Jak myślicie Węgry to jakie są Wasze pierwsze skojarzenia?
#41
(01-09-2013, 17:49)Sztasek napisał(a): "Ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem."

Jeśli sentencja, którą przytoczyłeś jest uniwersalna, to przede wszystkim Węgrzy powinni ją sobie przyswoić Uśmiech
Odpowiedz
#42
(01-09-2013, 19:02)eplus napisał(a): Dla mnie porozumienie się jakimikolwiek sposobem jest częścią zabawy i jeśli jest to płynny angielski, to zabawa jest słaba. Szeroki uśmiech

Jak jesteś z dzieciakami na urlopie, szukasz 3-4 godziny noclegu, a do tego zbliża się noc, to bardziej mnie taka sytuacja irytuje, niż śmieszy, no ale może ja mam mniejsze poczucie humoru od Ciebie Oczko

Tak na marginesie...widzę, że Ty jesteś krajanem Uśmiech
Odpowiedz
#43
(01-09-2013, 19:04)eplus napisał(a): Oczywiście nie wszyscy kontaktują po angielsku, ale przypuszczam, że w naszym kraju, też o wielkim potencjale turystycznym, nie byłoby lepiej.

W moim odczuciu jest u nas dużo lepiej pod tym względem. Obecnie już w podstawówce każde dziecko ma angielski, no a przecież ilu rodziców posyła pociechy na pierwsze lekcje języka już od przedszkola?
Może nawet i Ty Uśmiech
Zaryzykuje stwierdzenie, że statystycznie większość 5-15 latków będzie u nas umiało liczyć do 10, co nie jest taką oczywistością w przypadku Węgrów...Co dowodzi tego, że oni nie mają chyba tego języka na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. No chyba, że mają słabą pamięć i zapominają wszystko w czasie wakacji Oczko
Odpowiedz
#44
(02-09-2013, 9:30)cointreau napisał(a):
(01-09-2013, 17:49)Sztasek napisał(a): "Ile znasz języków, tyle razy jesteś człowiekiem."

Jeśli sentencja, którą przytoczyłeś jest uniwersalna, to przede wszystkim Węgrzy powinni ją sobie przyswoić Uśmiech
To nie jest moja "uniwersalna sentencja", te słowa wypowiedział wielki niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe ...
Nie przypadkowo zadałem ci pytanie: czy jakieś inne języki oprócz angielskiego znasz, czy tylko ten jeden?
Odpowiedz
#45
(01-09-2013, 19:02)eplus napisał(a): No ale piszcie, Koledzy, piszcie, bo kanikuła się kończy i do maja będzie na forum posucha, wszyscy będą wspominać, jak to co dzień był przynajmniej jeden nowy post z serii "gdzie jechać" albo "jak dojechać". Oczko

Doskonale to ująłeś Uśmiech Już widać spadek zainteresowania tematem, a to dopiero początek. No ale nic to... czas ten mam zamiar wykorzystać na drobne uporządkowanie informacji, które zebraliśmy na forum przez ten czas.

Nie kłóćcie się Panowie za mocno czasem. Obaj w gruncie rzeczy macie rację.
Masz własną stronę internetową? Pomóż promować Forum Węgierskie!
Odpowiedz
#46
Kilka lat temu, gdy raz albo dwa rocznie odpoczywałem w grotach Tapolcy miałem specyficzny "odruch Pawłowa". Otóż w świeżo wychlorowanej łazience wyobrażałem sobie, że jestem w barlangfurdo. Podobny efekt miałem już wcześniej: "zapach mokrego ręcznika i gnijących drewnianych kratek pod prysznicem" = "zapach kolonii".

Ostatnio mam inne skojarzenie - lokomotywy z silnikiem Diesla towarzyszą mi w Sarospataku, w Hajdunanas i w Nyirbator. Nie podrobi ich dźwięku żadna ciężarówka, może łódź rybacka dałaby radę. Ten pomruk obiecujący daleką podróż... Z daleką emocjonującą podróżą kojarzy mi się też zawsze widok torów kolejowych z wiaduktu, szyn zbiegających się gdzieś na horyzoncie - i nie zdołały tego zabić lata tułaczki w wagonach PKP i godziny opóźnień, zawsze odczuwam ten dreszczyk. Oczko
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głowy jeszcze polecą, na trójstyku Węgry-Ukraina-Rumunia Waldek 0 109 21-02-2024, 20:44
Ostatni post: Waldek
  Węgry jedynym państwem członkowskim UE bez kobiety ministry. Waldek 0 147 02-08-2023, 0:11
Ostatni post: Waldek
  Węgry najbardziej skorumpowanym krajem UE. Waldek 7 603 01-02-2023, 13:17
Ostatni post: Slavekk
  Węgry - baza linków fvg 24 65,965 27-11-2021, 10:44
Ostatni post: Aattaa
  Grająca droga nr 67 - Węgry OldMan 2 1,671 04-10-2021, 14:56
Ostatni post: Aattaa



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości