HELKATOURS - OSTRZEŻENIE
#1
Słuchajcie, mam nadzieję, że się mylę, ale niestety na razie wygląda na to, że nie i że zostałam oszukana. Rezerwowałam przez Helkatours i Katarzynę Kociubę noclegi nad Balatonem i w Budapeszcie. Od dzisiaj do przyszłego piątku. Zgodnie z jej wymaganiami przesłałam zaliczkę za hotel Anatol (220zL ) oraz całość opłat za kemping nad Balatonem (1325zl). Od momentu kiedy poszły pieniądze za kemping nie mam żadnego kontaktu z Helkatours i panią Katarzyną! Nie odpowiada na e-maile, nie odbiera telefonu. Nie podała czy noclegi są zarezerwowane i jeśli tak jakie są ich adresy! Mieliśmy wyjechać wczoraj, opóźniliśmy wyjazd czekając na informację, ale tej ciągle brak. Wyjechaliśmy z dziećmi dzisiaj, planując postój w takim miejscu aby mieć dostęp do internetu bo wciąż wierzymy, że jednak wszystko się pozytywnie wyjaśni. Ale informacji dalej brak.
Tu na Forum Węgierskim pani Katarzyna miała dobre opinie, toteż uważaliśmy, że można jej zaufać i przesłać pieniądze.
Rozumiem, że może nie udało jej się zarezerwować miejsc, zdarza się. Ale tym bardziej powinna nas o tym poinformować i zwrócić pieniądze!!!
#2
Co z koleżanką HelkaTours? Ma ktoś z nią kontakt? Może miała jakiś wypadek? Jeśli wybrałaby się sama na wczasy, to chyba mogła komuś przekazać obowiązki i nie zakończone sprawy. Na pewno dla tysiąca czy dwóch nielegalnie zarobionych złotych nie warto byłoby narażać reputacji i likwidować działającej firmy.
Oczywiście sytuacja z terminami i zaliczką jest bardzo nieprzyjemna, ale na pewno wszystko się wyjaśni.
#3
No właśnie, HelkaTours zawsze była aktywna a tu ostatnia wizyta - 3 lipca...
Mam nadzieję wszystko się wyjaśni z pożytkiem dla jednej i drugiej strony Uśmiech
#4
Podejrzewam, że brak aktywności ostatnimi czasy związany jest z ilością pracy w trakcie sezonu wakacyjnego. Napiszę do Kasii, żeby rzuciła okiem na ten temat. Dobrze by było, żeby zajęła stanowisko w tej sprawie.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
#5
Witam!

Najmocniej wszystkich przepraszam za zamieszanie, a najbardziej panią Anię. Na szczęście podała w mailu do siebie telefon, więc tą drogą wszystko dogadałyśmy łącznie z podawaniem adresów noclegów. To było prawdziwe last minute. Także wypoczywają, mają nocleg zgodnie z rezerwacją, wywiązaliśmy się ze wszystkiego.

Na szczęście rzadko zdarzają nam się takie sytuacje, ale jeśli ktoś rezerwuje nocleg w ostatniej chwili, bywa nerwowo. Nie tylko dla naszych Klientów, ale przede wszystkim dla nas. Bo co z tego, że oddamy pieniądze, jak każdemu zależy przede wszystkim na udanych wakacjach. A ja latem siedzę przy mailach i telefonie od świtu do nocy, ale zarazem jestem rezydentką dla naszych Gości. I czasem muszę wyjść, wsiąść w samochód i zająć się innymi sprawami.

Przepraszam też, że tak słabo udzielam się na forum, ale naprawdę pracuję bez wytchnienia i z trudem znajduję czas na sen. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, błagam piszcie bezpośrednio na mojego maila kociuba@helkatours.hu

Pozdrawiam serdecznie
Kasia
#6
Dzień dobry
Przepraszam , że dopiero teraz się odzywam, ale nie mieliśmy dostępu do internetu.
Owszem, dotarliśmy na Węgry, ale niestety nie wszystko było i jest tak różowo, jak to zostało przedstawione przez Helkatours.
Jasne, rozumiem, że pani Katarzyna może być bardzo zajęta, ale to chyba nie powinno przeszkodzić w odebraniu telefonu? Dzwoniłam do niej przed wyjazdem wielokrotnie, o różnych godzinach, nagrywałam się też na pocztę i nie było odpowiedzi. Moje maile również pozostały bez odpowiedzi. Owszem, załatwialiśmy noclegi dosyć późno, toteż liczyłam się z sytuacją, w której nie udałoby się zarezerwować wybranego miejsca, ale oczekiwałam na informację o tym. A nie ciszę przez wiele dni.
Wyjazd opóźniliśmy przez to o jeden dzień. Na drugi dzień ruszyliśmy nie wiedząc kompletnie nic na temat naszych noclegów- ani czy udało się je zarezerwować, ani gdzie właściwie one są. Ponieważ na stronie Helkatours są zmienione nazwy lokali i kempingów, na ogół niemożliwe jest samodzielne znalezienie danego miejsca. Niemożliwe też, niestety, jest sprawdzenie opinii o takim miejscu, co nakłada na panią Katarzynę odpowiedzialność za uczciwe opisanie warunków tam panujących. Z duszą na ramieniu zdecydowaliśmy się pojechać. Mniej więcej w połowie drogi dopiero, po wielu moich mailach, w których również pisałam o moim zamiarze pójścia na policję, dostałam telefon od pani Katarzyny. Wydawało się, że wszystko już będzie w porządku, a ja poczułam taką ulgę, że jednak nie przepadły nasze pieniądze i urlop, że nie zastanawiałam głębiej nad tłumaczeniami pani Katarzyny o tym, że zajęta, że nie mogła odpisać itd. Choć jak teraz o tym myślę, to nie wydaje mi się to takie oczywiste, że przed przyjęciem pieniędzy kontakt jest całkiem dobry a urywa się po wpłaceniu całej sumy.
Niestety nasze kłopoty wtedy tak naprawdę dopiero się zaczęły!
Domek na kempingu był w opłakanym stanie -tak śmierdzący (nie tylko stęchlizną, ale również szambem - z łazienki), że ciężko było w nim wytrzymać, całe szczęście, że była piękna pogoda i używaliśmy go tylko do spania. Pytałam się pani Katarzyny w mailu, czy domki nie są np. zatęchłe i nie otrzymałam odpowiedzi, natomiast polecała go dla rodziny z dziećmi!
Na tym kempingu spotkałam innych Polaków, którzy również załatwiali tam noclegi przez Helkatours i mieli podobne zarzuty - brak kontaktu i duże nerwy po wpłaceniu pieniędzy oraz zaskoczenie fatalnym stanem domków (niedrożna kanalizacja, grzyb w szafkach, paskudny zapach, itp.), w którym przyszło im spędzić 2 tygodnie!
Gorzej było w Budapeszcie- tam mieliśmy zarezerwowany nocleg w hotelu Anatol - przez zmienioną nazwę (prawdziwą nazwę i adres dostaliśmy dopiero będąc na Węgrzech) nie byliśmy w stanie nic o nim się wcześniej dowiedzieć, pani Katarzyna poleca go zaś na swojej stronie. Tak naprawdę ten hotel to Attilla, w 3 dzielnicy, ul. Attila 20 - piszę dokładny adres i nazwę aby ostrzec przyszłych zainteresowanych! Hotel przy samej trasie przelotowej! Hałas potworny, chyba gorzej niż na AL. Jerozolimskich w Warszawie! Pokój na poddaszu z dwoma maleńkimi oknami dachowymi, wychodzącymi na tę trasę! Duchota i skwar panujące w pokoju oraz koszmarny hałas nie dają się opisać i kompletnie uniemożliwiły nam wszystkim spanie!!! Oczywiście brak klimatyzacji! Byliśmy z dwójką małych dzieci, o czym pani Katarzyna wiedziała! Skoro nie podała prawdziwej nazwy na stronie, jej obowiązkiem było podać prawdziwy opis hotelu!!! Po nieprzespanej nocy zdecydowaliśmy się zrezygnować z pozostałych 3 noclegów i wtedy okazało się, że zgodnie z zasadami związku węgierskiego, którego Helkatours jest członkiem, ma ona prawo pobrać 10 % sumy jaką turysta płaci za hotel, natomiast pani Katarzyna wzięła od nas połowę sumy jaką mieliśmy zapłacić za pobyt! Czyli cała zaliczka, którą wpłaciliśmy wierząc że jest to opłata za przynajmniej pierwszą noc, w ogóle nie trafiła do hotelu. Kierownik hotelu również był tą sytuacją mocno zdziwiony!
W ten sposób zostaliśmy z uszczuplonym portfelem i bez noclegów w Budapeszcie, do tego z dwójką niewyspanych dzieci!!! Urlop!
Dzięki pomocy rodziny w Polsce i wielu telefonach (kosmiczne rachunki telefoniczne!) znaleźliśmy bardzo miły hotel w Szentendre pod Budapesztem, około 11 km od Aquapark Ramada, gdzie jest i cisza i spokój, i odpowiednia temperatura, mili gospodarze i nawet śniadanie w cenie, całkiem rozsądnej.
#7
Aniam - znam to miejsce, ten pseudohotel "Attila" nie tylko, że jest przy ruchliwej dwupasmówce prowadzacej do Szentendre, Esztergom, to na dodatek sygnalizacja świetlna robi swoje. Zdarza się, że nocni motocykliści na swoich podrasowanych maszynach ostro startują, a wycie silnika wówczas jest okropne. Ostatnio byłem tam w końcu lipca, był piątek, około 4 rano... młodziak na czoperze pokazał na co stać jego maszynę... paskudny huk.
W przyszłym tygodniu wybieram się do Siófok, na kemping... ale jeśli to ten sam Zdziwiony ...pojadę gdzieś indziej...
PS. Możesz podać nazwę tego kampu - proszę na PW.
#8
Jeśli tak było jak pisze Aniam, to Helkatours jest nierzetelna i basta. Na nic jakieś tłumaczenia, że sezon i jakieś tam ble, ble.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków.
#9
Rzeczywiscie, po opisanym przypadku przez Aniam, zdecydowanie nalezy stronic od Helka Tours.
Jest wiele zastrzezen od poczatku: brak kontaktu po wplaceniu zaliczki, wieksza zaliczka niz pozwalaja na to przepisy (!!!), fatalny stan domku i okropny hotel a takze podawanie innych nazw hoteli niz nazywaja sie w rzeczywistosci (!!!???). Co to w ogole za praktyki! Czerwona lampka zapala sie i to wielokrotnie!!!!
Zastanawiam sie, czy bylo by to mozliwe, aby zrobic taka baze danych o poszczegolnych hotelach/kampingach/pensjonatach itp. Sposrod forumowiczow prawie wszyscy byli na Wegrzech i to wielokrotnie i kazdy ma jakies doswiadczenia odnosnie miejsca zatrzymania. Mozna by podzielic wedle regionow: polecac miejsca i ostrzegac przed innymi, aby nikt nie mial zmarnowanego urlopu jak w przypadku Aniam.
Aniam! Pozdrawiam z Al. Jerozolimskich!
#10
No ładnie a ja odbierałem że HelkaTours to taka solidna zaufana f-ma użytkowników tego forum, może sama Pani Kasia jest malutkim trybikiem w tym biznesie i dostaje ostro po uszach.

Ja korzystam z pomocy innej pani która jest Węgierką ale mówi dobrze po Polsku (studiowała u nas) i byłem z jej pomocą już 3 razy nad Balatonem.
Nie wiem czy to dobre miejsce i odpowiada zasadom forum (jeśli nie proszę skasować namiary) Pani Klara raczej taki mały rodzinny biznes+pośrednictwo w ofertach http://www.balaton-apartman.hu/pl/index.html na tej stronie jest oferta i kontakt można pisać maila i jest Skype, telefon. Jak potrzeba to pomoże załatwi co trzeba (koleżanka była z jej pomocą u lekarza). Poleciła mi ją koleżanka z pracy a ja innej i wszystko było OK. Jest mieszkanką Balatonföldvár i zapewne ten teren jest jej najbliższy.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości