Jaki bilet kupić?
#1
Witam!
Jesteśmy studentkami, w sierpniu wybieramy sie do Budapesztu na 3 dni, i zastanawiamy się jaki bilet na komunikacje miejsca zakupić. Z tego co czytam, najbardziej opłacalny wydaje się ten bilet studencki miesięczny, ale... czy możemy go kupić ze zwykłą polska studencka legitymacja? Studiujemy na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Z góry dziękuje za odpowiedz Uśmiech!
Odpowiedz
#2
Możecie nabyć bilet na podstawie polskiej legitymacji studenckiej pod warunkiem, że nie jest ona połączona z kartą płatniczą.
Życzę miłego pobytu Uśmiech
Szczegóły po angielsku znajdziesz tutaj: http://www.bkk.hu/en/tickets-and-passes/discounts/
Odpowiedz
#3
Nie jest Szeroki uśmiech Super!
Dziekuję bardzo Uśmiech
Odpowiedz
#4
Cześć,

Wybieram się z rodziną na 3-dniowy pobyt. Dzieci są w wieku 5 i 7 lat. Proszę o pomoc w wyborze jakie mam kupić bilety dla nas. Dla dorosłych prawdopodobnie "72-hour Budapest-travelcard". Czy taka samą kartę potrzebuję dla reszty dzieci? Czy tylko dla starszego (7-latka)?
Odpowiedz
#5
http://www.bkk.hu/en/tickets-and-passes/discounts/ tu masz wszystko. Dzieci w wieku przedszkolnym z dorosłym gratis, starsze pass ulgowy.
Odpowiedz
#6
(01-08-2017, 11:23)Marmur napisał(a): http://www.bkk.hu/en/tickets-and-passes/discounts/ tu masz wszystko. Dzieci w wieku przedszkolnym z dorosłym gratis, starsze pass ulgowy.
Jak mawiał profesor Károly Simonyi fizyk z "mojej" uczelni :"pańska odpowiedź jest poprawna pod warunkiem, że do mojego pytania dodamy kilka założeń."

Wracając do posta należało napisać jak niżej.
Dla dorosłych bilety 72 godzinne będą najlepsze.
Dzieci do czasu rozpoczęcia nauki w szkole podróżują pod opieką dorosłych za darmo. Po rozpoczęciu nauki w szkole dzieci pochodzące z państwa członka Unii Europejskiej mogą skorzystać z biletu ulgowego ale miesięcznego. I tutaj jest specjalność węgierska. Dzieci pochodzące z krajów Unii po rozpoczęciu nauki w szkole nie mogą nabyć biletu miesięcznego dla uczniów szkół podstawowych lub średnich ale muszą nabyć bilet dla uczących się w szkołach wyższych. Uczniowie wieku do lat 16 mogą zakupić taki bilet na podstawie dowodu osobistego, paszportu, krajowej (w tym przypadku polskiej legitymacji uczniowskiej lub międzynarodowej (czy taka jest?). Taki bilet miesięczny kosztuje 3450 Ft i nie ma wersji 14 dniowej.
Odpowiedz
#7
Dziękuję za odpowiedzi.

Generalnie żadne z dzieci nie zaczeło jeszcze edukacji szkolnej. Czy musze posiadać jakieś dokumenty potwierdzające że moja 7-mio latka dopiero od września zacznie szkołę?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Jak czytać rozkład jazdy, gdzie kupić bilety komunikacji miejskiej Waldek 5 13,548 11-08-2019, 10:30
Ostatni post: Sztasek
  Miesięczny bilet na komunikację miejską melequa 17 14,338 01-06-2017, 22:46
Ostatni post: Marmur
  Bilet grupowy w metrze mk64 9 11,110 24-01-2013, 22:57
Ostatni post: mk64Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości