M30 do remontu
#1
Na otwartej dwa lata temu autostradzie M30 pojawiły się tak duże pęknięcia, że operator zamknął ją na kilka miesięcy - donosi vg.hu.

W poniedziałek portal poinformował, powołując się na najnowsze informacje z Útinform, że droga między węzłem Miszkolc 33 a węzłem Szikszó 40 zostanie zamknięta w obu kierunkach od 17 lutego do 17 sierpnia, co oznacza, że kierowcy nie będą mogli podróżować na tym odcinku przez co najmniej sześć miesięcy.

Przedmiotowy odcinek został zbudowany przez firmę Strabag, która została już poproszona przez państwo węgierskie o usunięcie uszkodzenia.
Autostrada została otwarta dla ruchu w październiku 2021 roku. Całkowity koszt projektu, który rozpoczął się w marcu 2018 r., wyniósł 200 mld forintów, co czyni go jednym z największych projektów poprzedniego cyklu UE.

Oferent, Narodowa Spółka Rozwoju Infrastruktury , podzieliła cały projekt na trzy części, przy czym 10,4-kilometrowy problematyczny odcinek między Miszkolcem a Szikszó wygrało konsorcjum Strabag Építő Kft. i Strabag AG za 39,4 mld euro.

Według nienazwanego źródła, austriacka firma tłumaczyła przesunięcie struktury autostrady nieprzewidywalnymi przyczynami, takimi jak ruch wód gruntowych. Wysłano również zapytanie do Ministerstwa Budownictwa i Transportu oraz do firmy Strabag, pytając, w jaki sposób wyjaśniono problemy strukturalne, kto zapłaci za odbudowę i czy wykonawca spełni wymagania określone w piśmie państwowym. Jak dotąd nie otrzymano żadnej odpowiedzi.

Źródło: 24.hu - Zsigmond Kassai
Odpowiedz
#2
To dziś sprawdzałem trasę do Budapesztu i widziałem ten kawałek zablokowany.
Już wiem, dlaczego dzięki Waldek.
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości