Liptovski Jan
#1
Sezonowe kąpielisko w dawnym stylu ,-) Woda termalna, nie za ciepła. W chłodniejsze dni latem zmarzluchom może być chłodno. Duży basen pływacki, kilka mniejszych. Bardzo przyzwoicie jeśli chodzi o ceny wstępu. Ostatnio bodaj 6/8 EURO było. Na terenie gastronomia też w cenach zbliżonych do naszych. W pobliżu darmowe "jakuzi" z wodą termalną tzw Pri Kadi. Niezbyt duży teren do opalania, trawka. Z naturalnego "jakuzi" woda termalna (temp ok 26 st) spływa do małego baseniku gdzie dzieci mogą się pomoczyć. Na terenie toalety ( sprzątane) oraz mały bufet z cenami o połowę mniejszymi niż w Beseniovej czy Liptovskim Mikulaszu. Jest także źródło wody mineralnej gdzie miejscowi, a także mieszkańcy pobliskich miejscowości podjeżdżają nabierać tejże wody. Jak wyczytaliśmy ma dość sporo mikroelementów leczniczych. Obok biegnie deptak, ścieżka rowerowa do miłego spaceru wzdłuż rzeczki.
Liptovski Jan jest nadal urokliwy i nie zepsuty cenami Litptova. Polecam dla lubiących takie klimaty i ciszę.
Odpowiedz
#2
To chyba Jasiek w roku chyba 2003. Chyba jedyne zdjęcie, które coś przedstawia, jakie mam stamtąd. W tle góry.

[Obrazek: a0429bf1d36af76c.jpg]
Odpowiedz
#3
To jest początek Tatralandii ;-)))
Ta pani na pierwszym planie moczy się w całorocznym basenie termalnym którego głębokość "schodzi" na tym końcu basenu do zera. A za jej plecami jest dawny basen pływacki. W tle widać zjeżdżalnię gdzie teraz są te duże na topogany plus ta z nawrotką (
Odpowiedz
#4
Ale plama! Nie miałem jednak zdjęć z LJ na kliszy, ale na cyfraku - dziadku wszystkich cyfraków, który z kartą 64MB (Mega) robił piękne zdjęcia na matrycy 1024x1280. No i proszę (rok 2003). Jak widać, było dość tłoczno w środku lata:

[Obrazek: 490fafa5226f7b14.jpg]

[Obrazek: 267978b56a9d806c.jpg]

[Obrazek: ae4c2bfc4b717a68.jpg]
Odpowiedz
#5
Na TVP HD leci właśnie Makłowicz w Podróży (odc.198) w Liptowie
Odpowiedz
#6
Teraz to Jan ,-)) W tle pierwszego zdjęcia widać hotel? sanatorium? Nie podchodziliśmy bliżej, ale tam też mają jakiś basen. Generalnie nadal tam tak samo jak na zdjęciach :-))
Odpowiedz
#7
H0tel Maj:
Link H0tel Maj

[Obrazek: FileHandler.ashx?FileID=2932&FormatID=12...0505111819]

Translator:
Cytat:Polecamy
Kąpiel w wodzie mineralnej, jeżeli tę panoramę Tatr Niskich. Jako, że oferta jest. Zapraszam do przyjść i zobaczyć na własne oczy. Czekam na Ciebie miła atmosfera, procedur i malowniczej miejscowości Liptovský Ján, ze szczególnym uroku starego miasta uzdrowiskowego.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości