Komunikacja miejska w Budapeszcie
#1
W piątek jadę do Budapesztu. Czy jest jakaś strona internetowa z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej? Coś takiego jak na przykład polskie jakdojadepl lub mobilempk?

Chodzi mi konkretnie o połączenia Nepliget->Corvin-negyed->Lajta Laszlo utca

Z tego co znalazłem z hotelu do metra dojdę sobie pieszo, bo mam tylko kilometr, dalej pojadę metrem: Corvin-negyed -> Határ Way. Do ulicy Lajta Laszlo będę miał jeszcze około 4 kilometry, jak tam dojechać? Chodzi mi o jakiś tramwaj lub autobus.
Odpowiedz
#2
Tutaj jest strona komunikacji miejskiej: http://www.bkv.hu. Można zmienić język z węgierskiego na angielski albo niemiecki (po prawej na górze).
Nie bardzo rozumię Twoje pytanie. W piątek przyjeżdżasz do Budapesztu na Népliget? I stamtąd chcesz się dostać gdzie? Do Corvin negyed? Czy na Lajta László utca? Czy tu i tu? Bo to są dwa różne kierunki...
Odpowiedz
#3
Miałem najpierw jechać do hotelu, ale się nie wyrobię, więc najpierw na Lajtha László pojadę

W piątek przyjeżdżam na Népliget, mam się dostać na Lajtha László utca, później jadę do hotelu przy ulicy Tompa (kilometr od Crovin negyed). W sobotę rano z hotelu na Lajtha László, wieczorem powrót do hotelu, w niedzielę znowu na Lajta László i później na Népliget.

Dzięki za link, ale ciężko mi się w tym wszystkim połapać. Natomiast znalazłem taką opcję na maps.google gdzie wyświetla mi komunikację i widzę, że mogę sobie spokojnie tramwajem przejechać na Lajtha Laszlo.
Odpowiedz
#4
Czyli rozumiem już wiesz, jak dojechać. Na tej stronie, co Ci podałam jest "planowanie podróży" czyli wpisuje się punkt startu i punkt docelowy i wyskakują różne połączenia i czas przejazdu. W Twoim przypadku jest kilka możliwości i w zależności, którą możliwość wybierzesz ( metro, autobusz czy tramwaj) zajmie Ci to 30-40 minut.
https://www.google.hu/maps/dir/Budapest,...!3e3?hl=hu
Odpowiedz
#5
Kiedy pierwszy raz sam byłem w Warszawie musiałem sobie poszukać w internecie jak dojechać, teraz nie wiem czy będę miał dostęp do internetu, więc wolę się wcześniej odpowiednio przygotować. Kupiłem sobie mapę, ale nie ma na niej ulicy Lajtha Laszlo, więc sobie będę musiał kupić jeszcze jedną, dokładniejszą, dzięki za linki, pozapisuje sobie jak dojechać i wydrukuje sobie rozkłady metra, tramwajów i autobusów skąd dokąd dojeżdżają i numer linii.
Odpowiedz
#6
(11-03-2015, 22:12)rutra napisał(a): (...) dzięki za linki, pozapisuje sobie jak dojechać i wydrukuje sobie rozkłady metra, tramwajów i autobusów skąd dokąd dojeżdżają i numer linii.

Jedna z propozycji to ten portal
http://utvonalterv.hu/

Jest jeszcze kilka aplikacji na Androida:
  • Budapesti Menetrend - autor Tamás Szincsák, w dziale Transport
  • Budapest Public Transport - autor Harpreet Kaur, w dziale Transport

Dodatkowo
  • przewodnik po Budapeszcie na Androida: Budapest City Guide TripAdvisor.
  • Plan Budapesztu: Map of Budapest offline, Map Apps, w dziale Podróże i informacje lokalne.
  • Budapeszt Top10 - autor Dimitris Gkanavias, w dziale Podróże i informacje lokalne
Odpowiedz
#7
Tutaj jest dobra mapka metra: http://www.budapestinfo.org/images/metromap.jpg
W Twoim przypadku możesz dojeżdżać z Lajtha László utca autobusem lub tramwajem do Határ út (linia niebieska) i dalej metrem w stronę centrum. Wysiądziesz na stacji Corvin negyed (dawniej Ferenc körút) i stamtąd już blisko do Tompa utca.
Mógłbyś też użyć kolejkę HÉV, wtedy nie musiałbyś się przesiadać i jechałbyś tylko kilka przystanków. Jeśli byś był zainteresowany: http://bkv.valami.info/jarat.php?jarat=B0548758
Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o poruszanie sie po Budapeszcie, nie testowałem jeszcze w Budapeszcie ale myśle że się przyda aplikacja na androida o nazwie SMARTCITY jest po angielsku posiada wgrane mapy, po wpisaniu skąd dokąd pokazuje możliwości rożne kombinacje dojazdów, numery autobusów itp. Nie wymaga połączenia z internetem. Może sie komuś przyda Uśmiech
Odpowiedz
#9
Dziękuję za informacje. Niedawno telefon mi się zepsuł, teraz mam tymczasowo inny, bez androida. Bez problemu sobie poradziłem, kupiłem bloczek 10 biletów, gdyż 72 godzinny mi się raczej nie opłacał, a obliczyłem, że będzie mi potrzebne 12 biletów. Z Nepligetu dojechałem metrem na Hatar ut., dalej tramwajem 52 na Osz utca i tam pieszo na Laszlo utca. Później dojeżdżałem na metro 52 na Hatar ut, czasami tramwajem 3 na Escori i dalej metrem na Corvin-Negyed. Dokupiłem sobie jeszcze w sumie 4 bilety jednorazowe, żeby pojechać do centrum. Mogłem sobie kupić jakiś przewodnik, bo w niedzielę miałem 4 godziny wolnego czasu a za bardzo nie wiedziałem co można ciekawego zwiedzić, więc się wybrałem nad Dunaj, przeszedłem się wzdłuż Dunaju i trochę pochodziłem sobie po centrum. Miasto bardzo mi się spodobało i na pewno jeszcze kiedyś tam wrócę.
Odpowiedz
#10
Cześć wszystkim!

Proszę o informację:
Czy bilet z bloczka 10-cio przejazdowego jest ważny godzinę i czy w tym czasie możliwe jest zmienianie środka komunikacji (np.metro-metro, tramwaj-metro)?
Jak mogę dostać się tatkiem z okolic wyspy Małgorzaty (Arpad Hid, lub nabrzeże Budy) do przystanku wodnego przy Haller utca lub wcześniejszego po tej stronie.

Z góry dzięki za informacje
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany w komunikacji w Budapeszcie w dniu święta 15 marca Waldek 0 251 14-03-2024, 1:23
Ostatni post: Waldek
  Komunikacja Jak najlepiej przemieszczać się po Budapeszcie Edin 559 551,778 18-11-2023, 15:03
Ostatni post: Tiresias
  Komunikacja Strefy płatnego parkowania w Budapeszcie Waldek 50 87,233 06-08-2023, 13:51
Ostatni post: ex-komar
  Drożeje komunikacja miejska w Budapeszcie Waldek 0 281 21-07-2023, 12:40
Ostatni post: Waldek
  Noclegi Tani nocleg w Budapeszcie fvg 389 521,459 20-04-2023, 13:32
Ostatni post: czupur_n



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości