Gdzie kupować wino?
#51
(12-02-2016, 19:09)makgajwer napisał(a):
(11-02-2016, 6:39)Wojtas81 napisał(a): Dorzuciłem do tego półkilowe salami paprykowe i można niedługo przywitać wiosnę na działce z węgierskim akcentem.
Salami nie brałem, bo jeśli masz na myśli csabai kolbasz to jak zobaczyłem na odwrocie, że produkcja na Słowacji to zbaraniałem i nie kupiłem.
Ta kiełbasa, o której piszesz, jest wyprodukowana na Węgrzech, a pakowana przez słowacką firmę (też ją próbnie zakupiłem). Jednak salami z pleśnią w jednym kawałku, nie w plasterkach, jest całkowicie "oddana" do konsumpcji u Madziarów.
Odpowiedz
#52
Mi tam się nie chce chodzić po biedronkach itp ... jak już to w necie i siema Język jak już to najlepiej sobie wejść na http://www.dekanter.pl/ tam są węgierskie winka. Polecam BOLYKI ES BOLYKI oj wytrawne, dobre winko. Polecam!
Odpowiedz
#53
Może macie Koleżanki/Koledzy sprawdzoną hurtownię, gdzie można kupić większą ilość wina (wesele w rodzinie się zbliża)?
Mam w Egerze dobrą miejscówkę, ale wyjazd na Węgry po 150-200 butelek chyba mało opłacalny będzie.
Najlepiej węgierskie, lecz może być również włoskie, hiszpańskie lub RPA, Chile.
Lokalizacja najlepiej Warszawa.
Odpowiedz
#54
(01-04-2016, 15:33)makgajwer napisał(a): Może macie Koleżanki/Koledzy sprawdzoną hurtownię, gdzie można kupić większą ilość wina (wesele w rodzinie się zbliża)?
Mam w Egerze dobrą miejscówkę, ale wyjazd na Węgry po 150-200 butelek chyba mało opłacalny będzie.
Najlepiej węgierskie, lecz może być również włoskie, hiszpańskie lub RPA, Chile.
Lokalizacja najlepiej Warszawa.

W większej ilości http://www.dekanter.pl/
pozdrawiam
Odpowiedz
#55
Są tam rzeczywiście dwa wina węgierskie z jednej winnicy po kosmicznej cenie. Egeszsegedre! (czy jakoś tak). Oczko
Odpowiedz
#56
@Szczepek dzki, ale ceny kosmiczne
Odpowiedz
#57
Już zgłoszone, żeby pokazali reszte win, bo wcale nie są drogie. Tzn te powyżej 100zł to tak...ale są o wieeeele niższe cenowo. Niedługo będzie ich więcej Oczko więc zachęcam do śledzenia
Odpowiedz
#58
większość stałych bywalców na Węgrzech ma własne miejsce gdzie kupuje wino. Dlatego zbytnio nie chwaląc regionu bo na pewno już tego nie potrzebuje chciałem się podzielić moim miejscem i winnicą z świetnym winem z pięknych piwnic w przystępnej cenie.
moje miejsce to winnica na przedmieściach Egeru (wyjazd w stronę Miskolca):

link do strony winnicy


świetne miejsce z degustacją w potężnych piwnicach wina wg mojego skromnego smaku rewelacyjne
( ale oczywiście o gustach nie dyskutuje) - polecam jak będziecie w okolicy.

oczywiście można zakupić winko butelkowane ale również w zbiorniczkach półhurtowych Szeroki uśmiech 5 litrów plastik.

link do mapy ponizej

lokalizacja na mapie google
Odpowiedz
#59
Witam serdecznie!

Wiem, że te temat już mocno był podejmowany, ale już minęło kilka i mogły nastąpić jakieś zmiany.

Chcę wybrać się na jednodniowy wyjazd na Węgry w celu zakupu wina. Interesuje mnie rejon Egeru i Tokaju. Nie chciałbym jednak kupować wina w Tesco tylko z małej lokalnej winnicy, liczę też na to że wpłynie to pozytywnie na cenę. Dlatego proszę o pomoc.

1. Czy znacie jakąś konkretną winnicę (bądź rynek, targ) gdzie można kupić wino?

2. Ile wynosi mniej więcej cena za litr (mam świadomość, że pytanie nie jest zbyt precyzyjne, bo wino winu nie równe)?

3. Ile zabrać pieniędzy by kupić wino na pół roku na własny użytek?

4. Czy trzeba brać własne pojemniki na winy czy raczej nie?

5. Na co zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za pomoc.
Odpowiedz
#60
(02-10-2020, 10:53)GenPrzemo napisał(a): Witam serdecznie!

Wiem, że te temat już mocno był podejmowany, ale już minęło kilka i mogły nastąpić jakieś zmiany.

Chcę wybrać się na jednodniowy wyjazd na Węgry w celu zakupu wina. Interesuje mnie rejon Egeru i Tokaju. Nie chciałbym jednak kupować wina w Tesco tylko z małej lokalnej winnicy, liczę też na to że wpłynie to pozytywnie na cenę. Dlatego proszę o pomoc.

1. Czy znacie jakąś konkretną winnicę (bądź rynek, targ) gdzie można kupić wino?

2. Ile wynosi mniej więcej cena za litr (mam świadomość, że pytanie nie jest zbyt precyzyjne, bo wino winu nie równe)?

3. Ile zabrać pieniędzy by kupić wino na pół roku na własny użytek?

4. Czy trzeba brać własne pojemniki na winy czy raczej nie?

5. Na co zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za pomoc.
Witaj
Tokaj/Tarcal, Mad to miejscowości typowo z winem przechodzisz uliczkami od winnicy do winnicy i próbujesz i kupujesz ceny przeróżne.
Z Tokaju mi smakuje wino od Benko Borhaz znajdziesz na goo..m.. obok dworca kolejowego.
W Tokaju nie potrzebujesz swoich pojemników butelki mają nowe.Pozdrawiam 
P.S. Egeru nie znam to się nie wypowiem.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fröccs - wino z wodą sodową Cytryna 13 16,779 14-10-2018, 19:35
Ostatni post: Helka Travel
  Sadzonki winorośli - gdzie kupić? polijerry 3 3,922 30-04-2018, 13:48
Ostatni post: polijerry
  Kody rabatowe na wino węgierskie dla użytkowników forum ! smak_węgier 4 6,561 17-02-2015, 19:54
Ostatni post: Sztasek
  Nowe wino - Füredgyöngye malika_12 3 6,108 02-07-2014, 7:17
Ostatni post: Sztasek
  Wino - prezent crashew 4 6,377 21-06-2014, 19:58
Ostatni post: crashew



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości