Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie
Właśnie wróciłam z Budapesztu, Jak zwykle cuuuudnie. Mam dwie uwagi: Na stronach komunikacji jest napisane, że do biletów tygodniowych trzeba mieć zdjęcia- nic podobnego, można je kupić jak zwykłe jednorazowe, nawet w automatach przy stacji metra. Druga informacja- może się komuś przyda- na stronie kąpielisk jest napisane, że bilety kupione online trzeba przynieść wydrukowane- też przekłamanie, można podejść z telefonem i pokazać kod QR- byliśmy w Szecheny, Gellercie, Rudas i Dandar
Odpowiedz
(21-03-2022, 22:58)lisia312 napisał(a): (...) Na stronach komunikacji jest napisane, że do biletów tygodniowych trzeba mieć zdjęcia- nic podobnego, można je kupić jak zwykłe jednorazowe, nawet w automatach przy stacji metra(...)

Nie wiem jakie strony komunikacji oglądałaś?

Na oficjalnej stronie https://bkk.hu/jegyek-es-berletek/arak/n...tijegy.35/, która dotyczy biletu tygodniowego, nie ma opisanej przez Ciebie informacji o zdjęciu.
Jest natomiast następujące pouczenie:
"Bilet tygodniowy jest imienny, może być używany tylko przez jedną osobę, nie można go przekazać innej osobie. Podczas zakupu należy podać imię i nazwisko lub numer seryjny dowodu umożliwiającego identyfikację tożsamości (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, legitymacja studencka/uczniowska), który będzie wydrukowany na bilecie.
Bilet można używać  tylko z oryginalnym dokumentem podanym w momencie zakupu.
Nazwisko lub numer seryjny dowodu umożliwiającego identyfikację należy na prośbę kontrolera potwierdzić okazując dokument tożsamości ze zdjęciem. Bilet można również nabyć z wyprzedzeniem. Po zakupie bilet nie wymaga kasowania."
Odpowiedz
Witam
W październiku 2021 będąc w Budapeszcie kupiłem w automacie 10 biletów na komunikację. Mam jeszcze niewykorzystane 3 szt. Wybieram się teraz w czerwcu. Czy będę mógł z nich korzystać, czy już są nie ważne i trzeba kupić nowe?
Odpowiedz
(18-04-2022, 21:12)Krzysztof_56 napisał(a): Witam
W październiku 2021 będąc w Budapeszcie kupiłem w automacie 10 biletów na komunikację. Mam jeszcze niewykorzystane 3 szt. (...). Czy będę mógł z nich korzystać, czy już są nie ważne i trzeba kupić nowe?

Według informacji na stronie BKK (https://bkk.hu/jegyek-es-berletek/csere-...ltas.5842/) bilety nabyte od początku 2013 roku zachowują ważność do czasu zmiany taryfy i dodatkowo jeszcze przez rok od zmiany taryfy przewozowej można je wykorzystać. Po roku masz jeszcze 3 miesiące na wymianę niewykorzystanych biletów.

W Twoim przypadku, ponieważ nie było zmian ceny biletów, możesz wykorzystać wcześniej nabyte.
Oczywiście pod warunkiem, że są czytelne.
Odpowiedz
Pasowało by w końcu zobaczyć Budapeszt. Gdzie pojechać od strony Miskolca? Czy jakiś parking i potem autobus? Czy może jest jakiś parking płatny przy jakimś centrum, rynku gdzie napewno będzie miejsce i wtedy spacerkiem zwiedzić z dziećmi?
Odpowiedz
(16-05-2022, 8:12)rustin napisał(a): Gdzie pojechać od strony Miskolca?



Jezeli rano to wjechalbym do Városliget na parking pod muzeum
Wszedzie dojedziesz metrem i nie umordujesz dzieci

tapatalk
brak polskich liter
Nie odpowiadam na prywatne wiadomosci - z wielu powodow
Odpowiedz
(16-05-2022, 12:28)ex-komar napisał(a):
(16-05-2022, 8:12)rustin napisał(a): Gdzie pojechać od strony Miskolca?

Jezeli rano to wjechalbym do Városliget na parking pod muzeum
Wszedzie dojedziesz metrem i nie umordujesz dzieci..

To garaż podziemny, czynny non-stop, 800 miejsc parkingowych. Wjazd do garażu jest od ulicy Dózsa György út, to dokładnie między ulicami Damjanich i Dembinszky utca. W godzinach od 22.oo do 6.oo rano wjazd jest chroniony kratą stalową. Należy wolno do niej podjechać autem i automatycznie się podniesie. Parkowanie jest płatne: w dzień 300 Ft/godz., w okresie nocnym 200 Ft/godz. Bilet należy wykupć w automacie, płacić można gotówką i kartą.
O aktualnie wolnych miejscach parkingowych w podziemnym garażu "Múzeum Mélygarázs" znajdziesz informacje na stronie >>> https://ligetbudapest.hu/latogatoknak/muzeum-melygarazs  <<<
Odpowiedz
Jakiś czas temu byłem w Bydapeszczie i kupiłem jednodniowy bilet dla rodziny. Czy takie bilety wciąż są w ofercie?
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 499,864 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n
  Od dzisiaj więcej płacimy za taksówkę w Budapeszcie Waldek 0 212 06-03-2023, 11:58
Ostatni post: Waldek
  Dzielnica chińska w Budapeszcie Waldek 0 234 02-02-2023, 19:12
Ostatni post: Waldek
  Muzea w Budapeszcie blackgrzywa 0 217 10-01-2023, 13:53
Ostatni post: blackgrzywa
  W Budapeszcie nie płacisz za parkowanie od 24. grudnia do 1 stycznia Waldek 0 187 28-12-2022, 1:27
Ostatni post: Waldek



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości