Jak dojechać na Węgry innym środkiem transportu, niż samochód?
#41
Na dziś realia są takie, czas przejazdu z Warszawy do Budapesztu:
- PKP IC 09:54 godz. (podróż w dzień)
- PKP IC 13:15 godz. (podróż nocą)
- FlixBus 12:05 godz. (podróż nocą)
- mój ostatni przejazd autem, opcja z ominięciem płatnych dróg 10:40 godz.
Odpowiedz
#42
Takiego międzynarodowego połączenia kolejowego z Zielonej Góry jeszcze nie było. Pociąg z Berlina do Budapesztu i Wiednia będzie zatrzymywał się na stacji Zielona Góra

Pociąg „Metropol” dziś jeździ z Budapesztu do Pragi. Od grudnia zmieni trasę. Wyruszy z Berlina przez Rzepin, Zieloną Górę, Wrocław, Opole do granicy w Chałupkach. Za granicą pojedzie w dwóch kierunkach – do Budapesztu i Wiednia.
– To pewne, pociąg pojawi się w rozkładzie od grudnia – mówi Kazimierz Łatwiński, zielonogórski radny i doradca wojewody ds. gospodarki i infrastruktury kolejowo-drogowej. – W składzie znajdą się także wagony sypialne.
Z Zielonej Góry w stronę Budapesztu pociąg będzie odjeżdżał ok. godz. 21, a do Berlina o siódmej rano.
Jeśli połączenie okaże się trafione, w rozkładzie znajdzie się na pięć lat. Na taki okres zgodę wydał Urząd Transportu Kolejowego.

wklejone z "g.wno prawda.zielonagora"
Odpowiedz
#43
Magazyn Airgate znaleziony na lotnisku w Balicach ogłasza inaugurację połączenia LOT Kraków-Budapeszt. Z tej okazji zamieszczono czterostronicowy artykuł z rewelacjami, które węgromaniacy od dawna znają. Zaczyna się na stronie 18, zaraz po Dubaju. Link Airgate 2/2018 - ładuje się długo. Wstawiam więc również fotokopie wybranych stron.

[Obrazek: 356a9cf195b8960d.jpg]

[Obrazek: d25bd1d01d257eb8.jpg]
Odpowiedz
#44
Flixbus oprócz podwyższenia ceny Oczko zmienił też nieco godziny połączenia nocnego. Teraz z Krakowa wyrusza planowo o 0:40, w Budapeszcie ma być chwilę przed ósmą. To dobra zmiana, "5:50 na Kelenföld" brzmi jak tytuł horroru lub kryminału co najmniej, no i oczekiwanie na zakwaterowanie było zawsze męczące, uwzględniając tradycyjne opóźnienie pewnie w praktyce będzie przyjeżdżał krótko po 9.
Odpowiedz
#45
Nie wiem skąd ten "nalot na FlixBus-a" ... czy ktoś ostatnio podróżował FlixBus-em ?
Na stronie rozkładów firmy, na trasie Kraków MDA-Budapeszt w soboty mamy do wyboru 3 kursy bezpośrednie. Natomiast w niedzielę jest aż 7 bezpośrednich połączeń. Ceny biletów na tej trasie od 69 do 125 zł. (w tym tygodniu). 
Cena biletu na przejazd jest różna, zależy od dnia i godziny wyjazdu  Uśmiech .
Odpowiedz
#46
Ja co prawda nie jechałem FB do Budapesztu, ale starym PB podróżowałem dość często. Za 9 zł w jedną stronę byłem w Berlinie, za 14 w Wiedniu. Po Polsce zazwyczaj kursowałem poniżej dychy, kilka razy jechałem za przysłowiową złotówkę (np. z dwa razy byłem tak w Warszawie ze Śląska). Takich cen w FB nie ma, ogólnie jest drożej na wszystkich liniach z których korzystałem. Pomijam kwestię, że ich strona jest mniej czytelna niż stara, a newsletter dostaję po angielsku...
Odpowiedz
#47
Flixbus już nie operuje z przystanku Kelenföld. Wszystkie rezerwacje uległy zmianie. Na Facebooku widziałem, że niektórym dali w zamian trasę powrotną przez Wiedeń z przesiadką w Bratysławie Szeroki uśmiech

Teraz przystankiem będzie Mexikói út. Jeśli kupiliście bilet to lepiej sprawdźcie maila.
Odpowiedz
#48
(13-08-2018, 12:55)Kardasz napisał(a): Teraz przystankiem będzie Mexikói út. Jeśli kupiliście bilet to lepiej sprawdźcie maila.

To prawda. W dodatku na polskiej infolinii nie potrafią podać żadnej dokładniejszej informacji, gdzie konkretnie na Mexikói út mają przystanek, a nie jest to krótka ulica. To kpina z pasażerów.

Dopiero na węgierskiej infolinii uzyskałam potwierdzenie, że autobusy zatrzymują się obok stacji metra o tej samej nazwie (żółta linia nr 1) - vis a vis metra jest ponoć Burger King i obok niego parking dla autobusów.
Odpowiedz
#49
https://www.google.pl/maps/@47.5198385,1...!1e3?hl=pl

Widać nawet stojące autobusy.
Odpowiedz
#50
Ale to chyba nie są zdjęcia w czasie rzeczywistym. Uśmiech
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przez Słowację na Węgry - mapa płatnych dróg Sztasek 2,115 1,321,337 16-03-2024, 16:28
Ostatni post: Sztasek
  Autostrady na Węgrzech (mapa, ceny, winiety) fvg 424 489,110 10-09-2023, 11:33
Ostatni post: Waldek
  Roboty drogowe i inne ograniczenia w ruchu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech Waldek 90 95,081 03-07-2023, 22:08
Ostatni post: Mamut
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Czy na Węgrzech braknie paliwa tego lata? josef.svejk 13 3,194 21-11-2022, 20:39
Ostatni post: ex-komar



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości