Kraków - Budapeszt za 88 zł samolotem
#11
I kolejna niespodzianka. W terminie w którym chciałem wyjechać. Bilet w obie strony wyniósł by mnie niecałe 40 złSzeroki uśmiech Tylko że opłata za bagaż jest bajońska. Chyba lepszą opcją jest podróżowanie autokarami OrangeWaysUśmiech
Odpowiedz
#12
Spokojnie! Uśmiech Ja (kobieta!) spakowałam się tylko do bagażu podręcznego (torba z Careffura za 9,99 - czarna szmacianka) Uśmiech
Zaznaczam, że wzięliśmy do niej jeszcze laptopa, kosmetyki w dozwolonych ilościach oraz moją torebkę :> Uśmiech

Grunt, żeby najcięższe i największe objętościowo buty mieć na sobie (+ spodnie) i oczywiście parasolka i kurtka do ręki.

Na osobę przypada jeden podręczny = 10 kg.
A taką szmaciankę łatwo jest upchać przy ew. mierzeniu Szeroki uśmiech (wciskają to do takich metalowych stelaży). Gorzej, jak się ma walizkę sztywną Szeroki uśmiech

Dasz radę!

PS. Ja leciałam WizzAir-em z Modlina, ale ciut wcześniej był odlot z Ryanair-a. Uśmiech
Niestety samo lotnisko nie zachwyca :/ Póki co wygląda jak Agora (centrum handlowe) w Bytomiu zaraz po otwarciu.... Czyli wszędzie napisy "wkrótce otwarcie" Język Przed bramkami był czynny tylko kantor i automaty z napojami/przekąskami w cenach masakrycznych (jak to na lotnisku).
A w strefie wolnocłowej były tylko... uwaga, uwaga.... dwa automaty, z czego jeden półpusty :/ i przynajmniej gumy były powkładane tak, że trzeba było kupić dwie, aby chociaż jedna wypadła... (stan na 30.07.2012).

PS2.Dowiedzieliśmy się także, że w podręcznym może znajdować się namiot, ale - co jest oczywiste - bez śledzi. Jednak osoba zaradna sobie poradzi Uśmiech Pożyczy/kupi jakieś gwoździe na miejscu czy coś... Uśmiech
Odpowiedz
#13
Dziękuję słowa otuchy, ale ja już wiele razy słyszałem że ze mną jest gorzej niż z kobietąSzeroki uśmiech
Nie wiem czy jestem w stanie zmieścić się w 10 kg na wyjazd prawie 2 tygodniowySzeroki uśmiech No cóż. Trzeba będzie zrobić próbę generalnąSzeroki uśmiech

A jak to jest z opłatami lotniskowymi. Ile one wynoszą bo szczerze mówiąc sprawdzałem tylko tak po łebkachUśmiech
Odpowiedz
#14
Jeśli chodzi o Ryanair to tj. już ktoś pisał na początku - opłaty widoczne przy rezerwacji są opłatami ostatecznymi (przy płatności odpowiednią kartą- patrz: pierwszy post w tym temacie).

W Wizzair te opłaty dostępne są po prawej stronie przy zamawianiu - jeśli nie jesteś pewien czy są one właściwe, to należy się przejść do jakiegoś biura podróży i się zapytać Uśmiech (przy czym nie musisz u nich zamawiać ;-) )


PS.Obydwie linie mają swoje bramki na terminalu 2B w Budapeszcie.
Odpowiedz
#15
Dziękuję za pomocUśmiech
Ja z natury jestem jakimś niedowiarkiem dlatego jak coś jest zbyt tanie zapala mi się czerwona lampkaSzeroki uśmiech
Odpowiedz
#16
I po ptakach...

Z powodu podwyżek opłat za lotnisko w Budapeszcie, Ryanair od 10 stycznia likwiduje 10 połaczeń w tym (o zgrozo!) do Krakowa.
No to się nalataliśmy.

Komunikat tutaj: http://www.ryanair.com/hu/news/gen-hu-221112

Jak żyć? Jak podróżować do Budapesztu? Pytam grzecznie.
Cześć i czołem
Odpowiedz
#17
Latac Wizzem z Okecia Język
Odpowiedz
#18
Witam Uśmiech Czy orientujecie się może jakie jest obecnie najbardziej atrakcyjne cenowo połączenie z Krakowa/Warszawy do Budapesztu?
Odpowiedz
#19
(27-06-2014, 13:16)jusciak napisał(a): Witam Uśmiech Czy orientujecie się może jakie jest obecnie najbardziej atrakcyjne cenowo połączenie z Krakowa/Warszawy do Budapesztu?
Jak za tą kasę samolotem przelecisz, to leć... taniej juz nie maUśmiech .
Pociągiem z Warszwy bilet typu SparDay lub SparNight w jedną stronę: 29 €.
Odpowiedz


Podobne wątki&hellip
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mandat za brak winiety od niemieckiej firmy? nikodem977 12 10,073 07-06-2023, 9:55
Ostatni post: ex-komar
  Kraków Barwinek stan 13 3,774 21-11-2021, 16:19
Ostatni post: Pompa@
  Budapeszt - Szigetvar i z powrotem F1fan 1 1,560 26-06-2019, 7:23
Ostatni post: Sztasek
  Samolotem na Węgry Tomasz99 3 2,358 01-03-2019, 10:41
Ostatni post: blackberry
  Południowa wielkopolska- Budapeszt-Vonyarcvashegy matys12 0 1,349 23-02-2019, 3:06
Ostatni post: matys12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości