Heviz
#1
Ile kosztuje bilet wstępu na baseny i czy cena obejmuje wszystkie baseny?
A jak wygląda sprawa kąpieli zdrowotnych np. w wannach lub masaży itp?
Odpowiedz
#2
(21-06-2012, 22:05)emi13214 napisał(a): Ile kosztuje bilet wstępu na baseny i czy cena obejmuje wszystkie baseny?

Hévíz to przede wszystkim jezioro. Je masz na myśli? Jeśli tak, to ceny kształtują się następująco:

3 godz. - 2 500 Ft.
4 godz. - 2 800 Ft.
cały dzień - 3 800 Ft.
Karnet (10 godzin) - 7 000 Ft.
Karnet (20 godzin) - 10 000 Ft.
Kaucja za karnet (do zwrotu w przeciągu 48 godzin od czasu upłynięcia ważności karnetu) - 1 000 Ft.
Wellness - dopłata 1 500 Ft.
Hot&Cold (2 godz. jezioro + sauny) - 2 900 Ft.
Day Spa (cały dzień jezioro + sauny + 1 masaż (45 min.) - 8 000 Ft.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Jeżeli chodzi o baseny to jest 9 różnych krytych (lecznicze; niewielkie baseny, gdzie się siedzi; rekreacyjne - coś na kształt miniaquapakrów; wodny aerobik; baseny termalne; itp.).
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#4
Samo jezioro natomiast wygląda tak:

[Obrazek: 13yi1ci.jpg]

[Obrazek: xd91k.jpg]

[Obrazek: t5t1fp.jpg]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Jeszcze co do cen, bilet wstępu na kapielisko : rodzinny, 2 osoby dorosłe + dzieci ( nie pamietam do ilu lat ) 6000 HUF na 4 godziny .

Budynki i samo jezioro b. zadbane , z atmosferą XIX wiecznego uzdrowiska,
brakuje jedynie portretu Franciszka Józefa na honorowym miejscu.

Wrażenia z kąpieli są fantastyczne , pływanie w 30 stopniwej wodzie , w otoczeniu kwitnących lili i litosów " bezcenne"

Jedno ale - to nie jest miejsce dla małych,a nawet troche większych dzieci . Brak jakichkolwiek wodnych atrakcji w postacji zjeżdzalni itp., miejscami jest b. głęboko - ponad 30 metrów , dno jest specyficzne bo to torf .

Aby można było bez wysiłku utrzymywać się na wodzie , o staniu na dnie nie ma mowy , prawie wszyscy kąpiący są zaopatrzeni w sprzęt pływający - koła, nadmuchiwane rękawki, "makarony do pływania"
Piekne, bardzo przyjemne miejsce dla dorosłych .
Odpowiedz
#6
A czy można w samym jeziorze popływać za darmo - jest taka możliwość?
Odpowiedz
#7
Teren jest ogrodzony i aby zażyć kąpieli trzeba kupić bilet. Nie ma możliwości dojścia do małego przecież zbiornika ( 4,4 ha) gdzieś "z boku " .
Ale i tak polecam.
Odpowiedz
#8
Dziękuję !
Pozdrawiam
Andrzej
Odpowiedz
#9
Byliśmy.
Ceny w kasie sa zupełnie inne niż na stronie internetowej. Bilet rodzinny (4 godziny + 1 godzina, razem 5) obejmował stała cene dla dorosłych i po 1000 forintów za dziecko, czyli przy dwójce dzieci za dzieci 2000, przy jednym dziecku 1000.
Jest też opcja nazwana Nimfa, ostatnie dwie godziny przez zamknięciem jest taniej. Zamknięcie w lecie chyba o 19.00.
W ulotce na miejscu jets podane, ze dzieci do 12 lat nie powinny sie kapać w jeziorze. Dla dzieci jest basen obok wejscia głównego, na trawie, ale tam jest woda chlorowana, bo smierdziało chlorem. Na pewno w jeziorze nie było żadnych bardzo małych dzieci, ale tez balibysmy sie wpuscic malucha. Jezioro ma chyba 35 metrów głebokości, a wysoka temperatura wody gejzeru osłabia organizm, do tego słońce praży. Można ulowkowac sie na trawie w cieniu, dalej od jeziorka. Sa darmowe leżaki, ale zajete.
Nasze dziecko 9 lat pływało, ale umie pływac, do tego miało koło i rękawki.

Na jezior stanowczo trzeba mieć kolo, bo gorąca woda osłabia. Na miejscu można pozyczyć czarną detke za 600 forintów pozyczenie + 1000 forintów wadium. Kiosk jest do 18.30, więc przed zamknięciem trzeba oddac szybko, aby nie zostać z detką za 1600 forintów
Po drodze do parku w sklepikach można kupić za 1000-1100 sprzet pływający. Ja polecam kolo ratunkowe, a nie tzw. makaron, bo wg mnie lepiej sie pływa. Dla siebie pozyczylismy dwie detki.
Niektorzy pływali bez ochrony, ale gorąca woda osłabia.
Woda działa na schorzenia narządu ruchu przede wszystkim, ale w ulotce były tez przeciwwskazania, n.p. choroby nowotworowe.
Wejsć i możliwosci dojazdu jest kilka, my stalismy na parkingu przy chyba Szechenyi Utca i zaplaciliśmy bardzo mało za cały dzień, ok. 500 forintów, wjazd szlabanem i płatność w automacie, kwitek z paskiem kodowym otwiera szlaban, kwitek czyli zwykły papierowy paragon.
Bilet rodzinny obejmuje tylko jezioro. Jest też droższa wersja z Wellness czyli wejsciem na saunę i chyba masaże, ale na jeziorze jest gorąco jak w saunie.
Warto wejsc lub wpłynąć do budynku do srodka na jeziorze. W samym budynku w środku jest też wejscie do wewnętrznego basenu, nadal ta samo woda,tylko cieplejsza o 2 stopnie i bez słonca, duzo schodów do zejścia, w tym wewnętrznym basenie siedziało duzo starszych ludzi. W budynku sa fajne leżaki i można się schronic przed słońcem. W budynku w cenie biletu jest jeszcze wejscie do groty solnej, w poblizu Vitaly Bar, jedne z drzwi, na drzwiach jest tabliczka w kilku jezykach, jak równiez pokój do zabaw dla dzieci oraz mini siłownia. To jest za darmo. Do wejścia trzeba być suchym i miec ręcznik , a na siłownię buty/klapki. Nie trzeba miec przy sobie opaski, drzwi sa otwarte.
Powrót najlepiej wyjsciem na park głowny, jest piekny jak w Krynicy.
Na kapielsku sa szafki właczane jak na basenie, czyli opaską otrzymana przy wejsciu, nie potrzeba żadnych żetonów ani monet.
Po wejsciu do szatni odczytuje sie na specjalnej tablicy na scianie numer naszej szafki (po przyłożeniu opaski). Na miejscu jest knajpka, sa frytki i chyba kiełbasa.
W okolicy parku jets duzo kiosków z pamiatkami i barów, tanie lody 200 forintów za mała porcje (ale nakłądają duzo). Mozna kupić kartki za 100 i od razu znaczki na Europe za 235, wokół parku stoi duzo skrzynek pocztowych, więc nie trzeba szukać Posta.
Jeziorko jest piekne, pływa sie wśród kwiatów. Z ulotki: woda jest pochodzenia gejzerowego, wymienia się w całym jeziorze co 3 dni, wpływa do Balatonu, nalezy sie kąpać 30 minut, potem przerwa, dziennie zalecaja 1,5 godziny w wodzie.
Odpowiedz
#10
I jeszcze jeden obrazek:

[Obrazek: 24ceg51.png]
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości