Gdzie na basen z małym dzieckiem
#1
Witam,
uprzejmie proszę o pomoc w wyborze miejsca na wakacje na Węgrzech (północna część). Ponieważ jedziemy z 1,5 rocznym dzieckiem to zależy nam na basenie, które ma dużo atrakcji dla takiego maluszka. Basen z jakimś domkiem/zamkiem o różnych poziomach głębokości, a także aby na terenie kompleksu był plac zabaw. Bardzo ważne aby była zadbana trawa, dużo miejsca i sporo cienia. Miejscowość nie musi być duża, ale fajnie jeśli będzie przyjemna (czysta, zadbana, z parkami oraz placami zabaw). Dla nas będzie miło jeśli w miejscowości będzie jakaś dobra restauracja z jedzeniem. Jeśli dodatkowo, możecie polecić w tej miejscowości nocleg to będę bardzo wdzięczna za pomoc. Co do noclegu to poszukujemy czystego i schludnego pokoju z łazienką za rozsądną cenę.

Bardzo dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam
Kinga
Odpowiedz
#2
Poczytaj na forum (dział baseny termalne) informacje o basenach w:
- Tiszaujvaros,
- Eger,

te dwa powyższe, bo są tam m.in. fajne zamki dla dzieci, plus
- Mezokovesd,
- Hajdunanas,
- Bogacs,
- Nyiregyhaza,
- Demjen.

Zerknij też na:
http://baseny.wegierskie.com/

Będziesz miała pytania, to odpowiemy Uśmiech
Odpowiedz
#3
Zalakaros - wieś letniskowa kilka kilometrów od Balatonu, obserwuję tu mamy nawet z kilkumiesięcznymi dziećmi. W części otwartej jest brodzik dla maluchów, większy basen ze zjeżdżalnią, armatkami wodnymi, fontannami- nadaje się dla młodszych dzieci. Są też dwa kryte baseny(za dodatkową opłatą), jeden dla dzieci z małpim gajem. Między nimi jest odkryty basen z ciepła wodą i różnymi bąbelkami - i tutaj też przychodzą rodzice z takimi maluszkami.jest tu duży, zadbany park z dwoma placami zabaw. jest kilka duzych hoteli, ale nie jest to kurort typu Międzyzdroje. teren basenu zadbany, duże trawniki, sporo cienia.
Odpowiedz
#4
Basen w Egerze to 1/4 albo i 1/5 tego co w Zalakaros, w dodatku znajduje się w centrum sporego miasta, więc odremontowano go, ale nie było jak powiększyć. Dwa razy byłam w Egerze, ale myślę, że jest dużo ciekawszych basenów, w dodatku bilety wcale nie są tanie. Jeżeli chcecie, żeby dzieci się wyszalały,polecam Zalakaros.
Odpowiedz
#5
A jak wyglądają baseny w Hajdúszoboszló? Planujemy wybrać się tam na początku września z 1,5 rocznym dzieckiem. Czy dziecko będzie maiło się tam gdzie bawić?
Odpowiedz
#6
Powinno być okej Oczko



Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Jeszcze raz zachęcam Zalakaros- mnóstwo atrakcji dla maluchów ( nawet nad częścią basenu dla maluchów rozpięli płócienne daszki). Brodziki, różne zjeżdżalnie, bąbelki, fontanny. Jest odkryty basen z ciepłą wodą (ok.1,4) z bąbelkami i widzę w nim bardzo wielu rodziców z maluszkami w rękawkach lub kółkach.Dużo cienia, trawniki bardzo zadbane. Są też w tej miejscowości dwa duże parki z placami zabaw. Pierwszy raz byłam na węgierskich basenach ponad 20 lat temu i trochę tych basenów zaliczyłam. Wg mnie najatrakcyjniejsze dla dziecka będzie Zalakaros. Jestem tu teraz, wracam 18.08. Jak chcecie obfotografuję wszystko i wyślę Wam albo wrzucę na forum.
Odpowiedz
#8
(09-08-2014, 11:26)patryk_85 napisał(a): A jak wyglądają baseny w Hajdúszoboszló? Planujemy wybrać się tam na początku września z 1,5 rocznym dzieckiem. Czy dziecko będzie maiło się tam gdzie bawić?


będzie, będzie, spokojnie Oczko
Odpowiedz
#9
(09-08-2014, 20:18)kilianmar napisał(a): Jak chcecie obfotografuję wszystko i wyślę Wam albo wrzucę na forum.

No pewnie, że chcemy! Uśmiech Tutaj znajdziesz temat poświęcony Zalakaros. Czekamy na relację Oczko
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#10
My możemy polecić SARVAR, piękny kompleks basenów, dla każdego. Dla maluszków baseny na otwartym terenie jak i część rodzinna po dachem, baseniki, zjeżdżalnie itp. gorąco polecamy, jeździmy tam już drugi rok. Wcześniej było Hajduszoboszlo i Zalakaros, jednak tu dla naszych dzieci jest najfajniej.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strandok éjszakája, czyli nocne kąpiele na Węgrzech kowcio 13 14,506 09-11-2023, 14:58
Ostatni post: au-iv-385223
  Dojazd na kąpieliska z podkarpackiego fvg 10 10,233 22-08-2023, 18:26
Ostatni post: eplus
  Pełna lista basenów termalnych na Węgrzech fvg 75 257,775 29-04-2022, 14:06
Ostatni post: kowcio
  Gdzie z dzieckim do lekarza w Hajduszoboszlo? Tomeq 11 4,302 13-02-2022, 9:49
Ostatni post: Tomeq
  Baseny termalne na Węgrzech Adin0 8 3,379 08-04-2021, 12:50
Ostatni post: Tomeq



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości