I Krakowska Konferencja Hungarystów i Polonistów
#1
[Obrazek: logo.png]

KOŁO NAUKOWE HUNGARYSTÓW UJ
Zaprasza do wzięcia udziału w
I KRAKOWSKIEJ KONFERENCJI HUNGARYSTÓW I POLONISTÓW
13.04.2012 r., Kraków

Polska i Węgry – historia, kultura, język

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w I Krakowskiej Konferencji Hungarystów i Polonistów. Udział w niej wziąć mogą studenci oraz doktoranci z Polski i Węgier. Wystąpienia planujemy podzielić na następujące bloki tematyczne:

1. Literatura
2. Językoznawstwo
3. Przekład
4. Historia i kultura

Tematy referatów oraz abstrakty (ok. 100 słów) prosimy przesyłać na adres kolohungarystow@gmail.com w temacie wpisując „I Konferencja”. Ponadto należy podać: imię i nazwisko, rok i kierunek studiów, nazwę macierzystej uczelni.

Termin nadsyłania abstraktów upływa 20.03.2012 r. O potwierdzeniu udziału w konferencji poinformujemy prelegentów do 27.03.2012 r.

Językiem konferencji są język polski oraz język węgierski. Wystąpienie powinno trwać około 15 minut. Po zakończeniu każdego bloku tematycznego przewidziany jest czas na dyskusję.

Przewidziane jest wydanie tomu pokonferencyjnego. Ostateczny termin przesyłania tekstów gotowych do druku to 02.04.2012 r.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: kolohungarystow@gmail.com

Organizatorzy:
Koło Naukowe Hungarystów
Małgorzata Śliwa
Marta Kowalska
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#2
Czy będzie powtórzona TRANSPOETICA: WĘGRY lub podobne wydarzenie?
Bardzo dobrze wspominam tamto spotkanie, byłem pod dużym wrażeniem. Czy są może jakieś zdjęcia, ja nie odważyłem się pstrykać.
Odpowiedz
#3
Witam,
chciałabym się dowiedzieć, czy został już wydany tom pokonferencyjny? Niestety nie mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu, a chciałabym zapoznać się z referatami uczestników.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Ania
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości