Jak dojechać z lotniska do centrum?
#1
Witam, jak w temacie. Wybieram się ze znajomymi do budapesztu. Lądujemy na terminalu II. Czy mógłby ktoś mi pomóc jak dojechać do centrum Budapesztu najtaniej i najsprawniej? (komunikacją miejską pewnie najlepiej)
Z góry dziękuję za pomoc!!
Odpowiedz
#2
No cześć,

spod samego terminalu rusza autobus, który zawiezie Cię do metra, a metrem już bez problemu dostaniesz się do centrum. Mowa o autobusie linii numer 200E (rozkład tutaj). Stacja metra (przystanek końcowy, nie sposób przegapić) to: Kőbánya-Kispest M. Po wyjściu z autobusu najlepiej podążać za tłumem, bo prawie wszysycy idą na metro Oczko Trzeba cofnąć się nieco w kierunku, z którego przyjechał autobus i schodami dostać się do metra. O dziwo ta stacja metra znajduje się na powierzchni ziemi, także nie bądzcie zaskoczeni Uśmiech Dopiero później metro zjeżdza pod ziemię.


Inną opjcą jest pociąg - stacja kolejowa jest trochę dalej od terminalu. Znaki wskażą Wam drogę. Pociąg zawiezie Was na Nyugati palyaudvár (Dworzec Zachodni).
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#3
Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź!
Nie wiesz może czy tym autobusem można poruszać się przy pomocy biletu 24 h turystycznego takiego jak ten
http://www.bkv.hu/en/travel_cards/budape...ravel_card
Odpowiedz
#4
(04-06-2012, 13:57)kolorowasowa napisał(a): Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź!
Nie wiesz może czy tym autobusem można poruszać się przy pomocy biletu 24 h turystycznego takiego jak ten
http://www.bkv.hu/en/travel_cards/budape...ravel_card

Jasne, bez najmniejszego problemu. Tutaj masz listę środków komunikacji, do poruszania się którymi uprawnia ten bilet.

Z tym że wydaje mi się, że na samym lotnisku nie dostaniesz tego biletu. Najwcześniej będzie można go kupić na stacji metra.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#5
Dziękuję bardzo! Pozdrawiam!
Odpowiedz
#6
Nie ma za co. Udanego wyjazdu! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#7
Nie potrafię znaleźć potwierdzenia tego, że kolejka na János-hegy jest w cenie biletu turystycznego. Czy to jest nadal aktualne?Zmieszany
Odpowiedz
#8
Też tak na szybko nie widzę informacji na ten temat. Możliwe, że coś pokręciłem, bo już dawno temu byłem. Ale byłem przekonany, że tak jest Oczko

Tutaj jest lista biletów dostępnych na wyciąg na Janos-hegy.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#9
Witam,
A jak dojechać z lotniska do centrum w godzinach nocnych? Konkretnie po 23.30. Oprócz taxiUśmiech
Pozdrawiam i czekam na odpowiedźUśmiech
Odpowiedz
#10
Z innego wątku:


(08-08-2012, 9:42)fvg napisał(a):
(07-08-2012, 22:16)doma napisał(a): I stąd moje pytanie - czy lotnisko w Budapeszcie jest czynne całą noc i bez problemu da się tam przeczekać? I czy transport na lotnisko kurusje całą noc?

Pociągi z Dworca Zachodniego (Nyugati pu.) kursują całą dobę. W nocy po prostu odpowiednio rzadziej - co godzinę, półtorej. Dlatego też proponowałbym zostać na noc w mieście (wspomniany dworzec jest w "centrum") i podjechać na lotnisko na jakiś czas przed odlotem. Nie mam pojęcia, czy Samolot Ferihegy jest czynne całą dobę. Ale kilka godzin przed odlotem musi być chyba otwarty, a wcześniej nie chcecie przyjeżdzać, prawda?

Pozdrawiam!

W drugą stronę będzie tak samo.
Pozdrawiam! Uśmiech
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drożeje bezpośredni autobus z centrum Budapesztu na lotnisko Ferenca Liszta Waldek 0 931 22-02-2023, 17:12
Ostatni post: Waldek
  Z lotniska do Tihany dorik7 2 1,471 14-08-2019, 21:25
Ostatni post: dorik7
  Jak dojechać na Węgry innym środkiem transportu, niż samochód? andre 52 30,383 03-09-2018, 9:52
Ostatni post: powroty
  Hungaroring - jak dojechać? Kamjon 14 21,861 25-07-2017, 21:11
Ostatni post: Robi70
  Poradnik praktyczny - jak dotrzec na Balkany/Wegry? Simon 1 3,496 16-05-2016, 1:29
Ostatni post: Joanna22



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości