Hajdúnánás
#31
He, he, Sztasek  pierwszy raz chyba nie udało Ci się pomóc. Ten kemping / z linka /od paru lat nie istnieje. Obecnie kemping jest na terenie kąpieliska. Nie umiem znaleźć cennika, ale za 2 osoby z przyczepą płaciliśmy w tym roku coś ok. 6000-6500 ft.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#32
Sztasek oraz czesieko, dziękuję Wam za pomoc. Czesieko, czy myślisz że wybierając się na przełomie lipca i sierpnia udałoby nam się rozbić na tym kempingu? (strategicznie planujemy zajechać we środę i być do soboty) za pięcioosobowy namiot zapewne wyjdzie nam podobnie jak za przyczepę, ale czy w cenę wliczony był wstęp na kąpielisko?
Odpowiedz
#33
Byłem tam 3 lata temu,ale tylko przelotem na kilka godzin
W pamięci nie mogłem zlokalizować kampingu, ale wujek podpowiada, że to po drugiej stronie ulicy >
Czyż tak ?
Ja wypatrywałem w okolicy jeziorek , ale tam stał jeden namiot ...cóż to ?
Czyli wynika że to system podobny do Tisaujvarosz ?
a samo kąpielisko zrobiło wrażenie kameralnego ?
tylko zapamiętałem bardzo szorstkie płytki, które rozdrapywały tekstylia (może i lepiej ?)
Odpowiedz
#34
Jak ja tam byłem (1. str. wątku), to za kemping służył kawałek trawnika za h0telem, niczym nie odgrodzony od basenów.
Odpowiedz
#35
Kemping jest między hotelem, a drewnianymi barakami. Jest 10 może 12 parceli. jak byliśmy tam kilka dni temu, to były 2 przyczepy. Po drugiej stronie ulicy zlikwidowano kilka lat temu.Jak będzie z miejscami trudno powiedzieć. W zeszłym roku też zaglądaliśmy i tłoku nie było.Wstęp na kąpielisko jest w cenie basenu.
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#36
Czyli to co mi pokazały googlowe mapy to ściema ?
Napsugar Termal Kemping jest po drugiej stronie ulicy
.
[Obrazek: lfwX5g6.jpg]
Odpowiedz
#37
Tak, ściema na 100%
Pozdrawiam wszystkich węgromaniaków. Pani czesieko
Odpowiedz
#38
To chyba jest prawdziwy kemping w Hajdunanas:

https://www.google.pl/maps/@47.8315616,2...312!8i6656

https://www.google.pl/maps/place/Hajd%C3...21.4123106 w centrum kadru (jak "Korona Haz")

https://www.google.pl/maps/@47.8323492,2...660!8i4830

https://www.google.pl/maps/@47.8323492,2...660!8i4830

Widok ze satelity, ludzik w prawym dolnym rogu, i oprócz tras Goglowozu masz niebieskie kropki - punkty, w których są zrobione obrotowe panoramy, jak ta powyżej.

I jeszcze to: https://www.google.pl/maps/@47.8321786,2...672!8i4836 Ja miałem namiot właśnie tam przy kortach.
Odpowiedz
#39
Video 
Właśnie wróciłem z Hajdunanas wrażenie mieszane ale pokrótce - kemping parcele dość małe samochód i większy namiot trudno zmieścić widziałem że stawiano samochody na parceli obok . Ja się rozbiłem  za domkami bliżej basenów, gorzej jest wtedy z podłączem prądowym ja miałem długi przewód. Teren zacieniony ale bardzo słabo uporządkowany pełno liści i patyków . Sanitariaty czyste dwa pisuary i dwie muszle klozetowe jedna umywalka z pojemniczkiem na mydło raz udało mi  się znaleźć w nim mydło , obok łazienka umywalki z lustrami i dwa prysznice i jak dotąd nie byłoby źle ale zimna woda jak lód we wszystkich krajach i prysznicach  przypominała mi czasy peerelowskie z wojska ale jak tu wytłumaczyć dziecku że nie ma ciepłej wody . Z drugiej strony sanitariatów kuchnia, no tak by to nazwać ale kuchnię mi to nie przypomina, może się zmieścić w niej jedna osoba. Teren kempingu i basenów ogrodzony płytami eternitu jak wiadomo co może zawierać. Za płotem tory kolejowe i pociągi dość często kursujące, chyba się już im szyny rozwalają bo robi to dużo hałasu, raz nawet usłyszałam jak maszynista zagwizdał . Co do koszów na śmierć to nie widziałem stoi jeden duży kontener , dobrze że miałem swoje worki na śmieci . Nie daleko kempingu sklep spożywczy mały ale potrzebne rzeczy są takie jak pieczywo mleko piwo . A teraz baseny dwie prostokątne niecki z czystą wodą, rano to ona była czysta później to wiecznie wplątywały mi się włosy zapewne dlatego że nie działały należycie skinery  poziom wody był za wysoki i przykrywał skinery a do tego na całym basenie robiło się dużo fal ponieważ woda się odbija od brzegu chlapiąc gdzie popadnie do uszu i do oczu. Jakie było moje zdziwienie jak przed wejściem do basenu chciałem się opłukać ,  woda z prysznica zima i słona skąd oni biorą tę wodę  . W basenie woda ciepła, ludzi w szczycie jest ale nie do przesady , rodzice lub dziadkowie troją się i dwoją aby dzieciom urozmaicić czas , w ruch idę piłki piłeczki materace kółka także o spokojnym posiedzeniu nie ma mowy z tyłu chlapie do ucha woda która się odbija od brzegu z przodu w amoku rodzice rzucający czym popadnie chlapiąc po oczach . Do drugiego basenu są zamontowane dwie rury zielona i czerwona. Zielona jest czasami otwierana raczej w godziny szczytu ratownik wpuszcza i tam jest raczej porządek gorzej jest z czerwoną tu już jest wolna amerykanka, widziałem na własne oczy jak syn staranował kolanami ojcu kręgosłup długo nie mógł biedaczysko dojść do siebie później ich nie widziałam, a przecież wystarcza założyć czerwone i zielone świata i byłbym porządek , to nie wielki koszt. Dalej są dwa baseny z leczniczą wodą , dzieci do lat 14 są grzecznie wypraszane przez ratownika. Wokół basenu jest dużo barów i budek z jedzeniem i lodami ceny jak wszędzie. Z basenu wychodzimy i płuczemy się w lodowatej słonej wodzie natomiast przychodząc na kemping można wziąć orzeźwiająco lodowaty prysznic.  Na koniec wisienka na torcie - jak przyjechałem na kempingi to grzecznie zapytałem ile będzie mnie kosztować  pięć noclegów dwoje dorosłych i dziecko lat 11 . Pani po spisaniu danych z paszportu łącznie z datą urodzenia wypisała wszystko na łączną kwotę 43 000 jakie było nasze zdziwienie jak w ostatni dzień pobytu kwota wzrosła o 3000 ,  tłumacze że    chyba zaszła pomyłka, pani szybko zaczęła mówić po węgiersku tak jak ja bym go znał biegle więc dyskusja szybko się zakończyła . Zapłaciliśmy za dwoje dorosłych + jedenasto letnie dziecko + samochód + namiot = 46000 forintów, za taki skład miesiąc wcześniej w Tiszaujvaros zapłaciłem 45000 forintów. Standard jednego do drugiego nie ma porównania a zważywszy że na kempingu nie ma za wiele klientów to należy ich złupić  . Uważam że zostałem perfidnie oszukany i zastanawiam się co by było gdybym nie miał tych 3000 .  Cena w granicach 36 000 za mój pobyt była by rozsądnym rozwiązaniem kalkulując cenę do standardu.
Odpowiedz
#40
Pewnie ci dodali opłatę klimatyczną, to podatek lokalny idoforgalmi ado czy jakoś tak, zawsze cena n0clegu jest "netto", a podatek jest tylko od osób dorosłych ok. 250ft/dzień, więc by się zgadzało. Gdybyś przeczytał mój post na pierwszej stronie wątku, to nawet solanka pod prysznicem by cię nie zaskoczyła.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HAJDUNANAS, TISZAUJVAROS, SAROSPATAK drake112 17 20,846 26-08-2015, 21:12
Ostatni post: tkoko



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości