Giro d'Italia na Węgrzech
#1
Tegoroczny wyścig dookoła Włoch zaczyna się... na Węgrzech.
Dzisiejszy (piątek 06.05.) pierwszy etap wyścigu prowadził z Budapesztu do Wyszechradu, a jutrzejszej soboty (07.05.) ma być jazda na czas w Budapeszcie (podobno w centrum miasta), a w niedzielę etap wokół Balatonu. Myślę, że jest to świetna okazja do obejrzenia na żywo widoków z Węgier, ja czekam szczególnie na jutrzejsze widoki budapeszteńskich ulic. Transmisje tv z Giro w Eurosporcie.
Odpowiedz
#2
a tak z ciekawości, to czy to będzie pierwszy przejazd przez Węgry, czy wcześniej się to zdarzało  Zdziwiony Lubię czasami obejrzeć obrazki z trasy, np. Tour de France ładnie pokazują, łącznie z okolicami, ale znawcą wielkim wyścigów nie jestem  Zmieszany (odkąd nie ma Wyścigu Pokoju  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech )
No i z jakiej okazji, przyczyny  Zdziwiony
Odpowiedz
#3
(07-05-2022, 16:10)wolffer napisał(a): a tak z ciekawości, to czy to będzie pierwszy przejazd przez Węgry, czy wcześniej się to zdarzało  Zdziwiony Lubię czasami obejrzeć obrazki z trasy, np. Tour de France ładnie pokazują, łącznie z okolicami, ale znawcą wielkim wyścigów nie jestem  Zmieszany (odkąd nie ma Wyścigu Pokoju  Szeroki uśmiech Szeroki uśmiech )
No i z jakiej okazji, przyczyny  Zdziwiony

Zarządzający wyścigiem Giro d'Italia wprowadzili możliwość "wynajęcia" jakiejś części wyścigu. Z tego co wiem Węgry skorzystały z tego po raz pierwszy, w poprzednich latach etapy Giro rozrywane były m.in. w Danii i Izraelu. J też oglądam kolarskie Toury głównie ze względów krajoznawczych. Wyścigowi Pokoju kibicowałem też Uśmiech i to czynnie stojąc przy trasie przejazdu. Kiedyś po zakończeniu etapu udało mi się nawet spotkać R. Szurkowskiego stojącego przy swoim rowerze.
A wracając do Węgierskiej części  Giro. Dziś były pokazywane bardzo miłe dla mnie widoki (to była jazda indywidualna, więc wielokrotnie pokazywano przejazdy kolarzy jadących tą samą trasą) znanych miejsc w Budapeszcie: początek na placu Bohaterów, potem Andrassy ut mijając gmach opery, przejazd obok bazyliki św. Stefana i parlamentu, most Małgorzaty i kawałek wyspy. A etap kończył się podjazdem na wzgórze zamkowe w Budzie. Jutro w niedzielę ostatni "węgierski" etap wokół Balatonu. Warto dodać, że co roku oglądam z tą samą przyjemnością wyścig Tour de Hongrie, a zwłaszcza, gdy prowadzi przez rejony, które kiedyś odwiedzałem.
Odpowiedz
#4
Dzięki,
może nie w temacie Giro, ale Wyścigu Pokoju powiem, że kilka razy peleton przejeżdżał i przez moje okolice Uśmiech  . Jako małolat z bratem i tatą szliśmy na trasę, ale nie wiem po co, bo przejechali w kilka sekund i było po całym wyścigu Zmieszany Zmieszany . Być może Szurkowskiego i innych widziałem też  Szeroki uśmiech
 Co do Węgierskiego Giro zostały mi już tylko powtórki  Dodgy
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bieżące wydarzenia na Węgrzech fvg 1,124 495,238 10-06-2022, 21:23
Ostatni post: Pudelek
  Minister finansów przekazał do parlamentu projekt budżetu na 2023 rok. Waldek 0 112 07-06-2022, 17:11
Ostatni post: Waldek
  Covid-19 na Węgrzech wojtt9 809 105,157 26-04-2022, 11:55
Ostatni post: Waldek
  Wybory prezydenta na Węgrzech Waldek 8 422 12-03-2022, 0:15
Ostatni post: maj0nez
  Wiolsna Ludów na Węgrzech piablo75 0 289 17-12-2021, 20:20
Ostatni post: piablo75Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości