Jak zrobić przelew na Węgry?
#81
(16-09-2016, 18:28)Lukasz13 napisał(a): No ja tego nie wymyśliłem sobie Smutek
Co powinienem zrobić Twoim zdaniem??
Przez neta też przelewu nie mogę zrobić.. w poście #68 dałem screen'a jakiego mi wywala błęda ...Smutek

Ja bym się skontaktował z WU mailowo. Przesłał im ten zrzut ekranowy i poprosił o wyjaśnienie.
Tylko albo aż tyle. Warto pytać u celu.
Uwaga! pośrednik nie zawsze jest dobrym źródłem informacji.
Odpowiedz
#82
(16-09-2016, 17:33)Lukasz13 napisał(a): Byłem również w innym oddziale mojego banku (pekao sa) w nadzieji znalezienia bardziej ogarniętej pani za komputerem-udało się.
Okazało się, że faktycznie koszt przelewu trzeba podzielić na obie strony, ale pani już nie raz robiła takie przelewy i wystarczy przelać z 5-6€ więcej, pocieszyła mnie jednak, bo stwierdziła, że przelew SEPA przejdzie,a w moim banku to koszt 9,90zł, poprosiła jednak żebym przyszedł w pn rano, bo coś problem z kompami mieli po awarii prądu.

Witam, chciałbym zapytać Was o jeszcze jedną rzecz odnośnie mojej wypowiedzi powyżej.
Mianowicie, jak wiadomo,przelew sepa idzie tylko w jednej walucie ( euro ).
Tutaj pytanie: czy Węgrzy zaakceptują spłatę mandatu w takiej walucie?
Pani w banku powiedziała,że niby robiła już takie przelewy i przechodziło, ale wolałbym znać Wasze zdanie na ten temat.
Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#83
Witam.

Zrobiłem przelew za mandat na Węgrach poprzez mbank. Pierwsza sprawa to po wpisaniu nr konta system banku sam przerzucił mi kod SWIFT z HUSTHUHB na HUSTHUHBXXX zamiast nazwy banku Magyar Allamkincstar zmienił na Hungarian State Treasury no ale nr konta się zgadzał to posłałem bo i tak nie miałem wpływu wygenerowany automatycznie kod SWIFT. Do tego nie dopatrzyłem i zaznaczyłem że Koszty płaci zleceniodawca i odbiorca

Teraz pytanie czy pieniądze w ogóle dotrą do policji?
Odpowiedz
#84
Po prostu tłumacz przetłumaczył ci gratis nazwę banku, iksy też mi dopisywało nieraz bez szkody. Koszt przelewu obciążający odbiorcę nie powinien być duży, mam nadzieję, że dadzą spokój.
Odpowiedz
#85
Faktycznie z tych nerwów nie zwróciłem uwagi że to po prostu przetłumaczony tekst Uśmiech trochę mnie uspokoiłeś. Po cichu liczę że między bankami na Węgrzech nie będzie żadnych kosztów bo nie wiem jak to będzie. Niby na str. policji można sprawdzić czy pieniądze wpłynęły to może w razie czego przeleją kwotę mandatu pomniejszoną o swoje koszty to dopłacę, gorzej jeżeli nie :/
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przepisy drogowe na Węgrzech fvg 132 152,305 15-08-2023, 13:44
Ostatni post: Waldek
  Oszustwo na Węgrzech - potrzebuję porady. badboyrts 1 606 07-08-2023, 21:28
Ostatni post: Waldek
  Wysyłka na adres na Węgrzech Jawa125 17 902 11-07-2023, 15:37
Ostatni post: eplus
  Ceny energii elektrycznej na Węgrzech Slavekk 11 1,571 11-10-2022, 12:54
Ostatni post: Slavekk
  Koszt LPG na Węgrzech kurek 49 64,792 06-07-2022, 13:58
Ostatni post: blackberry



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości