1980-90) pracował w studiu filmowym Pannónia Filmstúdióban, gdzie zajmował się fotografią i animacją.

Od 1996 roku fotografia staje się centrum jego działalności. Oprócz fotografii artystycznej tworzy też zdjęcia na potrzeby magazynów, czasopism oraz jest autorem plakatów.

Jest członkiem Węgierskiej Akademii Umiejętnosci, Węgierskiej Akademii Sztuki, Stowarzyszenia Fotografików Węgierskich, Międzynarodowego Towarzystwa Kepes’a.

Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Narodowej Galerii Węgier w Budapeszcie, Węgierskim Muzeum Fotografii, Galerii Umwelt w Stuttgarcie i Galerii Morawskiej w Brnie. Miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, jak również uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Wernisaż wystawy odbył się 5 września 2013 o godz. 17.00

Bilety wstępu: normalny 2 zł, ulgowy 1zł, w poniedziałki wstęp bezpłatny>>

http://www.okis.pl/site/l%C3%A1szlo_hari...1/1/1.html
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości